Türk Telekom Türk Telekom VoWifi Hizmetinin Hala Aktif Olmaması

survivor

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SY
Cihazım
Mi 6
Konular
1
Ben o kadar zaman bekledim yazdım başvurdum net bir şey söylemediler. Sırf buna ve şu deprem zamanı yaşanan kesintiye kızdığımdan farklı bir operatore geçtim (memnun değilim), şimdi bunlar özelliği aktif etmişler bravo...

Kingrider

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kingrider
Cihazım
Redmi Note 7 64
Meslek
Tekniker Adayı
Konular
16
Ben o kadar zaman bekledim yazdım başvurdum net bir şey söylemediler. Sırf buna ve şu deprem zamanı yaşanan kesintiye kızdığımdan farklı bir operatore geçtim (memnun değilim), şimdi bunlar özelliği aktif etmişler bravo...
Hocam özelliği aktif ettiler ama çok az cihaz destekliyorlar.

Ben redmi note 7 kullanıyorum. Volteyi bir şekilde açtım başka bir cihaza vs takip aktif edip bu cihaza takma felan. Sonra 2 kod girip telefona ayarlardan volte ve vowifi ayarını aktif etme işini yaptım. Bu şekilde volteyi etkinleştirebilmiştim lakin vowifi için böyle birşey olmadı ne yaptıysam çalışmadı.

Bende Türk telekoma şikayet kaydı oluşturdum. Bana cihazınız bu özelliği desteklemiyor yazdılar. Bende geri mesajımda cihazın özelliği desteklediğinin kanıtlarını attım. Buna rağmen yine eski attıkları mesajı kopyala yapıştır yapıp yolladılar. Benim istediğim ilerisi için cihaza destek vermelerini istememdi. Bende sinirlendim cimer e btk ya şikayet ettim direk. Diğer firmaların 2 sene önce açtıkları özelliği yeni açıyorlar onda da çok az cihaz destekliyorlar kendileri. Diğer farklı yöntemler ile denedim etkinleştiremedim bir türlü. Taahhütüm olmasaydı çıkacaktım ama taahhüt bitene kadar mecbur beklemek zorundayım. Vodofone redmi note 7 için volte/vowifi desteği veriyor tam olarak. Ona geçmeyi düşünüyorum.

Turkcell hattım da var çift hat kullanıyorum onda da bu konuyla ilgili mesaj attım onlar biz operatör olarak cihazınızı desteklemiyoruz tarzı bir mesaj attılar türk Telekom direk diyor ki cihazda bu özellik yok. Volte pek değil de bence vowifi çok önemli bir özellik. Fakat maalesef birçoğumuzun cihazı desteklemesine rağmen kullanamıyoruz. özellikle Türk telekomun çekim gücü diğer operatörlere göre biraz daha düşük olduğu için lazım oluyor.

survivor

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SY
Cihazım
Mi 6
Konular
1
Hocam özelliği aktif ettiler ama çok az cihaz destekliyorlar.

Ben redmi note 7 kullanıyorum. Volteyi bir şekilde açtım başka bir cihaza vs takip aktif edip bu cihaza takma felan. Sonra 2 kod girip telefona ayarlardan volte ve vowifi ayarını aktif etme işini yaptım. Bu şekilde volteyi etkinleştirebilmiştim lakin vowifi için böyle birşey olmadı ne yaptıysam çalışmadı.

Bende Türk telekoma şikayet kaydı oluşturdum. Bana cihazınız bu özelliği desteklemiyor yazdılar. Bende geri mesajımda cihazın özelliği desteklediğinin kanıtlarını attım. Buna rağmen yine eski attıkları mesajı kopyala yapıştır yapıp yolladılar. Benim istediğim ilerisi için cihaza destek vermelerini istememdi. Bende sinirlendim cimer e btk ya şikayet ettim direk. Diğer firmaların 2 sene önce açtıkları özelliği yeni açıyorlar onda da çok az cihaz destekliyorlar kendileri. Diğer farklı yöntemler ile denedim etkinleştiremedim bir türlü. Taahhütüm olmasaydı çıkacaktım ama taahhüt bitene kadar mecbur beklemek zorundayım. Vodofone redmi note 7 için volte/vowifi desteği veriyor tam olarak. Ona geçmeyi düşünüyorum.

