Soru Ücretsiz pil değişimi yapılıyor mu?

Pri-SoNeR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
7
Xiaomi Türkiye garantili Redmi Note serisi akıllı telefonlarda yetkili servis garanti kapsamında ücretsiz pil değişimi yapıyor mu? Eğer yapıyorsa pil sağlığı tam olarak yüzde kaçın altına indiğinde kesin değişim yapılır?

Son düzenleme:

Anonim149956

SilinenÜye
MIUI Sever
Konular
0
Amoled yanığı ghost screen,ghost touch gibi durumlarda servis ücretsiz değişim yapıyor hocam
Hocam Samsung için konuşuyorum, amoled yanığında değişim yapmıyorlardı. Babam Samsung kullanıyor sırf o yüzden götürmedik, telefonun garantisi bitti. İnternette bir sürü konu gördüm buna dair. O yüzden yazdım. Artık değişim yapılıyor mu?

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Xiaomi Türkiye garantili Redmi Note 8'lerde yetkili servis garanti kapsamında ücretsiz pil değişimi yapıyor mu? Eğer yapıyorsa pil sağlığı tam olarak yüzde kaçın altına indiğinde kesin değişim yapılır?
Android'in içinde (özellikle MIUI'da) pil sağlığını görme imkanı yok. Bu nedenle siz pil sağlığını gösteren bir uygulama kullansanız da dikkate alınmayacaktır.

Apple'da pil sağlığı, belirli bir döngü içinde (450 miydi neydi) belirli bir pil sağlığı altına düşerse pil değişimi oluyor. Zira birkaç tanıdığım sırf pil sağlığına göre garantiye yolladı ama döngüyü çoktan aştıkları için ücretsiz değişim kapsamına alınmadı.

Oyla:

umutcanyangoz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umutcan
Cihazım
Redmi note 8pro
Meslek
Oto Ekspertiz
Konular
14
Pil değişimi garanti kapsamına girmiyor maalesef
SINIRLI ÜRÜN GARANTİSİ

Xiaomi, ilk alıcıya, Xiaomi Ürününün garanti süresi zarfında normal kullanım koşulları altında malzeme ve işçilik kusuru bulunmayacağını garanti eder. Garanti, satın alma tarihinden itibaren ana ünite için iki (2) yıl, çıkarılabilir pil ve şarj cihazı için on iki (12) ay ve çıkarılamayan pil için iki (2) yıl boyunca geçerlidir. Yukarıdaki maddeye bakılmaksızın Xiaomi, yürürlükteki yasaların öngördüğü asgari yasal garanti süresini hariç tutmaz, sınırlamaz veya askıya almaz.

Garanti de yazıyor

Xiaomi, Ürünün kesintisiz veya hatasız bir şekilde çalışacağını garanti etmez.

Oyla:

Pri-SoNeR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
7
Kaç sene Samsung kullandım cevremdekilerde kullandı.Bir kere bile ücretsiz pil değişimi diye birşey duymadım.
Var hocam. Gerekli durumlarda Samsung yapıyor. Daha önce bizzat Samsung Galaxy J4 (2018) garanti kapsamında yetkili servise gönderdim, akıllı telefonun anakart ve bataryası ücretsiz olarak değiştirildi. Xiaomi'nin de müşteri memnuniyeti kapsamında gerekli durumlarda yapmasını umduğum için sordum ama bu başlık altında değiştirilmediği yazılmış.

Oyla:
Üst Alt