Yardım TWRP Yüklenmiyor

achfighter

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi 6, Mi A3
Konular
7
Telefon MiA3. Sabitlenmiş bir sürü TWRP konusu var. Onlardaki ve internette bulduğum çözümleri denedim ama twrp flaşladıktan sonra recovery'e boot edildiğinde recovery açılmıyor.

Yaptığım şeyler
- unlock ve critical unlock yapıldı
- aktif kullanılan slot yerine diğer slota geçildi
- fastboot erase boot komutu girildi, başarılı mesajı alındı
- fastboot flash boot twrp.img komutu ile recovery imajı yüklendi, başarılı mesajı alındı.
- reboot esnasında ses açma tuşuna basılı tutuldu

Bunlardan sonra fastboota geri dönüyor.

Pivok

Söz konusu vatansa gerisi teferruattır
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Pivok
Cihazım
poco x3 pro
Meslek
Operatörlük
Konular
29
buyrun bunu kullanabilirsiniz

Zenonf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Note 9
Konular
6
Telefon MiA3. Sabitlenmiş bir sürü TWRP konusu var. Onlardaki ve internette bulduğum çözümleri denedim ama twrp flaşladıktan sonra recovery'e boot edildiğinde recovery açılmıyor.

Yaptığım şeyler
- fastboot flash boot twrp.img komutu ile recovery imajı yüklendi, başarılı mesajı alındı.

fastboot flash recovery yazın boot yerine

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44

Yaptığım şeyler

Cihazı fastbootta bağlayın minimal ADB içinde CMD adını
İlk komut
Fastboot devices
Cihazı tanımaz ise ya USB ayıklama açık değil ya minimal ADB içinde acmadiniz CMD ekranını yada kullanılan kablo data transferi yapmıyor.
Cihazı tanıdı ise sonraki komut
Fastboot flash recovery twrp.img
Siz boot yapmışsınız yanı cihaz şuan bootlopta kaldı sizin.
Kısacası su siz recovery slotu yerine twrp dosyasını boot slotuna atmışsınız otomatik olarak cihaz fastbootta Atar veya red mi yazısında döner durur
Tekrar yazıyorum işlemleri
Minimal ADB içinde acıkmış cmd ekranına
İlk
Fastboot devices
Sonra
Fastboot flash recovery twrp.img (atacağınız twrp adını twrp yapıp 2. Komutu yazın)
Son olarak
Fastboot boot twrp.img
Son komut yazınca bekleyin 25 saniye kadar içinde cihaz twrp ekranında açılacak.
Rom kurun yanlış flashlama sonrası cihazınız bootlopa düşmüş durumda belki farkında değilsiniz hocam
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sorun daha yüksekte Hocam twrp atsa bile boot dosyasını yanlış slota flashlama sonrası silmiş durumda arkadaş onuda ekleseniz çok daha iyi olurdu 😅

Zenonf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Note 9
Konular
6
İlk komut
Fastboot devices
Cihazı tanımaz ise ya USB ayıklama açık değil ya minimal ADB içinde acmadiniz CMD ekranını yada kullanılan kablo data transferi yapmıyor.
Kısacası su siz recovery slotu yerine twrp dosyasını boot slotuna atmışsınız otomatik olarak cihaz fastbootta Atar veya red mi yazısında döner durur
İlk
Fastboot devices
Sonra
Fastboot flash recovery twrp.img (atacağınız twrp adını twrp yapıp 2. Komutu yazın)
Son olarak
Fastboot boot twrp.img
Son komut yazınca bekleyin 25 saniye kadar içinde cihaz twrp ekranında açılacak.
Rom kurun yanlış flashlama sonrası cihazınız bootlopa düşmüş durumda belki farkında değilsiniz hocam

Sorun daha yüksekte Hocam twrp atsa bile boot dosyasını yanlış slota flashlama sonrası silmiş durumda arkadaş onuda ekleseniz çok daha iyi olurdu 😅
stock romdan boot çekilir veya temiz kurulum evet farketmedim

achfighter

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi 6, Mi A3
Konular
7
Bu versiyonu ve orangefox recovery'i de yüklemeyi denedim. Yine de olmadı.

mi a3'te recovery adlı bir bölüm yok.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

İlk komut
Fastboot devices
İlk
Fastboot devices
Sonra
Son olarak
Fastboot boot twrp.img

mi a3 ve twrp yüklenen rehberlerde hep erase boot yapıyorlar. Hatta burada forumda da aynı kurulum rehberi mevcut.

Slot a'ya geçince telefon normal şekilde açılıp kullanılıyor. Şu an büyük bir sıkıntımız yok. Ancak custom recovery yüklesek iyiydi.

Zenonf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Note 9
Konular
6
Bu versiyonu ve orangefox recovery'i de yüklemeyi denedim. Yine de olmadı.

mi a3'te recovery adlı bir bölüm yok.

mi a3 ve twrp yüklenen rehberlerde hep erase boot yapıyorlar. Hatta burada forumda da aynı kurulum rehberi mevcut.

