Yardım TWRP Yüklenmiyor

achfighter

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi 6, Mi A3
Konular
7
Stok boot imaj dosyasını magisk ile yamalayınca çalışıyor diyorlardı. Ancak sisteme magisk uygulamasını yüklemek gerekiyormuş. Uygulama yükleme erişimini bile kapatmış Xiaomi. Buton çalışmıyor. :D
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Zenonf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Note 9
Konular
6
Stok boot imaj dosyasını magisk ile yamalayınca çalışıyor diyorlardı. Ancak sisteme magisk uygulamasını yüklemek gerekiyormuş. Uygulama yükleme erişimini bile kapatmış Xiaomi. Buton çalışmıyor. :D
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
magisk twrpden kurulur

achfighter

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi 6, Mi A3
Konular
7
magisk twrpden kurulur
Şimdi magisk'i twrp olmadan boot.img üzerinden kurdum. Sonra nasıl yaptığımı tekrar buraya eklerim. Kısaca magisk uygulaması yüklenerek mevcut romun boot.img dosyası yamalanıp fastboot modunda boot bölümüne flaşlanıyor. Bu sayede twrp yüklemeden sadece açık bootloader ile magisk yüklenebiliyor. Hem de virüslü araçlar kullanmadan.

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Şimdi magisk'i twrp olmadan boot.img üzerinden kurdum. Sonra nasıl yaptığımı tekrar buraya eklerim. Kısaca magisk uygulaması yüklenerek mevcut romun boot.img dosyası yamalanıp fastboot modunda boot bölümüne flaşlanıyor. Bu sayede twrp yüklemeden sadece açık bootloader ile magisk yüklenebiliyor. Hem de virüslü araçlar kullanmadan.
Allah aşkına root atmak istiyorum desenize oneplusta yamalayip yapıyorum bende twrpden kurma olayı yok çünkü bu markada

achfighter

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi 6, Mi A3
Konular
7
Allah aşkına root atmak istiyorum desenize oneplusta yamalayip yapıyorum bende twrpden kurma olayı yok çünkü bu markada
twrp yüklemek istiyordum ama baktım olmuyor önce root atıp sonra twrp yüklerim dedim en son. Sanırım yüklü olan son sürüm stock roma uygun recovery yok.

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
twrp yüklemek istiyordum ama baktım olmuyor önce root atıp sonra twrp yüklerim dedim en son. Sanırım yüklü olan son sürüm stock roma uygun recovery yok.
Alakası yok hocam ama sideload olması lazım recoverynin recovery a recovery b sideload şeklinde kurulum yapılan cihazlarda olur ki sizdeki hatada twrpyi a kurup b ye kurmadigi için hata veriyordu
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yani şöyle diyeyim fastbootta alıp şu komutları yazın
Fastboot flash recovery_a twrp.img
Sonra
Fastboot flash recovery_b twrp.img
Oneplus cihazlarda twrp bu şekilde kuruluyor aynı şekilde pixel marka cihazlardada iki ayrı recovery slotu var bu şekilde iki slota kurmak gerekiyor sebebini nedir hiç bilmiyorum ama böyle yapılmış cihazlar🤔🤣🤣🤣

achfighter

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi 6, Mi A3
Konular
7
Alakası yok hocam ama sideload olması lazım recoverynin recovery a recovery b sideload şeklinde kurulum yapılan cihazlarda olur ki sizdeki hatada twrpyi a kurup b ye kurmadigi için hata veriyordu
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yani şöyle diyeyim fastbootta alıp şu komutları yazın
Fastboot flash recovery_a twrp.img
Sonra
Fastboot flash recovery_b twrp.img
Oneplus cihazlarda twrp bu şekilde kuruluyor aynı şekilde pixel marka cihazlardada iki ayrı recovery slotu var bu şekilde iki slota kurmak gerekiyor sebebini nedir hiç bilmiyorum ama böyle yapılmış cihazlar🤔🤣🤣🤣
İki şekilde de denedim. Ne a bölümünde ne de b bölümünde recovery diye bir bölüm yok diye uyarı veriyor. Güncellemeden önce ben de recovery imajını boot üzerine flaşladım diye hatırlıyorum. mi a3 için yapılan rehberlerde ben de böyle gördüm.

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
İki şekilde de denedim. Ne a bölümünde ne de b bölümünde recovery diye bir bölüm yok diye uyarı veriyor. Güncellemeden önce ben de recovery imajını boot üzerine flaşladım diye hatırlıyorum. mi a3 için yapılan rehberlerde ben de böyle gördüm.
Boot imgye recovery flashlanmaz ki hocam.
Boot img slotu ayrı recovery slotu ayrıdır.
Boot imgye mod yamalanir magisk gibi

achfighter

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi 6, Mi A3
Konular
7
Boot imgye recovery flashlanmaz ki hocam.
Boot img slotu ayrı recovery slotu ayrıdır.
Boot imgye mod yamalanir magisk gibi
Sebebi şu. Recovery yazılımının hazırladığı özel boot.img dosyasıyla telefonu boot edip sonra boot edilen "geçici" twrp içinden kalıcı twrp yüklenerek işlemin tamamlanması sağlanıyor. Ramdisk'e falan bir şeyler yazılıyor. Biraz daha karmaşık bir iş.

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Sebebi şu. Recovery yazılımının hazırladığı özel boot.img dosyasıyla telefonu boot edip sonra boot edilen "geçici" twrp içinden kalıcı twrp yüklenerek işlemin tamamlanması sağlanıyor. Ramdisk'e falan bir şeyler yazılıyor. Biraz daha karmaşık bir iş.
Geçici twrp diye birşey yok ki hocam geçici olması verdiğiniz komuta bağlı.
Fastboot boot recovery.img
Yaparsınız cihaz istediğiniz recovery de açılır reboot edince Stock recoverye geri döner ama
Fastboot flash recovery recovery.img
Yaparsınız kalıcı olur cihaz elimde olsun isterdim altından girer üstünden çıkar uyumlu custom recovery bulurdum ben ona 😅😅😅
Yapılamaz denilen şeylerle uğraşmayı ve başarmayı çok seviyorum mu desem hoşuma gidiyor mu desem 🥸🤣🤣

Üst Alt