Turkcell hattım da var çift hat kullanıyorum onda da bu konuyla ilgili mesaj attım onlar biz operatör olarak cihazınızı desteklemiyoruz tarzı bir mesaj attılar türk Telekom direk diyor ki cihazda bu özellik yok. Volte pek değil de bence vowifi çok önemli bir özellik. Fakat maalesef birçoğumuzun cihazı desteklemesine rağmen kullanamıyoruz. özellikle Türk telekomun çekim gücü diğer operatörlere göre biraz daha düşük olduğu için lazım oluyor.

Hocam haklısınız benim Mi 6 içinde aynı şey söz konusu ben zorla internette farklı yöntemler deneyerek VoWifi 'yı aktif hale getirdim vodafone'da, fakat ne yaptıysam VoLTE yi aktif hale getiremedim açıkcası çok da uğraşmıyorum artık.

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
En iyisi Turkcell'e geçin. Ben 2 yıldır Turkcell'liyim. Daha bugüne kadar paket yaptırmadım. Hediye internetler ile geçiniyorum. 6 ayda bir 35 lira yüklüyorum hat kapanmasın diye o kadar.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Kingrider

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kingrider
Cihazım
Redmi Note 7 64
Meslek
Tekniker Adayı
Konular
16
Hocam haklısınız benim Mi 6 içinde aynı şey söz konusu ben zorla internette farklı yöntemler deneyerek VoWifi 'yı aktif hale getirdim vodafone'da, fakat ne yaptıysam VoLTE yi aktif hale getiremedim açıkcası çok da uğraşmıyorum artık.
Niye böyle insanları uğraştırıyorlar anlamıyorum. Teknik bir açıklaması vardır diye umuyorum fakat yine de operatörler bu işi çok ağırdan alıyorlar ya da umursamıyorlar. Faturaya gelince 1-2 gün gecikince tonla mesaj atıp kuruşu kuruşuna fatura tutarını almaya gelince hiçbir sorun oluşmuyor nedense hep hizmet alırken sorunlar oluşuyor ve çözülmüyor. Hocam birde Vodafone için internet paylaşımı sorunu var yazmışsınız sizin gibi internette birkaç yerde de gördüm sorun hala devam ediyor mu? Bu sorun vodofone genel olarak bir sorunu mu yoksa Xiaomi cihazlarda oluşan bir sorun mu vodofone için? Bende taahhütüm bitince geçmeyi düşünüyorum fakat bu sorun varsa maalesef geçemeyeceğim büyük ihtimalle. Redmi note 7 cihazını resmi olarak şuan tek vowifi ve volte olarak vodofone destekliyor. Birde vodofone da vowifi ile SMS atılmıyor yazıyordu bazı yerlerde bu konuda da beni bilgilendirir misiniz hocam.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

En iyisi Turkcell'e geçin. Ben 2 yıldır Turkcell'liyim. Daha bugüne kadar paket yaptırmadım. Hediye internetler ile geçiniyorum. 6 ayda bir 35 lira yüklüyorum hat kapanmasın diye o kadar.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Bende aynı sizin gibi yapıyorum hocam çift hat kullanıyorum ben biri Turkcell diğeri türk telekom. Turkcelle ayda yılda bir TL yükleyip bedavalarını kullanıyorum. Türk Telekom içinse faturalı ama taahhüt bitince hattımı taşıyabilirim.

Serhat Gümüş

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat Gümüş
Cihazım
mi mix 3
Konular
7
Vowifi meselesi ile uğraşıyorum kaç gündür, telefonumu rootlamadım, Türk Telekom 5555'e mesaj da attım bir türlü olmuyor, allem ettim kullem ettim olmuyor, olduramadım..

Veziroglu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Redmi note 2
Konular
0
Vowifi meselesi ile uğraşıyorum kaç gündür, telefonumu rootlamadım, Türk Telekom 5555'e mesaj da attım bir türlü olmuyor, allem ettim kullem ettim olmuyor, olduramadım..

Destekleyen bir telefona takıp, sms atıp onay mesajından sonra xiaomi telefona takıyorsun. Aktif oluyor. Mi9 da kullanıyorum şuan.

Üst Alt