Rehber Twrp ile Sorunsuz Rom Kurma Yöntemi (Video)

Lenovoş

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihazım
14 Mart 2019
Konular
101

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Tüm MİUİ tabanlı rom geçişlerinde ( E.U.Rom'an-Mi-Room'a, RevOs'dan- Masik rom'a vs gibi)

Beta'dan Stabil'e, Stabil'den Beta'ya bu yöntem ile geçiş yapmak en sağlıklı,en sorunsuz,en temiz geçiş olur..

Twrp sürümünüz güncel olsun ve yükleyeceğiniz rom dosyasını mümkünse PC üzerinden indirin.

Rom kurulurken verileriniz silinecek, resim, video, müzik vs varsa PC’ye yedek alın..

Tuş kilidi,ekran deseni,parmak izi vs varsa kaldırın..

Kesinlikle ROM dosyasını hemen telefona atmayın.

Format data
yaptıktan sonra atacaksınız rom dosyasını.

Cihazı kapatıp ( Güç tuşu ve ses + arttırma tuşuna basılı tutun) Twrp menüsüne girin.

1- Wipe -> format data -> yes yazıyoruz.

Format işlemi bittikten sonra, twrp ana ekrana gelip

Reboot ->recovery diyoruz telefon kapanıp twrp yeniden başlıyor.

2- Twrp açıldıktan sonra Wipe -> advanced wipe -> 4 wipe yapıyoruz (dalvik,cache,system,data) sildikten sonra

twrp ana ekrana gelip yükleyeceğimiz rom ve isteğe bağlı magisk (root) dosyalarını telefon hafızasına atıyoruz.

Twrp ana ekranda install kısmından XXXX rom dosyasını flashlıyoruz.

İsteğe bağlı olarak da rom kurma işlemi bittikten sonra tekrar

Twrp ana ekrana gelip install kısmından magisk(root) flashlıyoruz ve işlem bitimi

Wipe cache/Dalvik yapıp ve Reboot-System yapıyoruz....

İlk açılış 5-10 dk sürebilir, heyecan ve panik yapmıyoruz...

NOT: Twrp üzerinden yapılan işlemlerde İMEİ SİLİNMEZ
Advanced wipe kısmında system yok

mervoz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Merve
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
0
Merhaba, Samsung Galaxy Note 10.1 N8005 cihazıma daha önce Android 7.1 sonrasında da Android 9 sürümüne stock rom yükleyerek yükseltme yapmıştım. Sorunsuz çalışırken bir anda açılırken Samsung yazısı çıktıktan sonra ekrana gelen açılış logosunda takılı kalmaya başladı. Tablet bir türlü açılamıyordu. Ben de format atmayı daha sonra da tekrar orjinal rom yüklemeyi denedim ama twrp menüsünde sürekli hata alıyorum.
Stock rom tekrar güncel bir versiyon bulup yüklemeyi denedim onları da yükleyemiyor hata veriyor.
Twrp ve driver güncel olarak kurdum ama bir şeyi yanlış yapıyorum galiba çok deneyimli değilim bu konuda.

2.Twrp açıldıktan sonra Wipe -> advanced wipe -> 4 wipe yapıyoruz (dalvik,cache,system,data) silme olayını yapamıyorum gördüğünüz gibi.

Hata fotoğrafını da ekledim.

Yardımcı olabilecek biri var mı? Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• takılma.jpeg
    takılma.jpeg
    130,5 KB · Görüntüleme: 20
  • hata.jpeg
    hata.jpeg
    166,3 KB · Görüntüleme: 20

respectier

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Vieers
Cihazım
OnePlus 6
Konular
0
Usta merhaba bende twrp yeniden başlatınca gidiyor ve twrpde iken dosyaları göremiyorum.Sorun ne olabilir yardımcı olabilir misin.

respectier

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Vieers
Cihazım
OnePlus 6
Konular
0
Orange fox kurdum o kalıcı oldu fakat dosyalar hala gözükmüyor.

altcan 34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
altan
Cihazım
mi 9t
Konular
0

Tüm MİUİ tabanlı rom geçişlerinde ( E.U.Rom'an-Mi-Room'a, RevOs'dan- Masik rom'a vs gibi)

Beta'dan Stabil'e, Stabil'den Beta'ya bu yöntem ile geçiş yapmak en sağlıklı,en sorunsuz,en temiz geçiş olur..

Twrp sürümünüz güncel olsun ve yükleyeceğiniz rom dosyasını mümkünse PC üzerinden indirin.

Rom kurulurken verileriniz silinecek, resim, video, müzik vs varsa PC’ye yedek alın..

Format data

Cihazı kapatıp ( Güç tuşu ve ses + arttırma tuşuna basılı tutun) Twrp menüsüne girin.

2- Twrp açıldıktan sonra Wipe -> advanced wipe -> 4 wipe yapıyoruz (dalvik,cache,system,data) sildikten sonra

twrp ana ekrana gelip yükleyeceğimiz rom ve isteğe bağlı magisk (root) dosyalarını telefon hafızasına atıyoruz.

Twrp ana ekrana gelip install kısmından magisk(root) flashlıyoruz ve işlem bitimi

emegine yuregine saglık sayende oldu bu iş

Avodin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Koray
Cihazım
Xiaomi Mi 10T P
Meslek
Lojistik
Konular
0
Benim de bir sorum olacak, Mi 10 T Pro modelini kullanıyorum. Telefona güncelleme geldiğinde güncellemeyi yapıp temiz kurulum için en son paketi tekrar indirip wipe data atıyorum fakat attığım wipe data ve bir önceki halinin arasında ufak kasmalar takılmalar ne bileyim animasyonları kapatmama rağmen sanki açıkmışçasına geçişlerde ağırlıklar oluyor. Bir türlü temiz kurulum yapamıyorum. Böyle ufak tefek sorunlar fazlalaştıkça mide bulandırıyor. Ne yapmamı önerirsiniz ben artık resmen Xiaomi'den soğumaya başladım.

emnkrtp

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emin Kırtepe
Cihazım
redmi note 8
Konular
2
yahu bende rom yüklendikten sonra twrp gidiyor mi suit geliyor twrp yi tekrar yükleyince de rom gidiyor twrpde kalıyor verem oldummmm abiler
model redmi note 8 gingko

_furky

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Özışık
Meslek
Nalbur
Konular
1
Hocam wipe yaparken System'i silmezsek herhangi bir sıkıntı olur mu?

Alinazik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali rıza
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
4

Format data

twrp ile custom rom yüklüyoruz burası tamam.
twrp ile tekrar orjinal rom nasil yükleyebiliriz.Bu konuda hiçbir yerde paylaşım yok.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
twrp ile custom rom yüklüyoruz burası tamam.
twrp ile tekrar orjinal rom nasil yükleyebiliriz.Bu konuda hiçbir yerde paylaşım yok.

Stock romlara geçişlerde fastboot ile temiz kurulum yapmanız daha sağlıklı olduğu için TWRP ile yikleme pek tavsiye edilmez.

Ancak mutlaka TWRP ile yüklemek istiyorsanız -TWRP stock rom yüklemeyi destekliyorsa- custom romlarla aynı şekilde yükleniyor fakat orijinal romu yükledikten sonra TWRP silinir. Silinmemesi için reboot yapmayıp yerine reboot recovery yapmanız ve magisk yüklemeniz gerekli. Ya da TWRP silindikten sonra tekrar TWRP yüklemesi yapabilirsiniz.

Üst Alt