Çözüldü Twrp ve root

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muhammed04

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
muhammed
Cihazım
mi mix
arkadaşlar mi mixime miui9 global rom yüklü twrp yükleme ve root için forumdaki yazılanların aynısını yapıyorum oluyor da cihaz twrp ile açılıyor ama ne yedek alabiliyorum nede hafızayı görüyor hafızayı görmediği için supersuyuda yukleyemedim cihazı kapatıp ses yükseltme ve açma tuşuyla acincada twrp çıkmıyor mı recovery penceresi çıkıyor nasıl duzeltebilirim IMEI yedeğini de falan almak istiyorum ama twrpyi kabul etmiyor bı turlu nasıl olacak ¿

Ekli dosyalar

FatalRhymer

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emin
Cihazım
Xiaomi Mi4
Sanırım siz tek seferliğine TWRP ile açılması için olan komutu verdiniz.
Kod:
Fastboot flash recovery recovery.img
Komut bu şekilde olmalı . Depolama alanını görmemesi ile ilgili olarakta "bağla" kısmına gelerek tüm seçeneklere tik işareti koyup sistemdeki tiki kaldırarak deneyebilirsiniz.

muhammed04

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
muhammed
Cihazım
mi mix
hemen deniyorum :)
[doublepost=1518373452,1518372911][/doublepost]yok dediğiniz şekilde de olmadı bağla kısmında isaretledim hepsini ama olmadı yine görmedi
[doublepost=1518373696][/doublepost]resimdeki depolamaya baglanamadi hatasını verdi yine ve yükle kısmında depolamayi görmüyor bı tek bendemi böyle oldu anlamadım

FatalRhymer

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emin
Cihazım
Xiaomi Mi4
hemen deniyorum :)
[doublepost=1518373452,1518372911][/doublepost]yok dediğiniz şekilde de olmadı bağla kısmında isaretledim hepsini ama olmadı yine görmedi
[doublepost=1518373696][/doublepost]resimdeki depolamaya baglanamadi hatasını verdi yine ve yükle kısmında depolamayi görmüyor bı tek bendemi böyle oldu anlamadım
Öncelikle yanlışımı düzeltiyim uzun süredir girmeyince unutmuşum . Bağla kısmını değiştirmenize gerek yok hepsi açık bağlı dursun . O yükle kısmında açılan klasörler arasında "sdcard" var oraya girerek depolama alanına giriyorsunuz . Kusura bakmayın yanlışlık için.

adzate

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Rüştü
Cihazım
Mi 5s Mi 6
Meslek
Grafik Tasarım ve Otomasyon
Twrp de mount kısmındaki system tikini kaldırınca depolamayı görüyor diye biliyorum

muhammed04

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
muhammed
Cihazım
mi mix
Öncelikle yanlışımı düzeltiyim uzun süredir girmeyince unutmuşum . Bağla kısmını değiştirmenize gerek yok hepsi açık bağlı dursun . O yükle kısmında açılan klasörler arasında "sdcard" var oraya girerek depolama alanına giriyorsunuz . Kusura bakmayın yanlışlık için.
SD karta girincede boş çıkıyor o görünen klasörlerin hepsine baktım ama yok bı turlu ne depolamadakileri gorebildim nede yedek alabildim :(
[doublepost=1518374772,1518374726][/doublepost]
Twrp de mount kısmındaki system tikini kaldırınca depolamayı görüyor diye biliyorum
bı bakayım hemen

FatalRhymer

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emin
Cihazım
Xiaomi Mi4
Bütün seçenekler bağlıyken sdcard'a girince depolama alanının gözükmesi lazımdı.

muhammed04

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
muhammed
Cihazım
mi mix
yok olmuyor hep aynı depolamayi görmüyor yedekte almıyor bütün ayarlara baktım ama yok olmadı böyle bı hata alan olmadimi hiç
[doublepost=1518376350,1518376291][/doublepost]
Konu başlığını tamamı ile büyük harf ile yazmayalım, daha dikkatli olalım hocam.
Düzenlendi.
tamam pardon
[doublepost=1518376448][/doublepost]
Bütün seçenekler bağlıyken sdcard'a girince depolama alanının gözükmesi lazımdı.
evet benim diğer cihazlarda da SD karta girince depolama görünüyordu ama bunda girince hiç bişi yok ve depolama 0mb olarak görünüyor TLF hafızası görünmüyor ondan yedekte alamıyorum nasıl yapacazz bunu ya

