Rehber TWRP Yedekle/Backup Seçenekleri Kullanımı (Görsel Ekli)

miui99

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Savaş
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
3
Hocam emeğinize sağlık. Mümkünse orangefox için de böyle bir rehber yapma imkanınız olurmu. Teşekkürler.

Pegasus__

..::FreeDoom::..
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50
Hocam emeğinize sağlık. Mümkünse orangefox için de böyle bir rehber yapma imkanınız olurmu. Teşekkürler.
Teşekkür ederim.

Orangefox'ta aslında bir TWRP varyantı. TWRP üzerinde geçerli olan yönergeler Orangefox için de geçeli.
Kendi cihazım için resmi desteğinin olmaması ve Unoffical sürümlerinin stabil olmaması nedeni ile kullanmıyorum.
Eğer cihazınız için resmi destek varsa rahatlıkla kullanabilirsiniz.

smugglers

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
oğuzhan
Cihazım
HTC 10
Konular
0
Teşekkür ederim.

Orangefox'ta aslında bir TWRP varyantı. TWRP üzerinde geçerli olan yönergeler Orangefox için de geçeli.
Kendi cihazım için resmi desteğinin olmaması ve Unoffical sürümlerinin stabil olmaması nedeni ile kullanmıyorum.
teşekkür ederim, hocam aslında sorun şu, telefona pc'den 4gb'dan buyuk dosya atılamadığı için bu dosyayı da atamıyor. ben de çözümü dosyaları rar layıp partlara bölüp atmakta buldum ama telefonun içine atılan rar dosyaları rardan cıkartılamıyor. Aslında 4gb'tan buyuk dosyaları telefona aktarabilmenin baska bir yolu varsa sorun çözülecek. Boyle bir yol biliyor musunuz hocam?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

smugglers

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
oğuzhan
Cihazım
HTC 10
Konular
0
teşekkür ederim, hocam aslında sorun şu, telefona pc'den 4gb'dan buyuk dosya atılamadığı için bu dosyayı da atamıyor. ben de çözümü dosyaları rar layıp partlara bölüp atmakta buldum ama telefonun içine atılan rar dosyaları rardan cıkartılamıyor. Aslında 4gb'tan buyuk dosyaları telefona aktarabilmenin baska bir yolu varsa sorun çözülecek. Boyle bir yol biliyor musunuz hocam?
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
çözüldü. dosyayı komple degıl de içindeki tek tek seçip atarsam sorunsuz bir sekılde tam boyutta kopyalanıyor :)

miui99

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Savaş
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
3
Teşekkür ederim.

Teşekkür ederim hocam.

_yasin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
S23U 12/256
Konular
6
çözüldü. dosyayı komple degıl de içindeki tek tek seçip atarsam sorunsuz bir sekılde tam boyutta kopyalanıyor :)
Aynı sorunu ben de yaşamıştım. TWRP de iken ne yaptıysam dosya telefona kopyalanamadı. İşletim sistemini yükleyip telefonu normal bir şekilde açtıktan sonra dosyayı kopyalayabilmiştim.

onmteknoloji

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Rojhat
Cihazım
J7 core
Konular
0
Hocam merhaba b4enim telefnum REDMI NOTE 8T
bu gun guncellem geldi yaptim 2gbilk bi guncelleme tabi oldu guncellme telefin yeniden baslatildi ve yazilim coktu icindeki video fototaf ve dosyalari nasul geri getirebilirm TWTP yüklü ama geri yukleyemiyorum

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
onmteknoloji, Son komutu verir vermez ses arttırma tuşuna basılı tutun...
Twrp ye girdikten sonra dosyaları pcye aktarın...

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5
Merhabalar. Bir sorum olacaktı.
Telefonum: Xiaomi Mi 9T Pro / Recovery: Orange Fox Versiyon: 11.0.1 Stable

Bende backup kısmında new backup dediğimde cache/Boot/dtbo/data/system image/vendor image/persist/recovery/modem/efs/boot logo/vbmeta seçenekleri mevcut. Konunun başında söylenen ve yedeği alınması gereken sistem seçeneği çıkmıyor.

