Soru Turkcell vs. Vodafone

• Konbuyu başlatan E.D
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 32
  • Görüntüleme 3K

E.D

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kamera
Cihazım
Mi 9
Konular
94
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Havoc os 4.2
Telefon Modeli
Mi9
Bootloader Kilidi
Açık
Herkese iyi forumlar. Yaklaşık 7 yıldır türktelekom faturasız kullanmaktayım. Fakat taahütüm bittiği için 50 tl ödedğim faturaya 83 tl istediler. Açıkcası bir değişiklik olsun istiyorum. Turkcell 59 tl ye 16 gb 1000 dk 1000 sms veriyor. Vodafone ise ilk 3 ay 55 tl ye 20 gb 1000dk 250 sms sonraki 9 ay 64 oluyor. Hangisini tavsiye edersiniz? Özellikle volte sorunsuz kullanmak istiyorum.Vowifi şuan tt de açık ama kullanamıyorum çalışsa müthiş olur özellikle yazın işime çok yarar. Yorumlarınızı merak ediyorum 2 operatörüde kullanan arkadaşlar bizimki gibi imei tamiri yapılmış cihazlarda nasıl performans alıyor yazarsanız sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

kayahan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayahan
Cihazım
Mi 8
Konular
16
Vodafone bende de çekmiyor internet hızı da türktelekom'dan kötü. (Şu an Vodafone kullanıyorum. Türktelekom'a geçeceğim.) Turkcell verdiği internete göre pahalı geliyor bana. Durumunuz varsa turkcell derim.

Oyla:

E.D

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kamera
Cihazım
Mi 9
Konular
94
Vodafone bende de çekmiyor internet hızı da türktelekom'dan kötü. (Şu an Vodafone kullanıyorum. Türktelekom'a geçeceğim.) Turkcell verdiği internete göre pahalı geliyor bana. Durumunuz varsa turkcell derim.
Turkcellin sunuduğu paket uygun aslında numara taşıyacağım için güzel bi fiyat sundular. Normalde pahalı evet. Bundan sonra hersene operatör değişip yeni gelen tariflerinden yararlanırız artık. Sabit müşteriye pek değer veren yok.50 tl ödediğim faturaya 83 lira istemek nedir kaç yıldır kullandığım hat sonuçta 1 gün fatura geciktirmem ona rağmen bi ayrıcalık göremiyoruz.

Oyla:

kayahan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayahan
Cihazım
Mi 8
Konular
16
Turkcellin sunuduğu paket uygun aslında numara taşıyacağım için güzel bi fiyat sundular. Normalde pahalı evet. Bundan sonra hersene operatör değişip yeni gelen tariflerinden yararlanırız artık. Sabit müşteriye pek değer veren yok.50 tl ödediğim faturaya 83 lira istemek nedir kaç yıldır kullandığım hat sonuçta 1 gün fatura geciktirmem ona rağmen bi ayrıcalık göremiyoruz.
Kesinlikle katılıyorum kaç yıldır beraber çalışmanızdan ziyade 3 ay başka operatörde kalıp geri gelmeniz bile size daha çok ayrıcalık veriyor. Değişik bir müşteri memnuniyeti anlayışları var :)

Oyla:

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
Neye göre çekmiyor kime göre çekmiyor ? Bu kadar kolay mı vadafoneye çamur atmak turktelekom değil ki çekmiyor diyesin.. Bende vadafone kullanıyorum çok çokta memnunum vowifi volte ikisinide aktif şekilde yurtdışı cihazımda kullanıyorum. Bende 20gblik paketi kullanıyorum haftalık çarktan sürekli internet geliyor birde bu konudan haftalık 1gb alarak ayda 4gbde öyle geliyor fazlasıyla yetiyor..

Kısaca etrafınızda ailede konuda komşuda vadafone çekimine bir bakın ona göre karar verin her türlü turkcellden uyguna geliyor ve işinize yarar mı bilmem ama vadafone tv felan da bazen baya iş görüyor..
Sen Türktelekom'a kolayca çamur attığına göre kolay demek ki giggle~~
Şebeke konuma göre değişiyor. Bu yüzden yorumlara çok takılmamak lazım. Yakınlarınızda Vodafone kullanan birisini bulup test edebilirsiniz.

