Soru Ücretsiz pil değişimi yapılıyor mu?

Pri-SoNeR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
7
Xiaomi Türkiye garantili Redmi Note serisi akıllı telefonlarda yetkili servis garanti kapsamında ücretsiz pil değişimi yapıyor mu? Eğer yapıyorsa pil sağlığı tam olarak yüzde kaçın altına indiğinde kesin değişim yapılır?

Son düzenleme:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Xiaomi Türkiye garantili Redmi Note 8'lerde yetkili servis garanti kapsamında ücretsiz pil değişimi yapıyor mu? Eğer yapıyorsa pil sağlığı tam olarak yüzde kaçın altına indiğinde kesin değişim yapılır?
Pil değişimi garanti kapsamına girmiyor maalesef

Oyla:

Pri-SoNeR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
7
Samsung'da vardı. Demek ki markadan markaya şartlar değişiyor. Teşekkür ederim hocam.

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Samsung'da vardı. Demek ki markadan markaya şartlar değişiyor. Teşekkür ederim hocam.
Rica ederim fabrikasyon bir arıza hata kusur şişme olmadıkça pil yüzdesinde göre ücretsiz değişim yapılmıyor hocam ancak ücretli destek sağlanır

Oyla:

wborland

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tobias
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Avukat
Konular
1

Kaç sene Samsung kullandım cevremdekilerde kullandı.Bir kere bile ücretsiz pil değişimi diye birşey duymadım.

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Kaç sene Samsung kullandım cevremdekilerde kullandı.Bir kere bile ücretsiz pil değişimi diye birşey duymadım.

Samsung cihazlarda pil ve ekran garanti kapsamında değil diyordu satıcılar bir ara fakat hiç servislik bir durum olmadığı için kendim deneyimleyemedim. Ancak 4-5 ay önce kayınvalideye s20e aldık mağazadaki satış görevlisi Samsung cihazlarda pil ve ekran garanti kapsamında değildir demişti.

Tabiki fabrikasyon bir sıkıntı olursa direk değişim bile yapılır ancak onun haricinde bir değişim söz konusu olacağını düşünmüyorum.

Xiaomi ye gelirsek fikrim üretim hatası olmadığı müddetçe, hakem heyeti kararı olmadıkça değişim yapılacağını sanmıyorum.

Oyla:

Anonim149956

SilinenÜye
MIUI Sever
Konular
0
Her marka için pil ve ekranın garanti kapsamında olmamasını çok saçma buluyorum. Onları da sen üretiyorsun, onları da sen kendi cihazına takıyorsun. Garanti vermemek niye? Çok saçma, aşırı saçma. Açıkçası kendi fikrim garanti işini en iyi Apple yapıyor.

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Her marka için pil ve ekranın garanti kapsamında olmamasını çok saçma buluyorum. Onları da sen üretiyorsun, onları da sen kendi cihazına takıyorsun. Garanti vermemek niye? Çok saçma, aşırı saçma. Açıkçası kendi fikrim garanti işini en iyi Apple yapıyor.
Pil ve ekrana fabrikasyon hatası hariç neden değişim yapsın ki ?
Pili alıp 3-4 yıllık ömrünü 1 yılda günde 3 defa şarja takarak ya da şarjda kullanarak bitiren kullanıcılar sonrasında gidip bataryam çabuk bitiyor diye şikayet ediyor
Bunu normalde apple da değiştirmiyordu ancak şöyle bir durum oldu Apple pil ömrü kısaldıkça telefon performansını düşürdüğünü kabul etti ve çok tepki aldı,bu tepkilere cevaben de mağdur olan kullanıcılar için ücretsiz pil değişim kampanyası başlattı.Öncesinde böyle bir şey yoktu
Ayrıca apple servisine gittiğiniz zaman cihaz kapalı bile olsa bir kablo ile bağlanarak cihazın açılıp açılmadığını su alıp almadığını bir parçasının değişip değişmediğini görebiliyorlar çünkü bütün parçaları çipli ve birlikte koordineli çalışıyor,bir sıkıntı varsa yeni cihaz veriliyor.Ancak kullanıcı hatası tespit edilen herhangi bir arıza da onarım için çok uçuk fiyatlar teklif ediliyor maalesef...

Oyla:

Anonim149956

SilinenÜye
MIUI Sever
Konular
0
Pil ve ekrana fabrikasyon hatası hariç neden değişim yapsın ki ?
Pili alıp 3-4 yıllık ömrünü 1 yılda günde 3 defa şarja takarak ya da şarjda kullanarak bitiren kullanıcılar sonrasında gidip bataryam çabuk bitiyor diye şikayet ediyor
Bunu normalde apple da değiştirmiyordu ancak şöyle bir durum oldu Apple pil ömrü kısaldıkça telefon performansını düşürdüğünü kabul etti ve çok tepki aldı,bu tepkilere cevaben de mağdur olan kullanıcılar için ücretsiz pil değişim kampanyası başlattı.Öncesinde böyle bir şey yoktu
Ayrıca apple servisine gittiğiniz zaman cihaz kapalı bile olsa bir kablo ile bağlanarak cihazın açılıp açılmadığını su alıp almadığını bir parçasının değişip değişmediğini görebiliyorlar çünkü bütün parçaları çipli ve birlikte koordineli çalışıyor,bir sıkıntı varsa yeni cihaz veriliyor.Ancak kullanıcı hatası tespit edilen herhangi bir arıza da onarım için çok uçuk fiyatlar teklif ediliyor maalesef...
Hocam sizde haklısınız. Ama ben yine aynı şeyi düşünüyorum açıkçası. Sadece fabrikasyon hatalı batarya veya ekranı değiştireceklerse bir anlamı kalmıyor ki garantinin. Takdir edersiniz ki garanti içinde para veriyoruz sonuçta. Atıyorum ithalatçı garantili telefon 1500 TL ise Türkiye garantili 1900 TL ortalama. Hadi bataryayı geçelim, ekran için ne olacak? Amoled ekranla övünüp amoled yanığından dolayı ekran değişimi yapmamak açıkçası gerçekten saçma.

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Hocam sizde haklısınız. Ama ben yine aynı şeyi düşünüyorum açıkçası. Sadece fabrikasyon hatalı batarya veya ekranı değiştireceklerse bir anlamı kalmıyor ki garantinin. Takdir edersiniz ki garanti içinde para veriyoruz sonuçta. Atıyorum ithalatçı garantili telefon 1500 TL ise Türkiye garantili 1900 TL ortalama. Hadi bataryayı geçelim, ekran için ne olacak? Amoled ekranla övünüp amoled yanığından dolayı ekran değişimi yapmamak açıkçası gerçekten saçma.
Amoled yanığı ghost screen,ghost touch gibi durumlarda servis ücretsiz değişim yapıyor hocam

Oyla:
Üst Alt