Sohbet Türk.net Gigafiber kullanan var mı ?

DoktorProxy

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 12 5
Konular
26
0850 288 80 80'i arayıp belirtin ve kayıt açtırın, ikiletmeden modem değiştiriyorlar. Zte wifi 6 modem ve ont istediğinizi belirtin.
Hocam aradık bizi başka bi numaraya yönlendirdi bizde turknetten sormaya karar verdik arıza vs olmadığı sürece modem değişimi yapmıyolarmiş 🥲
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Biraz moralim bozuldu açıkçası ümitlenmiştim baya

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Xiaomi
Konular
155
Hocam aradık bizi başka bi numaraya yönlendirdi bizde turknetten sormaya karar verdik arıza vs olmadığı sürece modem değişimi yapmıyolarmiş 🥲

Biraz moralim bozuldu açıkçası ümitlenmiştim baya

Anladım hocam, ancak birçok forumda değiştirenler olduğunu görmüştüm. İlk kurulum sırasında sanırım belirtmek gerekiyor.

Schwzz

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Xiaomi
Konular
155

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Yönetici
Destek Ekibi
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
21
Doğrudur, ben kurulum yapılacağı anda belirtecektim ama ellerinde zaten zte wifi6 cihaz olduğu için birşey demedim.
Hocam söylemeye gerek yok diye düşünüyorum yeni müşteri olan herkese zaten Wifi 6 Destekli modem veriliyor, sayın hocamız eski kullanıcı olduğu için olabilir fiber dönüşüme geçmeden modem değişimi yapmadılar mesela bizde fiber dönüşüm sonrası getirdi Telekom ekipleri.

Sanırım TürkNet ekibinin fiber paketi TT ile anlaşmalı.
Çünkü bizim altyapı 1000'e kadar desteklemesine rağmen anlaşmada sadece 100'e kadar olduğu için daha fazla hızı veremiyorlar imiş.

Ayrıca TürkNet'in Gigafiber paketleri sadece kendilerine ait kutulara özel diye biliyorum.

Schwzz

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Xiaomi
Konular
155
Hocam söylemeye gerek yok diye düşünüyorum yeni müşteri olan herkese zaten Wifi 6 Destekli modem veriliyor, sayın hocamız eski kullanıcı olduğu için olabilir fiber dönüşüme geçmeden modem değişimi yapmadılar mesela bizde fiber dönüşüm sonrası getirdi Telekom ekipleri.

Sanırım TürkNet ekibinin fiber paketi TT ile anlaşmalı.
Çünkü bizim altyapı 1000'e kadar desteklemesine rağmen anlaşmada sadece 100'e kadar olduğu için daha fazla hızı veremiyorlar imiş.

Ayrıca TürkNet'in Gigafiber paketleri sadece kendilerine ait kutulara özel diye biliyorum.

Doğrudur, ancak altyapı tamamen kendilerinin ortada tt ile ilgili hiçbir durumları yok. Bölge müdürü ilede görüşmüş idim bu hususta (Ankara) Modem konusunda dediğiniz gibi büyük ihtimalle yeni aboneliklere wifi6 veriliyor ancak eski abonelerinde wifi6 modeme terfi etmelerinin daha doğru olacağı düşüncesindeyim. Lakin bu seferde eldeki eski modemlerin değerlendirilmemesi ve atıl gibi kalması durumu oluşacağı için yalnızca arızada değiştirilmesi gibi bir yol izlemişler büyük ihtimalle.

DoktorProxy

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 12 5
Konular
26
Biz sonuçta eski bir kullanıcıyız mantıken bize verilmesi gerekirdi 😓 Bu durumu türknetle konuşacağım yeni müşterilere wifi 6 modem veriyorsunuz neden bize vermiyorsunuz diyeceğim. Belki ozaman değiştirirler 😆

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Yönetici
Destek Ekibi
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
21
Doğrudur, ancak altyapı tamamen kendilerinin ortada tt ile ilgili hiçbir durumları yok. Bölge müdürü ilede görüşmüş idim bu hususta (Ankara) Modem konusunda dediğiniz gibi büyük ihtimalle yeni aboneliklere wifi6 veriliyor ancak eski abonelerinde wifi6 modeme terfi etmelerinin daha doğru olacağı düşüncesindeyim. Lakin bu seferde eldeki eski modemlerin değerlendirilmemesi ve atıl gibi kalması durumu oluşacağı için yalnızca arızada değiştirilmesi gibi bir yol izlemişler büyük ihtimalle.
Katılıyorum hocam, altyapı yı gigafiber için dememiştim hocam fiber için demiştim fiber altyapıları TT ye ait olduğu için, Kablolama işine modem getirme takma işine kadar TT hallediyor.

Gigafiber zaten Türknet'e ait bir altyapı.

Biz sonuçta eski bir kullanıcıyız mantıken bize verilmesi gerekirdi 😓 Bu durumu türknetle konuşacağım yeni müşterilere wifi 6 modem veriyorsunuz neden bize vermiyorsunuz diyeceğim. Belki ozaman değiştirirler 😆
Hocam aman bizimkileri de toplamasınlar sonra :Ddrunk~~

Schwzz

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Xiaomi
Konular
155
Katılıyorum hocam, altyapı yı gigafiber için dememiştim hocam fiber için demiştim fiber altyapıları TT ye ait olduğu için, Kablolama işine modem getirme takma işine kadar TT hallediyor.

Gigafiber zaten Türknet'e ait bir altyapı.

Yanlış okumuşum kusura bakmayın. drunk~~ Evet bir durum daha paylaşayım sizinle belirli bir süre içinde gigafiber altyapısı altından da belirli paketlere bölünmüş fiber tarifeler de gelebilir duyumu aldım. Olursa mesela giga altyapısından 100-200-500 mbps gibi paketlerde gelebilir direkt tt ye bağlı olmadan.

O zaman iptal ettiririm gibi blöf yapın diyeceğim ama bu fiyatada zaten bu hizmeti hiçbir yerde bulamayız. :D

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Yönetici
Destek Ekibi
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
21
Yanlış okumuşum kusura bakmayın. drunk~~ Evet bir durum daha paylaşayım sizinle belirli bir süre içinde gigafiber altyapısı altından da belirli paketlere bölünmüş fiber tarifeler de gelebilir duyumu aldım. Olursa mesela giga altyapısından 100-200-500 mbps gibi paketlerde gelebilir direkt tt ye bağlı olmadan.
Estağfurullah hocam fiber tarifelere gelir ise çok iyi olur bilgilendirmeler için teşekkür ederim :)

Üst Alt