Oyla:

sincerelym

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alpaslan
Cihazım
Mi 9T
Konular
6
Uzun süre Turkcell kullanmış biri olarak bir kaç ay önce fahiş fiyat sebebiyle tereddüt ile Vodafone ön ödemeliye geçtim, rahat ettim açıkçası. Bulunduğum lokasyonda ve yolllarda sorun yaşamadım. 10 gb 750 dk 1000 sms 33 ₺ 20 gb isterseniz de 50 ₺ daha ne olsun. Volte ve Vowifi aktivasyonu ile uğraşmanıza gerek yok, destekleyen cihazlarda aktif zaten. Yurtdışı cihaz kullanıyorum ve hiç sorun yok. Ama faturasıza geçip denemenizi tavsiye ederim öncelikle sonrası faturalı paketlere geçebilirsiniz. Paket içinde yanımda uygulamasına bir sanal kart tanımlar her ay sorunsuzca yolunuza devam edersiniz.

• Beğen
Tepkiler: E.D
Oyla:

E.D

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kamera
Cihazım
Mi 9
Konular
94
Uzun süre Turkcell kullanmış biri olarak bir kaç ay önce fahiş fiyat sebebiyle tereddüt ile Vodafone ön ödemeliye geçtim, rahat ettim açıkçası. Bulunduğum lokasyonda ve yolllarda sorun yaşamadım. 10 gb 750 dk 1000 sms 33 ₺ 20 gb isterseniz de 50 ₺ daha ne olsun. Volte ve Vowifi aktivasyonu ile uğraşmanıza gerek yok, destekleyen cihazlarda aktif zaten. Yurtdışı cihaz kullanıyorum ve hiç sorun yok. Ama faturasıza geçip denemenizi tavsiye ederim öncelikle sonrası faturalı paketlere geçebilirsiniz. Paket içinde yanımda uygulamasına bir sanal kart tanımlar her ay sorunsuzca yolunuza devam edersiniz.
Turkcellde sorun varmıydı hocam volte ve vowifide. Açıkcası aklım turkcellde nedense şebekesi daha iyi gibi geliyor bana.

Oyla:

sincerelym

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alpaslan
Cihazım
Mi 9T
Konular
6
Turkcellde sorun varmıydı hocam volte ve vowifide. Açıkcası aklım turkcellde nedense şebekesi daha iyi gibi geliyor bana.
Yok hayır. Onda da sorun yoktu. Vowifi seçimini şebeke öncelikli yapıyordum genelde. İşyerinde bilgisayardan wifi paylaşımında bile kullanabiliyordum. Şunu belirtmek isterim; Turkcell de internet su gibi giderken Vodafone interneti bitiremiyorum. Sürekli artıyor. Kullanım alışkanlıkarım aynı olmasına rağmen hemde.

Oyla:

TacoNikky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taco
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
App Dev/Tech
Konular
7
Vodafone türk telekomdan daha kötü kardeşim, kararını ona göre ver. Vodafone da 4g internet hızı yerlerde sürünüyor, Turkcell pahalı da olsa en azından kaliteli.

• Beğen
Oyla:

Fromhell

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Redmi 9S 128GB
Konular
17
Sen Türktelekom'a kolayca çamur attığına göre kolay demek ki giggle~~
Şebeke konuma göre değişiyor. Bu yüzden yorumlara çok takılmamak lazım. Yakınlarınızda Vodafone kullanan birisini bulup test edebilirsiniz.

turktelekom kullanıpda memnun olan varmı ? o kadar berbat birşey olamaz bende deneyimledim ve etrafımda halen ucuz diye kullanmaya çalışan insanlar var ve yaşadıkları çekmeme heleki biraz sote bi yere girse 4g iptal.. turktelekomu seçenekler arasında görmüyorum bile.

• Beğen
Oyla:
Üst Alt