Bu durumda benim data ve system image seçeneklerini mi seçmem gerekiyor? Yoksa sadece data seçeneğini mi?
Birde ben denemek için şöyle yaptım: Data ve system image yedeğini aldım. Daha sonra telefona denemek için başka bir rom kurdum. Sonrasında tekrar yedeğini aldığım roma dönmek için: Format data ve 5 wipe yaptım. Ardından vendor ve romu yükledim.(Gappsli versiyon o yüzden Gapps yüklemedim.)
Rom yüklendikten sonra telefonu açtım kurulumu yaptım ve tekrar Recovery moduna geldim. Aldığım yedekleri yükledim ve her şey (resim vb. geri gelmedi) geri yüklendi.
Yaptığım işlem doğru mudur? Yoksa daha farklı mı almak gerekir yedeği?

Pegasus__

..::FreeDoom::..
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50
Merhabalar. Bir sorum olacaktı.
Telefonum: Xiaomi Mi 9T Pro / Recovery: Orange Fox Versiyon: 11.0.1 Stable

Bende backup kısmında new backup dediğimde cache/Boot/dtbo/data/system image/vendor image/persist/recovery/modem/efs/boot logo/vbmeta seçenekleri mevcut. Konunun başında söylenen ve yedeği alınması gereken sistem seçeneği çıkmıyor.

Bu durumda benim data ve system image seçeneklerini mi seçmem gerekiyor? Yoksa sadece data seçeneğini mi?
Birde ben denemek için şöyle yaptım: Data ve system image yedeğini aldım. Daha sonra telefona denemek için başka bir rom kurdum. Sonrasında tekrar yedeğini aldığım roma dönmek için: Format data ve 5 wipe yaptım. Ardından vendor ve romu yükledim.(Gappsli versiyon o yüzden Gapps yüklemedim.)
Rom yüklendikten sonra telefonu açtım kurulumu yaptım ve tekrar Recovery moduna geldim. Aldığım yedekleri yükledim ve her şey (resim vb. geri gelmedi) geri yüklendi.
Yaptığım işlem doğru mudur? Yoksa daha farklı mı almak gerekir yedeği?

Merhaba konu oldukça eskidi.
yeni telefonlarda ve kullandığınız recovery'nin modlu olmasından dolayı farklı içerikle karşılaşmanız normal.

Kısaca özetlemek gerekirse; size yedek olarak asıl gerekli olan data (Veri) yedeğidir. Kullanmakta olduğunuz sistemi ise sıfırdan kurarak daha iyi bir yöntem uygulayabilirsiniz ki siz de bunu yapmışsınız. izlediğiniz yordam doğru.

Aldığınız yedeği mutlaka Pc veya Harici bir depolama alanına taşıyınız. çoğu telefon için dahili depolama alanı formatlanmak zorunda bırakılıyor rom değişim sürecinde.

Not:
. . : : D İ K K A T : : . .
TWRP dahili ve harici depolama alanlarını yedeklemez.
(Resim, Dosya, Doküman, Video, Whatsaap içeriği vb. YEDEKLEMEZ!!!)

İlk mesajda da belirtildiği üzere TWRP(özelde sizin Orange fox) depolama alnını yedeklemez. yani bunları zaten kendiniz farklı bir alana taşımak zorundasınız.

Yedeğinizde dahili depoda olacağından yedekleme işlemini bitirdikten hemen sonra tüm dahili depolamayı farklı bir cihaza veya harici depolama alnına yedeklemeniz gerekmektedir.

Ek olarak depolama alnını yedekleme işleminde pratiklik açısından bu konuyu gözden geçirebilirsiniz.
Kolay gelsin.

Üst Alt