Çözüldü Twrp ve root

'Xiaomi Mi Mix' forumunda muhammed04 tarafından 11 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Tapatalk kullanıcılarının sitemize erişiminde sorun yaşaması durumunda sitemize tarayıcı üzerinden girerek gizlilik politikası ve kullanım koşullarını kabul etmesi gerekmektedir.
  1. arkadaşlar mi mixime miui9 global rom yüklü twrp yükleme ve root için forumdaki yazılanların aynısını yapıyorum oluyor da cihaz twrp ile açılıyor ama ne yedek alabiliyorum nede hafızayı görüyor hafızayı görmediği için supersuyuda yukleyemedim cihazı kapatıp ses yükseltme ve açma tuşuyla acincada twrp çıkmıyor mı recovery penceresi çıkıyor nasıl duzeltebilirim IMEI yedeğini de falan almak istiyorum ama twrpyi kabul etmiyor bı turlu nasıl olacak ¿

Ekli dosyalar:

2. Sanırım siz tek seferliğine TWRP ile açılması için olan komutu verdiniz.
    Kod:
    Fastboot flash recovery recovery.img
    Komut bu şekilde olmalı . Depolama alanını görmemesi ile ilgili olarakta "bağla" kısmına gelerek tüm seçeneklere tik işareti koyup sistemdeki tiki kaldırarak deneyebilirsiniz.

3. hemen deniyorum :)
    --- Birleştirilmiş mesaj, 11 Şubat 2018Orijinal mesaj tarihi 11 Şubat 2018 ---
    yok dediğiniz şekilde de olmadı bağla kısmında isaretledim hepsini ama olmadı yine görmedi
    --- Birleştirilmiş mesaj, 11 Şubat 2018 ---
    resimdeki depolamaya baglanamadi hatasını verdi yine ve yükle kısmında depolamayi görmüyor bı tek bendemi böyle oldu anlamadım

4. Öncelikle yanlışımı düzeltiyim uzun süredir girmeyince unutmuşum . Bağla kısmını değiştirmenize gerek yok hepsi açık bağlı dursun . O yükle kısmında açılan klasörler arasında "sdcard" var oraya girerek depolama alanına giriyorsunuz . Kusura bakmayın yanlışlık için.

5. Twrp de mount kısmındaki system tikini kaldırınca depolamayı görüyor diye biliyorum

6. SD karta girincede boş çıkıyor o görünen klasörlerin hepsine baktım ama yok bı turlu ne depolamadakileri gorebildim nede yedek alabildim :(
    bı bakayım hemen

7. Bütün seçenekler bağlıyken sdcard'a girince depolama alanının gözükmesi lazımdı.

8. Konu başlığını tamamı ile büyük harf ile yazmayalım, daha dikkatli olalım hocam.
    Düzenlendi.

9. yok olmuyor hep aynı depolamayi görmüyor yedekte almıyor bütün ayarlara baktım ama yok olmadı böyle bı hata alan olmadimi hiç
    tamam pardon
    --- Birleştirilmiş mesaj, 11 Şubat 2018 ---
    evet benim diğer cihazlarda da SD karta girince depolama görünüyordu ama bunda girince hiç bişi yok ve depolama 0mb olarak görünüyor TLF hafızası görünmüyor ondan yedekte alamıyorum nasıl yapacazz bunu ya

10. Başka bir fikrim yok belki de sorun TWRP sürümündedir farklı bir sürüm flashlayıp deneyin.

11. biraz araştırdım da stock romlar hafızayı sifreliyormus twrpden veriyi sil diyince şifre kalkıyormus ama tlfde sifirlaniyormus miui 9da fabrika ayarlarına donunce IMEI siliniyor ya şimdi ben twrpden veriyi sil diyince IMEI gidermi acaba bı bilginiz varmı o konuda :)

12. Mi 4'te böyle bir sıkıntı olmadığı için şifrelemeyi düşünemedim. Cihazınıza sonradan IMEI atıldı sanırım diğer durumda orijinal IMEI zaten gitmez , tecrübem olan bir konu değil gerekli bilgiye de sahip değilim.