FatalRhymer

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emin
Cihazım
Xiaomi Mi4
Başka bir fikrim yok belki de sorun TWRP sürümündedir farklı bir sürüm flashlayıp deneyin.

muhammed04

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
muhammed
Cihazım
mi mix
Başka bir fikrim yok belki de sorun TWRP sürümündedir farklı bir sürüm flashlayıp deneyin.
biraz araştırdım da stock romlar hafızayı sifreliyormus twrpden veriyi sil diyince şifre kalkıyormus ama tlfde sifirlaniyormus miui 9da fabrika ayarlarına donunce IMEI siliniyor ya şimdi ben twrpden veriyi sil diyince IMEI gidermi acaba bı bilginiz varmı o konuda :)

FatalRhymer

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emin
Cihazım
Xiaomi Mi4
biraz araştırdım da stock romlar hafızayı sifreliyormus twrpden veriyi sil diyince şifre kalkıyormus ama tlfde sifirlaniyormus miui 9da fabrika ayarlarına donunce IMEI siliniyor ya şimdi ben twrpden veriyi sil diyince IMEI gidermi acaba bı bilginiz varmı o konuda :)
Mi 4'te böyle bir sıkıntı olmadığı için şifrelemeyi düşünemedim. Cihazınıza sonradan IMEI atıldı sanırım diğer durumda orijinal IMEI zaten gitmez , tecrübem olan bir konu değil gerekli bilgiye de sahip değilim.

muhammed04

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
muhammed
Cihazım
mi mix
Mi 4'te böyle bir sıkıntı olmadığı için şifrelemeyi düşünemedim. Cihazınıza sonradan IMEI atıldı sanırım diğer durumda orijinal IMEI zaten gitmez , tecrübem olan bir konu değil gerekli bilgiye de sahip değilim.
evet IMEI sonradan atıldı tmm sağolun

Codered

to be or not to be..
Yönetici
Geliştirici Ekibi
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emrah
Cihazım
OnePlus 5T
Meslek
IT Professional
evet IMEI sonradan atıldı tmm sağolun
Yedekleri alıp başka bir ortama aktardıktan sonra twrp > wipe > format data (sağ alt) yapın "dahili hafızadaki herşey silinir, cihaz fabrika ayarlarına döner, imei silinmez"
Sonrasında boot patch yapmak için Lazy flasher, Supersu veya Magisk yükleyin aksi takdirde cihaz tekrar stock recovery dönmeye ve data şifrelemeye çalışacaktır.

muhammed04

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
muhammed
Cihazım
mi mix
Yedekleri alıp başka bir ortama aktardıktan sonra twrp > wipe > format data (sağ alt) yapın "dahili hafızadaki herşey silinir, cihaz fabrika ayarlarına döner, imei silinmez"
Sonrasında boot patch yapmak için Lazy flasher, Supersu veya Magisk yükleyin aksi takdirde cihaz tekrar stock recovery dönmeye ve data şifrelemeye çalışacaktır.
tamam cook tsk ederim akşam deniyecem :)

muhammed04

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
muhammed
Cihazım
mi mix
tamam usta yaptım imie gitmedi kilitte kalkıyor ama tlfyi açıp supersuyu ve rom dosyasını TLF atiyorum ses yükseltme ve açma tuşuna basınca twtp ye geçmiyor normal mi recovery çıkıyor kalıcı twtp yüklenmiyor tekrar pcdedn anlatılan şekil fasboot moduna alıp twrpyi yukleyince yine aynı şekil hafızayı görmemiş şekilde açılıyor
[doublepost=1518512410,1518512313][/doublepost]forumda anlatılan twtp yuklemelerini yapınca neden bende kalıcı twrp olmuyor ? sadece yüklerken açılıyor sonradan twrpye girmek istediğimde yok görünüyor nasıl olacak :(

Codered

to be or not to be..
Yönetici
Geliştirici Ekibi
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emrah
Cihazım
OnePlus 5T
Meslek
IT Professional
Forumdaki anlatımlarda bir sıkıntı yok, sizin uygulamanızda bir sıkıntı var.
[doublepost=1518514531,1518513873][/doublepost]- Global rom yüklü iken format data sonrası cihazı yeniden başlatırsanız, cihaz yeniden data encrypt yapmaya ve stock recovery e dönmeye çalışacaktır.
- Format data yapıldıktan sonra Reboot sekmesi altında Recovery seçilip tekrar twrp ile başlatılması tavsiye edilir.
- Twrp açıldıktan sonra usb kabloyu bağlayın ve supersu dahili hafızaya kopyalayın ve flashlayın.

muhammed04

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
muhammed
Cihazım
mi mix
Forumdaki anlatımlarda bir sıkıntı yok, sizin uygulamanızda bir sıkıntı var.

