Rehber TWRP Temizle/Wipe Seçenekleri Kullanımı (Görsel Ekli)

yunus90

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
yunus
Cihazım
a1
Konular
2
Merhabalar, mi a1 kullanıcısıyım. Android 9 yüklü cihazımda. twrp yükleyip cihazı rootladım. geçen gün saçma şebeke sorunları yaşadım ve cihazı twrp den temizleyeyim twrp rom bulmuştum ondan yükleyeyim dedim. temizlik yaparken cache bölümü ile ilgili hata verdi. "cache yolu bulunamıyor" şeklinde. tekrar girip baktığımda dalvik var, sistem var, veri var ama cache görünmüyor. önce önemsemedim ama şimdi daha ciddi şebeke sorunu yaşıyorum. yarım ssat yada bir saat cihaz boş kalınca bakıyorum gsm simgesi filan gitmiş, şebeke komple yok.

tekrar twrp sistem yükleyeyim dedim ama yükleme yaparken de yine cache sorunu çıkarıyor. ne yaymam gerekiyor, bir fikri olan var mı ?

mankurt76

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kurt
Cihazım
Mi Max
Konular
7
Selam bir acemi olarak buradaki bilgiler ışında

Twrp ve rom işlerini öğreniyorum

Önceden korkudan telefonumda twrp olmasına ragmen cesaret Edip 1.0.0 versiyonu 10.2.2 yapamamıştım cesaret Edip yaptım ve işler böyle başladı

Twrp uçtu

Buradan twrp toplu indirdim 1217.bat uygulamasını usulüne uygun olarak fastboota çalıştırdı hoop twrp sahibi oldum 3 saniyede

Not twrp ile uğraşacaklar bu adımdan sonra 1217 ve 1227 IMG dosyalarını mutlaka telefonunda bulunduran kesin lazım olur

Sonra telefonu aldığımd magisk kurulu gelmişti o heyecan ile ona da bakayım dedim ve telefon açılmaz oldu

Önce twrp ile yeniden rom yükleyin dedim yemedi

Wipe 1

Wipe 2. Sistem

Wipe 3 sistem artı data
İle yaptım temiz oldu misss oldu ama

Bir kaç sorun oldu
Öncelikle telefon SMS foto ses video ve uygulamalar kaybolmdı hepsi geldi

Ancak hepsinin hesapları kapalı geldi tek tek yeniden şifre girdiğim için yorucu ama sorunsuz oldu

Sorunum netfilixde oldu indirip de sonradan izlerim dediğim filmlerin indirme hakları dolmuş tekrar indiremiyorum online izlemek zorunda kalacağım ...

Not: mi.com şifrenizi unutmayın kesenin lazım oluyor

Bilinmesi gerekenler

Rom - Mi 8 SE Xiaomi.eu MIUI 10 v9.4.18 Beta ve V10.2.3.0 Kararlı Rom İndirme Bağlantısı

Rehber - TWRP Temizle/Wipe Seçenekleri Kullanımı (Görsel Ekli)

Diğer - Mi 8 SE İlk Alım Ve İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Güncelleme Sorunları)

Rehber - Xiaomi Mi 8 SE Twrp 3.2.3-1227 Otomatik Yükleme Aracı

Twrp ile yapılacaklar

Pcden telefona twrp kur

1217 ve 1227 IMG telefona at

Telefona istediğin romu at

Twrpye gir uygun wipe yap

İnstaldan romu kur

Twrp den çıkmadan uygun imgyi kur benimki stabil rom olduğu için 1217

Sonra çık

Yeni rom ve twrp hazır her defasında bu yolu izle

Magisk den şimdilik uzak dur...
Magiski root için kullanıyoruz. Neden uzak durun dediniz acaba?

hsnksy

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
mi8 se
Meslek
Öğretmen
Konular
13

metin55k

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
metin
Cihazım
mi 8
Konular
42
Pegasus__ hocam ben eu rom kurdumda sanki biraz sistemde takılma var gereksiz dosyaları silmek için önbelleği silmek için ilk 2 den haric başka neyi silmemi önerirsin

55_sms

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
mi8 lite
Konular
9
Hocam teşekkürler, anlatımıyla ve içeriği ile benim gibi bu işi yeni öğrenenler için gerekli bir konu olmuş. 5 gün kadar sonra bootloader kilidim inşaallah açılacak. Skorpy hocamın benzer konu anlatımı ve sizin anlatımınız ile telefonumdaki global stabil kararlı sürümü eu multi beta roma çevirebilecem inşaallah...

Emumaster

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rüstem
Cihazım
Mi 6
Konular
26
Vendor seçeneği eksik. Onunda ne işe yarayıp silinip silinmemesi gerektiğinin rehbere eklenmesi iyi olur. Dün bunun yüzünden ayrı konu açmıştım.

Atrix

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Mi8se
Konular
2
Eu stabil romda iki güncelleme yaptım bu işlemleri yapmadan hangisini yapmam gerekiyor

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Vendor seçeneği eksik. Onunda ne işe yarayıp silinip silinmemesi gerektiğinin rehbere eklenmesi iyi olur. Dün bunun yüzünden ayrı konu açmıştım.
Vendor seçeneği normal Recoveryde bulunmaz ve vendor bazı AOSP tabanlı Rom geliştiricileri tarafından silinmesi istenebilmekte ve zaten onun için de genelde Mod'lu TWRP önermekte ve hatta link vermektedirler....Bu işlemler için de ayrıca ileri seviyede Android bilgisine ihtiyaç var...Bana şimdi vendor ne işe yarar diye bir soru gelir mutlaka, onu da şu şekilde cevaplamış olayım bari....

En basit anlatımla, Vendor, stok romlarda bazı sistem erişimlerini engelleyen yazılımdır, romu hazırlayan geliştirici bunun silinmesi isterki, kendi sistem gereksinimlerini scriptlere uygun şekilde yazabilsin ve yapmış olduğu rom çalışabilsin....

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk

Emumaster

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Rüstem
Cihazım
Mi 6
Konular
26
Vendor seçeneği normal Recoveryde bulunmaz ve vendor bazı AOSP tabanlı Rom geliştiricileri tarafından silinmesi istenebilmekte ve zaten onun için de genelde Mod'lu TWRP önermekte ve hatta link vermektedirler....Bu işlemler için de ayrıca ileri seviyede Android bilgisine ihtiyaç var...Bana şimdi vendor ne işe yarar diye bir soru gelir mutlaka, onu da şu şekilde cevaplamış olayım bari....

En basit anlatımla, Vendor, stok romlarda bazı sistem erişimlerini engelleyen yazılımdır, romu hazırlayan geliştirici bunun silinmesi isterki, kendi sistem gereksinimlerini scriptlere uygun şekilde yazabilsin ve yapmış olduğu rom çalışabilsin....

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk
Açıklama için teşekkürler.

Modlu twrp den bahsedilmiş ama twrp'nin resmi sitesinden sagit için 3-2-3-2 sürümü var cihazda kurulu olarak.

Stok romdayken seçenek yoktu, eu stabili flashladıktan sonra bu seçenek ortaya çıktı.

Nihayetinde yeni rom kurulacağı zaman silinmesi önemli değilse, problem değilmiş.

inflames

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ediz
Cihazım
Mi Note3
Meslek
Profesyonel Ses-Işık Sistemleri
Konular
6
Çok teşekkürler, gözümde büyüyordu, 8se 10.3. Yükledim sapıtmış bir şekilde takılıyordu . Şimdi cihazı yeniden sevdim valla sayenizde.
angel~~

Üst Alt