13. evet IMEI sonradan atıldı tmm sağolun

14. Yedekleri alıp başka bir ortama aktardıktan sonra twrp > wipe > format data (sağ alt) yapın "dahili hafızadaki herşey silinir, cihaz fabrika ayarlarına döner, imei silinmez"
    Sonrasında boot patch yapmak için Lazy flasher, Supersu veya Magisk yükleyin aksi takdirde cihaz tekrar stock recovery dönmeye ve data şifrelemeye çalışacaktır.

muhammed04, harunserefli ve Zenex bunu beğendi.
  15. tamam cook tsk ederim akşam deniyecem :)

16. Rica ederim ;)

17. tamam usta yaptım imie gitmedi kilitte kalkıyor ama tlfyi açıp supersuyu ve rom dosyasını TLF atiyorum ses yükseltme ve açma tuşuna basınca twtp ye geçmiyor normal mi recovery çıkıyor kalıcı twtp yüklenmiyor tekrar pcdedn anlatılan şekil fasboot moduna alıp twrpyi yukleyince yine aynı şekil hafızayı görmemiş şekilde açılıyor
    --- Birleştirilmiş mesaj, 13 Şubat 2018Orijinal mesaj tarihi 13 Şubat 2018 ---
    forumda anlatılan twtp yuklemelerini yapınca neden bende kalıcı twrp olmuyor ? sadece yüklerken açılıyor sonradan twrpye girmek istediğimde yok görünüyor nasıl olacak :(

18. Forumdaki anlatımlarda bir sıkıntı yok, sizin uygulamanızda bir sıkıntı var.
    - Global rom yüklü iken format data sonrası cihazı yeniden başlatırsanız, cihaz yeniden data encrypt yapmaya ve stock recovery e dönmeye çalışacaktır.
    - Format data yapıldıktan sonra Reboot sekmesi altında Recovery seçilip tekrar twrp ile başlatılması tavsiye edilir.
    - Twrp açıldıktan sonra usb kabloyu bağlayın ve supersu dahili hafızaya kopyalayın ve flashlayın.

suatsari bunu beğendi.
  19. yanlış anlamayın aynen ben uygulamada sıkıntı yaşıyorum tamam usta işte o en sonda recoverydeyken USB ile pcye baglayinca bilgisayarda depolama görünmüyor ki bilgisayar ses çıkarıyor ama bilgisayarıma girince TLF hafizasi görünmüyor
    --- Birleştirilmiş mesaj, 13 Şubat 2018 ---
    ben akşam bidaha deniyim en iyisi inşallah bu sefer başarabilecem:) sizide ugrastiriyorum kusura bakmayın

20. Estağfurullah, eğer yüklemeye çalıştığınız twrp sürümünde mtp çalışıyorsa, Mount sekmesi içinde sağ altta Enable MTP butonuna dokunduğunuz zaman dahili depolama alanını görüyor olmanız gerekir. Tüm bunlara rağmen kurmaya çalıştığınız twrp sürümünde mtp çalışmıyorsa başka bir mtp çalışan sürüm deneyin ;)

muhammed04 ve suatsari bunu beğendi.
  21. tamam eve varır varmaz deneme çalışmalarına basliyacam:) cook sağolun :)

22. arkadaşlar mi5X cihazım var ne yaparsam yapayım twrp açılmıyor.işlemlerden sonra ses açma+power yaptıktan sonra direk telefon açılıyor.varmı bilgisi olan

23. oldu valla rootladım yedeğide aldım adece yedekleme dosyasını pc ye atmak istediğimde belirtilmemiş hata diyor ve atmıyor sadece o sorun kaldıhaha--haha--haha--haha--

24. Geçmiş olsun. Klasörü sıkıştırıp öyle deneyin ;)

muhammed04 bunu beğendi.
  25. hemen deniyorum ustamrock~~lalala~~lalala~~
    sistem tarafından reddedildi diyor sıkıştırmıyor ama onu halledecem artık verdiğiniz o kadar cevaptan dolayı çok teşekkür ederimm saoll

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...