Haber Ülkemizdeki İlk Resmi Xiaomi Lansmanı Yapıldı

Bugün yani 28 Mart ta,
Ülkemizdeki İlk Resmi Xiaomi Lansmanı gerçekleştirildi !

Gerek Donanım , Gerek ise Tasarım olarak ürettiği başarılı ürünlere karşılık talep ettiği Cep Dostu fiyatlar ile 242 Milyon dan fazla kullanıcı sayısına ulaşan Xiaomi nin
Önemli Pazar hedeflerinden biri olan Ülkemizde ,
İlk Resmi Xiaomi Lansmanı bugün itibari ile gerçekleştirildi.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Gelin Lansman da yapılan açıklamalara kısaca bir göz atalım.

Yapılan açıklamaya göre 2000 den fazla ürün ekosistemi ile birlikte
Aktif MIUI Kullanıcı sayısı 242 milyona ulaşırken ,
Bir Akıllı telefon üreticisinden daha fazlası olarak Xiaomi Çin in 1 Numaralı televizyon üreticisi konumuna yerleşti.

Aynı pazar araştırmalarına göre
Dünyada en çok tercih edilen Giyilebilir elektronik cihaz üreticisi Xiaomi oldu.
Ülkemiz özelinde ise Türkiye deki Mi Band kullanıcılarının sayısı 250.000 i aşmış durumda olduğu açıklandı .​

Türkiye’deki faaliyetleri konusunda bilgi veren Donovan Sung,
2019 sonuna kadar Türkiye'de 7 mağazaya ulaşma hedefinden bahsederken
3. mağazasını İstanbul Anadolu yakasında bulunan Akasya Alışveriş Merkezi’nde açacağını duyurdu.

Ayrıca Turkcell ve Vodafone gibi yeni distribütörler ile de anlaşma yapıldığı açıklanarak Ülkemizde daha daha çok Xiaomi kullanıcısına ulaşma hedeflerinden bahsedildi.

Ocak 2019'da Global lansmanı gerçekleştirilen Redmi Note 7,
Türkiye'de Xiaomi tarafından resmen tanıtılan ilk telefon oldu.
Rakiplerinden 4 kat daha dayanıklı olduğunu söylenen RedMi Note 7 nin Türkiye satış fiyatı da açıklandı.
Fiyatlar 4 / 64 GB versiyon için 1999 TL olarak açıklanırken ,
4 / 128 GB varyant içinse 2349 TL olarak açıklandı.

29 Mart , yani yarın itibariyle bu fiyatlarla beraber Redmi Note 7 modelini Türkiye'de birçok farklı noktadan satın alabilirsiniz.

Merakla beklenen bir diğer ürün olan ,
Şubat 2019'da global lansmanı yapılan Mi 9, Xiaomi'nin Türkiye'de resmi olarak tanıttığı 2. telefonu oldu.
Firma 90 dakikada %100 şarj dolumu imkânı sağlayan Amiral Gemisi hakkında detaylı bilgilendirme yapılırken ,Eşdeğeri Rakip Modeller ile de karşılaştırma yapıldı.

Tasarımı ve Teknik özellikleri ile tüm gözleri üzerine çekerek Piyasaya son derece iddialı bir giriş yapan Mi 9 un Türkiye satış fiyatı da Lansman da açıklananlar arasında idi.
Fiyatlandırması
6/64 GB versiyonu 4699 TL,
6/128 GB
versiyon ise 4999 TL olarak açıklanan Mi 9 ,
Nisan 2019 ortasından itibaren Türkiye'de satışa sunulacak.

Cep Telefonları dışında Mi Smart Home ürünlerini ve özellikle de Mi Scooter'ını ön plana çıkaran Xiaomi ,
Mi Electric Scooter , Mi Air Purifier 2S (Hava Temizleyici) , Mi Robot Vacuum (Elektrikli süpürge) , Mi Smart Sensor gibi pek çok ürünün Ülkemiz pazarına sunacağının sinyallerini verdi.

Böylece Xiaomi
Daha önce Global çapta düzenlediği lansmanların biraz daha ufak çaplısını Türkiye'de de düzenlemiş oldu.

Lütfen sizlerde Lansman , Paylaşılan Bilgiler ve Ürünler ve de Fiyatlandırmalar hakkında yorum yapmayı unutmayın:)

Son düzenleme:

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
Türkiyede Resmi bir lansman yapılması gerçekten sevindirici bir haber ancak ;
O fiyatlar Ülkemiz standartlarında Oldukça fazla bir seviyede. Yurtdışında 3000TL olan bir telefonun Ülkemizde 4699TL denilmesi, Xiaomi ye yakışmadı diyebilirim.
En iyisi ithalatcıları bekleyip 3800-4000 arasında telefonu satın almak.
Açıkcası pek ''Cep Dostu'' Olmamış ;)

bakivrd44

Offline bir Xiaomici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
32
O fiyatlar Ülkemiz standartlarında Oldukça fazla bir seviyede. Yurtdışında 3000TL olan bir telefonun Ülkemizde 4699TL denilmesi, Xiaomi ye yakışmadı diyebilirim.
Hocam Xiaomi'nin suçu ne? :D Vergilerden haberiniz yok galiba