Slot a'ya geçince telefon normal şekilde açılıp kullanılıyor. Şu an büyük bir sıkıntımız yok. Ancak custom recovery yüklesek iyiydi.
1- İmaj dosyasını (yani img uzantılı dosyayı) bilgisayarınıza indirip ADB dosyalarınızın bulunduğu klasörüne taşıyınız. İmaj dosyasının adını twrp olarak kısaltınız.

2- İmaj dosyasını telefonunuzun depolama alanına da indiriniz. (Zip değil, img dosyası.)

3- Telefonunuzu fastboot moduna alınız: adb reboot bootloader veya ses kısma+güç)

4- İmaj dosyasını "geçici" olarak önyükleyiniz: fastboot boot twrp.img (Uyarı! Bu kod, flash kodu değildir. Yanlışlıkla "fastboot flash boot twrp.img" kodunu girerseniz sistem dosyası üzerine bu dosyayı yazdırmış olursunuz ve ROM yüklemek zorunda kalırsınız.)

5- Geçici önyüklemeden sonra TWRP ekranında Advanced > Install Recovery Ramdisk seçeneğine giriniz. Telefonun depolama alanına indirdiğiniz "imaj" dosyasını seçiniz ve yükleyiniz. (Bu yükleme metodunda zip dosya kullanılmıyor, karıştırmayınız.)

6- Yükleme bittikten sonra sonra Advanced > Fix Recovery Bootloop seçeneğini kullanınız. Bu seçenek, bootloop denilen önyükleme döngüsünden kaçınmanızı sağlayacaktır.

7- TWRP'yi başarıyla yüklediniz. TWRP ana sayfasına dönüp Reboot > System seçeneğiyle telefonunuzu normal bir şekilde başlatabilirsiniz. dener misiniz

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Hocam su kodları deneyin birde sırayla birer kez yazın
Fastboot flash recovery_a twrp.img
Fastboot flash recovery_b twrp.img

Normalde bu flashlama şekli oneplus ve pixel cihazlarda olur recovery a ve b olayı sizin cihazdada var demek ki üstteki şekli deneyin%90 flashlama yapar ama rom kurarken ADB sideload rom kurulumu yapar install seçeneği ile değil diye biliyorum

achfighter

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi 6, Mi A3
Konular
7
1- İmaj dosyasını (yani img uzantılı dosyayı) bilgisayarınıza indirip ADB dosyalarınızın bulunduğu klasörüne taşıyınız. İmaj dosyasının adını twrp olarak kısaltınız.

2- İmaj dosyasını telefonunuzun depolama alanına da indiriniz. (Zip değil, img dosyası.)

3- Telefonunuzu fastboot moduna alınız: adb reboot bootloader veya ses kısma+güç)

4- İmaj dosyasını "geçici" olarak önyükleyiniz: fastboot boot twrp.img (Uyarı! Bu kod, flash kodu değildir. Yanlışlıkla "fastboot flash boot twrp.img" kodunu girerseniz sistem dosyası üzerine bu dosyayı yazdırmış olursunuz ve ROM yüklemek zorunda kalırsınız.)

5- Geçici önyüklemeden sonra TWRP ekranında Advanced > Install Recovery Ramdisk seçeneğine giriniz. Telefonun depolama alanına indirdiğiniz "imaj" dosyasını seçiniz ve yükleyiniz. (Bu yükleme metodunda zip dosya kullanılmıyor, karıştırmayınız.)

6- Yükleme bittikten sonra sonra Advanced > Fix Recovery Bootloop seçeneğini kullanınız. Bu seçenek, bootloop denilen önyükleme döngüsünden kaçınmanızı sağlayacaktır.

7- TWRP'yi başarıyla yüklediniz. TWRP ana sayfasına dönüp Reboot > System seçeneğiyle telefonunuzu normal bir şekilde başlatabilirsiniz. dener misiniz
boot komutu eskide kaldı. Yeni adb toolda boot kodu kaldırıldı. Hatta eski adb tool ile güncel bir telefona aynı kodu girince yine boot diye bir komut yok diye uyarı çıkıyor. Telefonun güncel olması burada önemli nokta. Telefon fastboot uygulamasında boot diye bir argüman yok diyor. Güncel adb'yi Google geliştirici platformundan indirdim bu arada. Orijinal yani.

Hocam su kodları deneyin birde sırayla birer kez yazın
Fastboot flash recovery_a twrp.img
Fastboot flash recovery_b twrp.img

Normalde bu flashlama şekli oneplus ve pixel cihazlarda olur recovery a ve b olayı sizin cihazdada var demek ki üstteki şekli deneyin%90 flashlama yapar ama rom kurarken ADB sideload rom kurulumu yapar install seçeneği ile değil diye biliyorum
recovery diye bir bölüm yok diyor. Ne düzgün çalışan a bölümünde ne de benim üzerinde değişiklik yaptığım b bölümünde.

Mi A3'ü aldığıma o kadar pişman oldum ki.

achfighter

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi 6, Mi A3
Konular
7
Güncel ADB tool ile kullanılabilecek komutlar

Üst Alt