Yardım TWRP olmadan rom atılır mı

emreeekeskin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
EMRE
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
8
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 13.0.2
Telefon Modeli
Poco x3 nfc
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaşlar merhaba cihazım twrp de kaldı rom atacağım fakat twrp de dosyaların ismi şifreli. Yani sürüm yükseltmem lazım. 3.7.0 yüklü 4.0 da 3.7.1 de yüklesim fakat sorun devam ediyor. Şimdilik twrpde gözüm yok verilerimi kurtarmak istiyorum. Mi flash tool ile cihazımı açmadan rom atabilir miyim? POCO X3 Nfc

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
başlatıldı diye bir bildirim almamıştım diye sordum hocam kusura bakmayın son sorum fastboot rom mu yoksa zip rom mu lazım
zip lazım hocam custom veya orjinal üzerinde ne varsa onu kuracaksınız

Oyla:

Muratshn007

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
k40 gaming
Konular
0
Oyla:

emreeekeskin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
EMRE
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
8
Cihazda redmi yazısı geliyor mu şimdi

Oyla:

Marcolomboss

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
RedmiNote11Pro
Meslek
Motosiklet Ustası
Konular
18
Cihazda redmi yazısı geliyor mu şimdi
Bütün ihtimalle Reboot attığında Mi yazısından sonra direk TWRP açılıyor. İçinde bulunan sistemin aynısını TWRP'den kurarsa büyük ihtimalle veriler silinmeden açılabilir.

Oyla:

emreeekeskin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
EMRE
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
8
Bütün ihtimalle Reboot attığında Mi yazısından sonra direk TWRP açılıyor. İçinde bulunan sistemin aynısını TWRP'den kurarsa büyük ihtimalle veriler silinmeden açılabilir.
Bu benim sorunum her yolu denedim mi flash, mi tool, adb adb sideload, en son adb push yaparak cihazıma romu attım kurdum fakat cihaz aynı durumdave twrp enc li. Eski romu yüklesem düzelie mi dersiniz verileri silmek istemiyorum yoksa 3-4 gün uğraşmazdım 50 kez düştüm bu duruma ilk kez bu kadar ani oldu yedek almadım

Oyla:

Marcolomboss

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
RedmiNote11Pro
Meslek
Motosiklet Ustası
Konular
18
Bu benim sorunum her yolu denedim mi flash, mi tool, adb adb sideload, en son adb push yaparak cihazıma romu attım kurdum fakat cihaz aynı durumdave twrp enc li. Eski romu yüklesem düzelie mi dersiniz verileri silmek istemiyorum yoksa 3-4 gün uğraşmazdım 50 kez düştüm bu duruma ilk kez bu kadar ani oldu yedek almadım
Sistemi atarken wipe veya full wipe yapmadığın sürece verilerin silinmez. Cihazı açabilecek düzgün bir sistem lazım sana. Boot dosyası bozuldu desem, ROM yüklerken hepsi içinde geliyor zaten. Şifrelemeyi kıracak bir TWRP gerekiyor.

Oyla:

B T B

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bekir Talay
Cihazım
Xiaomi 12T
Konular
16
Arkadaşlar merhaba cihazım twrp de kaldı rom atacağım fakat twrp de dosyaların ismi şifreli. Yani sürüm yükseltmem lazım. 3.7.0 yüklü 4.0 da 3.7.1 de yüklesim fakat sorun devam ediyor. Şimdilik twrpde gözüm yok verilerimi kurtarmak istiyorum. Mi flash tool ile cihazımı açmadan rom atabilir miyim? POCO X3 Nfc
Fastboot at fastboot atarken 3 seçenek var temiz kurulum dosyaların üzerine yaz ve sadece kur. Temiz kurulum zaten sıfırlama dosyalarının üzerine yaz aynı recovery rom gibidir cihaz sıfırlanmaz verilerin korunur lakin böyle yapacaksan cihazın romu hangi bölge ise o bölge romunu at

Oyla:

emreeekeskin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
EMRE
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
8
Sistemi atarken wipe veya full wipe yapmadığın sürece verilerin silinmez. Cihazı açabilecek düzgün bir sistem lazım sana. Boot dosyası bozuldu desem, ROM yüklerken hepsi içinde geliyor zaten. Şifrelemeyi kıracak bir TWRP gerekiyor.
Poco x3 nfc orijinal orangefox yok unoffical da düzeltmedi. Şimdi başka rom mu deneyeyim yoksa sıkıntıyı twrp ile mi düzelticeğim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Fastboot at fastboot atarken 3 seçenek var temiz kurulum dosyaların üzerine yaz ve sadece kur. Temiz kurulum zaten sıfırlama dosyalarının üzerine yaz aynı recovery rom gibidir cihaz sıfırlanmaz verilerin korunur lakin böyle yapacaksan cihazın romu hangi bölge ise o bölge romunu at
Cihaz globald romdu türkiye attım diye mi kurmuş gösterdi ama kurmadı yani

Oyla:

Marcolomboss

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
RedmiNote11Pro
Meslek
Motosiklet Ustası
Konular
18
Mi Flash ile "save user data" seçeneği mantıklı bence. 2-3 farklı ROM denenebilir aslında.

Oyla:
Üst Alt