Rehber TWRP Temizle/Wipe Seçenekleri Kullanımı (Görsel Ekli)

Cemented

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Timuçin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
17
Twrp wipe seçeneklerinde şimdi vendor diye bir şey çıkıyor bu nedir?

Cemented

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Timuçin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
17
Vendor cihaz üreticisinin cihaza ve yazılıma özel dosyalarının bulunduğu alandır.

Cevabınız için teşekkür ederim. Peki rom yüklerken wipe yaptığımızda onuda işaretlemek gerekiyor mu?
Eskiden 4 wipe deniyordu şimdi 5 wipe mi olacak ?
Birde bu daha önceden çıkmıyordu. ne oldu anlamadım twrp sürümünden mi oldu acaba?

iskader

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
adem
Cihazım
Mi Note 3
Meslek
İK
Konular
0
Download klasörü data bölümünde yer almıyor.
İntarnalstorge(dahili hafıza) üzerinde yer alıyor. Bir nevi pc üzerindeki D bölümü gibi. Data ve System C gibi düşünebilirsiniz.

Hocam anlatım için çok teşekkürler.
Daha önce kullandığım redmi note 2 de hafıza kartı olduğu için resimlerimi yedek apklarımı hafıza kartında saklayıp format atıyordum.
Mi Note 3 e geçtikten sonra hafıza kartı olmaması nedeniyle sürüm yüklemelerinde belgelerimi pcye atıp formattan sonra geri yüklüyordum.

Hocam şunu sormak istiyorum. System+data yaptığımızda download veya dcım gibi whatsapp klasörü de silinmez değil mi ?

Pegasus__

..::FreeDoom::..
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50
Cevabınız için teşekkür ederim. Peki rom yüklerken wipe yaptığımızda onuda işaretlemek gerekiyor mu?
Eskiden 4 wipe deniyordu şimdi 5 wipe mi olacak ?
Birde bu daha önceden çıkmıyordu. ne oldu anlamadım twrp sürümünden mi oldu acaba?

Android gelişiyor firmalar yeni yeni özellikler ve önlemler alıyorlar. Böyle düşünelim. Genel olarak silmek gerekmiyor. Zaten üreticiye ait sistem yüklemelerinde kendisi yeniden yükleniyor. Diğer taraftan özelleştirilmiş romlar üretici tabanlı değilse sıkıntı çıkarabilmekte (bu daha çok frimware yükleme ile aşılabiliyor) yinede silmeden önce yedek almak mantıklı olacaktır. Öte yandan özel rom yüklemelerinde "Vendor" silinmeden yükleme denenirse karşı önlem alınmış olunabilir.

Bu güne kadar sadece bir defa sıkıntı çıkardığını anımsıyorum. (gerçi son 6 aydır rom yükleme yapmıyorum. Syberia Os kullandığımdan beri gayet rahatım. Sadece rom güncellemesi gelince yükleme yapıyorum)

Pegasus__

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50
Hocam anlatım için çok teşekkürler.
Daha önce kullandığım redmi note 2 de hafıza kartı olduğu için resimlerimi yedek apklarımı hafıza kartında saklayıp format atıyordum.
Mi Note 3 e geçtikten sonra hafıza kartı olmaması nedeniyle sürüm yüklemelerinde belgelerimi pcye atıp formattan sonra geri yüklüyordum.

Hocam şunu sormak istiyorum. System+data yaptığımızda download veya dcım gibi whatsapp klasörü de silinmez değil mi ?

Evet silinmez (Ama mutlaka yedek alın). Data partisyonu silindiğinde tüm hesaplarınız silinir. Whatsapp yeniden yüklendiğinde yedeğinizi tanımlayarak verilerinizi Whatsapp içesinden görebilirsiniz. Aksi taktirde sadece dosya yönetici yazılımlarınız ile medya dosyalarına ulaşabilirsiniz.

mankurt76

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kurt
Cihazım
Mi Max
Konular
7
teşekkürler çok faydalı olmuş.

Cemented

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Timuçin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
17
Android gelişiyor firmalar yeni yeni özellikler ve önlemler alıyorlar. Böyle düşünelim. Genel olarak silmek gerekmiyor. Zaten üreticiye ait sistem yüklemelerinde kendisi yeniden yükleniyor. Diğer taraftan özelleştirilmiş romlar üretici tabanlı değilse sıkıntı çıkarabilmekte (bu daha çok frimware yükleme ile aşılabiliyor) yinede silmeden önce yedek almak mantıklı olacaktır. Öte yandan özel rom yüklemelerinde "Vendor" silinmeden yükleme denenirse karşı önlem alınmış olunabilir.

Bu güne kadar sadece bir defa sıkıntı çıkardığını anımsıyorum. (gerçi son 6 aydır rom yükleme yapmıyorum. Syberia Os kullandığımdan beri gayet rahatım. Sadece rom güncellemesi gelince yükleme yapıyorum)

Bu vendor seçeneği daha önce çıkmıyordu. Ben bir ayar falan mı açtım yoksa twrp sürümünden mi kaynaklı acaba?

Pegasus__

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50
Bu vendor seçeneği daha önce çıkmıyordu. Ben bir ayar falan mı açtım yoksa twrp sürümünden mi kaynaklı acaba?

Cihaz güncellemeleri ve Twrp güncellemeleri ile gelir.
Zaten dikkat edilirse format esnasında çıkmayan sadece yedekleme ve bağlama menüsünde görünen bir partisyon.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu nedenle görmezden gelebilirsiniz. Zaten bu partisyon verilerinin kaynakları paylaşılmaz. Açık kaynak bir alternatif sunulmaz.

Cemented

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Timuçin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
17
Cihaz güncellemeleri ve Twrp güncellemeleri ile gelir.
Zaten dikkat edilirse format esnasında çıkmayan sadece yedekleme ve bağlama menüsünde görünen bir partisyon.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu nedenle görmezden gelebilirsiniz. Zaten bu partisyon verilerinin kaynakları paylaşılmaz. Açık kaynak bir alternatif sunulmaz.
Bende wipe seçeneklerinde çıkıyor?

Ekli dosyalar

• IMG-20190210-WA0012.jpg
    IMG-20190210-WA0012.jpg
    185,7 KB · Görüntüleme: 54
Üst Alt