Türk Telekom Türk Telekom cayma bedeli

emcbobo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kadir
Cihazım
mi9 se
Konular
21
Türk Telekom evde internet sözleşmemi iptal ettirmek istiyorum fakat 415 tl cayma bedeli istiyorlar. 24 ay sözleşmenin bitmesine 6 ay kaldı kalan 6 ayı ödesem bile 415 den az oluyor. tüketici koruma kanununda 1 yıldan fazla olan sözleşmelerde tüketici istediği zaman sözleşmeyi iptal edebilir herhangi bir cayma bedeli ödemek zorunda değil yazıyor. bu konu ile ilgili nereye şikayette bulunabilirim bilgisi olan var mı ?

mesro09

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Sergen
Cihazım
mi9se
Konular
25
18 ayda size sağladıkları indirimi isterler genelde o da ne kadarsa artık.

emcbobo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kadir
Cihazım
mi9 se
Konular
21
18 ayda size sağladıkları indirimi isterler genelde o da ne kadarsa artık.
kalan 6 aylık indirimi yansıtmışlar 18 ay yansıttıklarında 1000 tl gibi bir fiyat çıkar dediler.

mesro09

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Sergen
Cihazım
mi9se
Konular
25
Şimdi şöyle normalde ne kadardı size 24 aya karşılık aylık ne kadar indirim sağladılar? Atıyorum 89 du tahatütsüz ama siz 24 ay lık söz karşılığı 59 yaptılar gibi... vs ??

emcbobo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kadir
Cihazım
mi9 se
Konular
21
Şimdi şöyle normalde ne kadardı size 24 aya karşılık aylık ne kadar indirim sağladılar? Atıyorum 89 du tahatütsüz ama siz 24 ay lık söz karşılığı 59 yaptılar gibi... vs ??
şuan 60 tl ödüyorum bildiğim kadarıyla tarife fiyatı 100 tl olması lazım ama sorun şu ki verdikleri hizmetin karşılığı 20 tl bile değil yani

mesro09

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Sergen
Cihazım
mi9se
Konular
25
şuan 60 tl ödüyorum bildiğim kadarıyla tarife fiyatı 100 tl olması lazım ama sorun şu ki verdikleri hizmetin karşılığı 20 tl bile değil yani
40 x 18 ay ödersiniz oda 720 yapar vermedikleri hizmetin parasını isteyemezler.

emcbobo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kadir
Cihazım
mi9 se
Konular
21

mesro09

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Sergen
Cihazım
mi9se
Konular
25
normal şartlarda isteyemezler ama 720 TL de isteyemedikleri için ucuz olanı yansıtıyorlar
Memnun değilseniz verin 400 ayrılın. Başka netlere bakın yerel netler var baya uygun fiyatlara onlara bakın. Mesela ben aylık 50tl ödüyorum 8mbit sabit hız limit yok kota yok. Kontör gibi 50tl yüklüyorum 1 ay kullanıyorum. Yüklemeyince nette yok

emcbobo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kadir
Cihazım
mi9 se
Konular
21
Memnun değilseniz verin 400 ayrılın. Başka netlere bakın yerel netler var baya uygun fiyatlara onlara bakın. Mesela ben aylık 50tl ödüyorum 8mbit sabit hız limit yok kota yok. Kontör gibi 50tl yüklüyorum 1 ay kullanıyorum. Yüklemeyince nette yok
hangi internet sağlayıcısını kullanıyorsunuz ?

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Normalde ödememeniz gerekiyor çünkü size 2 yıl taahhüt veremezler. Bu nedenle ayrılırsanız isterseniz ödemeden THH'ye başvurun ve borç sıfırlansın, isterseniz de ödeyip faturayla beraber THH'ye başvurun ve geri ödeme yapsınlar.

Ancak şöyle bir sıkıntı var. Eğer sözleşmenize imza atarken bir maddede 1+1 yıl olmasına onay vermişseniz (yani 1 yıl sonunda iptal edebilirsiniz ancak etmezseniz tekrardan kabul etmiş gibi taahhüt yenilenecek) ödemek zorunda kalırsınız. Ama öyle bir şey olsa 18 ayın borcu diye bir şey söyleyemezlerdi.

İsterseniz Tüketici Haklarını arayın, sorun, ona göre bir plan yaparsınız. THH sonucu açıklanana kadar sıkıntıya girmemek için önce cezayı ödeyip sonra THH'ye başvuru yapabilirsiniz. Tabi önce arayıp bilgi alın.

Üst Alt