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MuratKeten

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Mi 8
Meslek
Bilgisayar Muhendi
Konular
1
Açıkcası pek ''Cep Dostu'' Olmamış ;)
Paralel ithalatcilar ne zamana gelir ki, belki onlar getirene kadar satislar az oldugu icin 4bin tl civarina duser fiyatlar
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

resmi lansmanı resmi olmayan dil ile yapıyorlar

ana muhalefet olarak yazıyorum
Facebook'ta turkce ceviriyle sunuldu ve sunumda da kullanicilar kulaklikla cevirmeni dinleyebiliyordu.

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Şahsen rakipleri agresif fiyatlar benimserken xioaminin buna ayak uydurmaması veya uyduramaması üzücü bu xioamiye pahalıya mal olacak (TR pazarı için).

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
sorun ing bilmemem mi sanıyorsun ?

yoksa KENDİ DİLİME saygı duymayan bir firmaya muhalefet yapmam mı ?

fiyat konusu göreceli.. birçok arkadaşımız belirtmiş zaten.. hem vergi hemde kur değerleri etkiliyor.

tanıtım için konu açılıyor.. mi9 un fiyatından başka bir şey olmamış galiba.. . gelecek.. satılacak ürünler veya yakın zamanda piyasada çıkacaklar

adamlar da haklı... kaçak satış pazarı yüksek ama resmis atışı az... veyahut ................ kısacası lansman sadece bize yapılmış olmak için yapılmış.... tanıtımı yapan ve yetkisi rütbesi... etkisi nedir bilmiyorum.

ama sonuç olarak xiaomi artık gönlümdeki değeri HİÇÇÇÇ olmaya doğru gidiyor...

bir başka konuda muhalefetimi daha belirteyim

facebook - twitter .. bilmem ne siteleri tamamen oyalamaca ve kişisel bilgi güvenliği açısından çok çok büyük bir risk oluşturması sebebi ile girmediğim gibi üyelik de açmıyorum. açanlara da pek ................ bakmıyorum

belki bilmiyorsunuz

enaz 5 senedir fb firmasına açık linki gönderip açıkladığı ücreti taleb ediyoruz... firma hiçbir şekilde cevab yazmadığı gibi aynı açık 24 saat geçmeden başka bir link de ama TAMAMEN aynı mantıkda devam ediyor.. önceki adresden açık kaldırılıyor

dolayısı ile bahsi geçen açık - lar kişiye özel amaçlı bırakılan ve yapılan açıklar
KİME ÖZEL ????? veya firma açıkları kapatacağını savunurken, bildiği veya kasden yaptığı açıkları mı savunuyor ?

çalıştığım firmaya kurdurduğum firewall yazılımında ilk bloke ettiğim site... sosyal paylaşım siteleri adındaki saçma sapan sitelerdir.. ve insanlar satışlarını bilmem nelerini o yerler üzerinden üyeliği takipçiliğe zorladığı.. Gerçekten SOSYAL Bir Hizmet vermediğin, amacının tamamen ticari olduğunun LANSMAN ıdır.

başa dönecek olursak

firma, ülkemde hem ülkeme hemde DİLİME saygısızlığın daniskasını yapmış ve sizlerde alkış tutuyorsunuz

Paralel ithalatcilar ne zamana gelir ki, belki onlar getirene kadar satislar az oldugu icin 4bin tl civarina duser fiyatlar
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Facebook'ta turkce ceviriyle sunuldu ve sunumda da kullanicilar kulaklikla cevirmeni dinleyebiliyordu.

Son düzenleme:

ft81

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Mi5S
Konular
28
Hepsiburada da P30 128GB + Huawei Watch GT + 3 Aylık Ekran Koruması 5699 TL den satışa çıkarıyor. Bizim Evofone akıllısı 5000 TL. Bu kafayla devam etsinler.

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Mi9 un 6/128 normal satış fiyatı 560 dolar civarı,560 dolar 3130 tl yapıyor ve ülkemizde resmi satış fiyatı 4999 tl.pasaport kaydı 620 tl,kdv %18 (563tl)ötv %25 (782tl) trt%6(187tl).yanlışım varsa düzeltin arkadaşlar.ya biz cihaz alıyoruz yada canımız sıkıldığı için paramız çok olduğu için vergi ödüyoruz

seska20

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Harun
Cihazım
Htc m8
Konular
3
Hepsiburada da P30 128GB + Huawei Watch GT + 3 Aylık Ekran Koruması 5699 TL den satışa çıkarıyor. Bizim Evofone akıllısı 5000 TL. Bu kafayla devam etsinler.
en kötü bizde bir airdots felan verseler olabilir yani

Üst Alt