İpucu Türk Telekom Hattınızı Farklı Cihazlara Takmadan 4.5G ve VoLTE Etkinleştirme

SertaGE

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sertaç
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Sistem Mühendisi
Konular
20
Ben ne zaman VoLTE açsam 3 haneli numaraları (112, 155 vb) arayamıyorum. Ve normal bir numarayı da aradığımda her 10 aramamın 8'inde ilk aramada ya benim sesim karşıya gitmiyor, ya karşının sesi bana gelmiyor. Kapatıp tekrar aradığımda görüşme sorunsuz yapılabiliyor. VoLTE kapalıyken her şey normal.

johnwick0606

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hakan
Cihazım
note7
Konular
35
Ben ne zaman VoLTE açsam 3 haneli numaraları (112, 155 vb) arayamıyorum. Ve normal bir numarayı da aradığımda her 10 aramamın 8'inde ilk aramada ya benim sesim karşıya gitmiyor, ya karşının sesi bana gelmiyor. Kapatıp tekrar aradığımda görüşme sorunsuz yapılabiliyor. VoLTE kapalıyken her şey normal.
Benim de oluyor ama karşıdan ses gelmiyor

ssangyong

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
muhammed
Cihazım
poco x3 pro
Konular
2
Hocam cihazım poco x3 pro 4.5g, volte, vowifi etkin ama turkcell uygulaması uyumsuz diyor. Sizin mesajınız gibi bir şikayet oluşturacağım ama cihazın imeilerini de göndermem gerekiyor mu ?

ssangyong

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
muhammed
Cihazım
poco x3 pro
Konular
2
Eğer ki Türk Telekom kullanıcısıysanız, hattınızı farklı cihazlara takmadan 4.5G ve VoLTE özelliklerini etkinleştirmenizin bir yolu var...

İzlemeniz gereken yol:
  • 'e giriş yapmak.
  • 'Tüketici Şikayetleri' kısmından ilgili konu başlığını seçip, açıklama kısmına yaşadığınız sorunu anlatmak. (Aşağıdaki görsellerden faydalanılabilir.)

Şikayet oluştururken:
Lütfen cihazınızın 4.5G ve VoLTE desteklediğini kanıtlayacak şekilde ekran resmini çekip, 'Dosya Seç' butonuna tıklayarak ekleyiniz.​
Türk Telekom Tarafından Yapılan İşlem/Çözüm:
Şikayete istinaden hattınıza 'Geçiçi Telefon Tanımlama' yaparak çözüm buluyorlar. (Geçici olarak tanımlanan cihaz: iPhone 7)​
Not: Adı üzerinden de anlaşılacağı üzere, cihaz tanımlaması 'geçici' olarak yapıldığı için, 'Türk Telekom Online İşlemler' uygulamasına girip, 4.5G ve VoLTE'yi aktive etmeniz gerekiyor.

Aşağıdaki görseller yardımcı olacaktır...

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Dikkat edilirse, çözüm notunda "...cihaz bilgisinin, ilerleyen zamanlarda sisteme yansıtılacak olduğu ve güncelleme yapılacağı tespit edilmiştir." ifadesi yer almaktadır.

Ama bu ifadeler kendiliğinden olmuyor arkadaşlar. Sİzler de bu sorunu yaşıyor ve bir an önce düzeltilmesini istiyorsanız, gerek operatör şirketinizin destek sayfasından, gerekse bildirimi oluşturarak sürecin hızlanmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Ben bayağı bir uğraştım. Hem BTK hem operatör şirketim (Türk Telekom) üzerinden.

hocam sıkıştırıyorum ama imeileri gönderecek miyiz, orayı anlamadım ?

Üst Alt