[doublepost=1518514531,1518513873][/doublepost]- Global rom yüklü iken format data sonrası cihazı yeniden başlatırsanız, cihaz yeniden data encrypt yapmaya ve stock recovery e dönmeye çalışacaktır.
- Format data yapıldıktan sonra Reboot sekmesi altında Recovery seçilip tekrar twrp ile başlatılması tavsiye edilir.
- Twrp açıldıktan sonra usb kabloyu bağlayın ve supersu dahili hafızaya kopyalayın ve flashlayın.
yanlış anlamayın aynen ben uygulamada sıkıntı yaşıyorum tamam usta işte o en sonda recoverydeyken USB ile pcye baglayinca bilgisayarda depolama görünmüyor ki bilgisayar ses çıkarıyor ama bilgisayarıma girince TLF hafizasi görünmüyor
[doublepost=1518519803][/doublepost]
yanlış anlamayın aynen ben uygulamada sıkıntı yaşıyorum tamam usta işte o en sonda recoverydeyken USB ile pcye baglayinca bilgisayarda depolama görünmüyor ki bilgisayar ses çıkarıyor ama bilgisayarıma girince TLF hafizasi görünmüyor
ben akşam bidaha deniyim en iyisi inşallah bu sefer başarabilecem:) sizide ugrastiriyorum kusura bakmayın

Codered

to be or not to be..
Yönetici
Geliştirici Ekibi
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emrah
Cihazım
OnePlus 5T
Meslek
IT Professional
Estağfurullah, eğer yüklemeye çalıştığınız twrp sürümünde mtp çalışıyorsa, Mount sekmesi içinde sağ altta Enable MTP butonuna dokunduğunuz zaman dahili depolama alanını görüyor olmanız gerekir. Tüm bunlara rağmen kurmaya çalıştığınız twrp sürümünde mtp çalışmıyorsa başka bir mtp çalışan sürüm deneyin ;)

muhammed04

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
muhammed
Cihazım
mi mix
Estağfurullah, eğer yüklemeye çalıştığınız twrp sürümünde mtp çalışıyorsa, Mount sekmesi içinde sağ altta Enable MTP butonuna dokunduğunuz zaman dahili depolama alanını görüyor olmanız gerekir. Tüm bunlara rağmen kurmaya çalıştığınız twrp sürümünde mtp çalışmıyorsa başka bir mtp çalışan sürüm deneyin ;)
tamam eve varır varmaz deneme çalışmalarına basliyacam:) cook sağolun :)

gizliderviş

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
LEVENT
Cihazım
Redmi 5 Plus
arkadaşlar mi5X cihazım var ne yaparsam yapayım twrp açılmıyor.işlemlerden sonra ses açma+power yaptıktan sonra direk telefon açılıyor.varmı bilgisi olan

muhammed04

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
muhammed
Cihazım
mi mix
oldu valla rootladım yedeğide aldım adece yedekleme dosyasını pc ye atmak istediğimde belirtilmemiş hata diyor ve atmıyor sadece o sorun kaldıhaha--haha--haha--haha--

Codered

to be or not to be..
Yönetici
Geliştirici Ekibi
MIUI Expert
Premium Üye
Forum Uzmanı
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emrah
Cihazım
OnePlus 5T
Meslek
IT Professional
oldu valla rootladım yedeğide aldım adece yedekleme dosyasını pc ye atmak istediğimde belirtilmemiş hata diyor ve atmıyor sadece o sorun kaldıhaha--haha--haha--haha--
Geçmiş olsun. Klasörü sıkıştırıp öyle deneyin ;)

muhammed04

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
muhammed
Cihazım
mi mix
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt

Sevgili Xiaomi Sever!

Sitemizdeki reklamların görüntülenmesini engellediğinizi tespit ettik.

Lütfen sitemizi istisna listesine ekleyin veya AdBlock'u devre dışı bırakın.

Sitemizde ki tüm kaynaklar ÜCRETSİZ olarak sizlere sunulmaktadır bize destek olmak için engellemeyi kaldırınız

Anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz!