Diğer Türk Milletinin %60'ı Aptaldır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

equuleus

Sun Wukong.
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
75
bu onermenin dogru oldugunu varsayarsak, forumda en az %20'lik bir kesim aptal oldugunu dahi bilemeyecek kadar aptal cikiyor. aman diyim.

delibalta

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
mi5
Konular
32
Benim düşüncem bu ülkenin insanları hep böyle değildi çünkü atalarımız tarihimiz bu duruma zıt ne zamanki sağcı-solcu türk-kürt alevi-sünni birbirine düştü o zaman insanlar gelişemedi çünkü bu durumlar sanılandan çok etki yaptı insanlara ve üstüne gelen akp hükümetiyle bu durum katlanarak nerdeyse 20 yıldır insanları iyice zekadan akıldan yoksun hale getirdi malesef ben bu ülkenin ve insanlarının artık düzelebileceğini sanmıyorum...

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
149
Türkiye Ve Türk Vatandaşları Çok şanslısınız Allaha şükredin Soydaşlarım :)

Türkmenistanda Corona Yok diyorlar Hiç olmadı diyorlar ama yanlış biliyorlar. Bunların hepsi Bizim Aptal Cumhurbaşkanının oyunları. Neymiş efem Rekorlar kitabına girecekmiş :D
Bizim bu saçma hükümetimiz saklıyor herşeyi hastaneler doldu taştı doktorlar evine gidemiyor yasaklandı. Sokakta maske takmak yasak ceza uyguluyorlar. Corona veya covid-19 adını anmak söylemek yasak. Ve hiç bir önlem alınmadı. Herşey pahalı oldu ülkede Un ve Yağ bile yok altın değerinde oldu ve Hükümet hiç bir yardım etmiyor. İnsanlar işsiz parasız krizis vurdu. Allah yardımcımız olsun. İnşallah Türkiye bize yardım eder. Her gün Protesto sayısı artıyor. Kıbrısta New York'ta ve İstanbul'da protestolar edildi.

tahacld

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taha
Cihazım
RN8
Konular
2
Benim de anlamadığım şu : nereye baksak kurala uyduklarını diyorlar ve uymayanlara aptal diyorlar. Eee, Herkes bu kadar bilinçliyse peki nerede bu aptallar. :)
Bence dediklerimiz ve yaptıklarımız bir değil. mm~~

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Korona konusundan bakacak olursam gayet doğru bir rakam. Cahil kısım 2 ye ayrılıyor: biri cahil falan ama en azından söylenene uyuyor, diğeri aptal olan kısım işte hem cahil hemde vurdumduymaz sorumsuzun teki. Benim gözümde aptal ve cahil terimleri bunlar. Bana bir şey olmaz deyip çıkıp geziyorlar(yaş fark etmiyor her yaştan çıkan var) Ocağına ateş düşmedikçe kimse anlamayacak bu durumun ciddiyetini. Düşün en sevdiğin kişiyi kaybediyorsun. Düşüncesi dahi korkunçken nedendir bu kural tanimazlik anlamıyorum. Ben 20 yaş altı yasağında yaklaşık 2 ay sürdü sanırım 2 kere çıktım zorunlu olduğum için. Yasak kalkınca ne yaptın diye düşünen olursa kapının önüne çıkıp hava aldım geri eve girdim.

YKS'ye gireceğim 5 gün sonra, sınav yapılsın ona sözüm yok, zaten virüsün ne zaman biteceği belli bile değil hazır vaka dusmusken aradan çıkarmak çok mantıklı ama önlemler artmalı.
MSÜ sınavına girdim 1 hafta önce, girişte dezenfektan antibakteriyel mendil verildi falan ama ateş ölçülmedi bence büyük bir eksiklik. 2. büyük eksiklik ise çıkışlarda sosyal mesafe sağlanamadı. Sınav bittiği zaman deprem tatbikatı gibi sınıf sınıf salinabilirdi. Kim uğraşacak demeyin karşımızda en ufak hatayı affetmeyen bir virüs var.

Merhabaaa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Xaimi niye 8
Konular
10
Bazen siz ne kadar bilerseniz bilin..anlattıklarınız karşınızdaki kişinin. Anlayacağı kadardır..cahalet kör bi kuyudan daha kötü bir şeydir...bazı insanlar çok umursamaz gerçekten.. size katılıyorum bencede bahsettiğiniz orandan daha fazla..

hayro56

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hayrettin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
5
bi' insan kendi milletine aptal diyorsa fazla söze gerek olmadığını düşünüyorum. ayrıca başlığın yanlış olduğunu söylemeliyim. hakaret içeriyor sonuçta. protogoras'ın sözüdür:
- Dünyada ne kadar insan varsa o kadar doğru vardır.

yani insanların düşünceleri, karakterleri farklı diye bu, onları aptal yapmaz. size göre onlar öyledir, onlara göre siz. herkesin her dediği evrensel olarak doğru ise neler neler olur. bu tarz konuların forumda açılmaması gerekiyor ki biz açsak konumuz kilitlenebilirdi. bi' şeyler başarıp bi' yere gelen insanlara Allah'ın vermiş olduğu bi' şeydir. herkes aynı değil ve kimse kimseden üstün değil. her koyun kendi bacağından asılacak. bu yüzden doğup büyüdüğü ülkenin insanına bu tarz söylemde bulunmak yanlıştır. şimdi diyeceksiniz o koskoca okumuş adam, sen n'aptın da adamı eleştiriyorsun ? ben ortada bi' yanlış varsa buna karşı çıkarım kim yapmış olursa olsun. biraz da popüler kültürün etkisiyle insanlar birbirinden havalı olmak için özeniyor ve aynı davranışları, aynı söylemleri sergiliyor. ilginç. kaldı ki bizim milletimiz kadar şefkatli bi' millet tanımadım henüz. aç mısın ? ülkede karnını doyuracak bi' dünya esnaf var. ama batı öyle değil. insanlara böyle söylemek yanlıştır, saygısızlıktır...
Senin her söylediğine katılmakla birlikte bir ayrıntıyada deyinmek istiyorum adını bile anmak istemediğim dinsiz yazar açık açık ben Ataist im diyen o kişiye bu forumda rahmet getiren ahmaklar da var ne yapalım bu millet hiç bir zaman aptal bir millet olmamıştır ama tabikide herkesin bir konuda cahilliği vardır

semender44

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
RS
Konular
19
Konu başlığı konuya hiç uymamış hocam biçimsiz olmuş. Maksadını aşmış bence çirkin olmuş. Başkasının söylemiş olması sizi masum yapmaz.
O asıl söyleyen kişi "domuz eti yemiyorlar protein almıyorlar ondan böyleler, din yüzünden vb" diyede engin zekasını! göstermişti.

Pandemi konusu akıl sağlığı için hele apttalık ölçümü için kullanılamaz. Süper güçlerin durumu ortada onlardada herkes aptalmı yoksa? Koca Great Britan nasıl saçmaladı görmedinizmi. Bize bir şey olmaz tedbire gerek yok diyerek. Amerikadaki durum ortada binlerce ölen var adamlar sokağa çıkarız bizi kısıtlayan mecliside silahla basarız dedi ve hakikatende bastı. Halktan feylesofça hareket etmesini bekliyorsunuz. Sıradan insanlar halklar hiçbirzaman filozof olamaz hepsi erdemlice hareket etmez. Herzaman akıllıca hareket edemez. Ona bakarsanız pandemiden önce basit bir futbol maçında insanların kitleler halinde yaptıklarını aptallıkla açıklayabilirmiyiz. Eğitimle açıklanabilirmi? O galatasaraylımı fenerlimi birini bıçaklamışlardı birini dövmüşlerdi şüpheli akademisyendi. Şimdi aptalmı oluyor?

Şuna emin olunuz. Net şekilde söylüyorum. Herkesin yüzüne maskeyi çiviyle çaksanız, herkesi evine hapsetseniz aylarca çıkarmasanız bile bu salgından kurtulamazsınız. Şiddeti biraz düşebilir ama sıfırlamak mümkün değildir.

İnsanların yeterince ciddiye almadığı doğrudur. Bu onları yetiştirme ve verdiğiniz eğitim ile alakalıdır.

Benim önerim şudur. Kimseye bakmayın siz. Kendi tedbirinizi alın. Maske takmak çokmu zor. Hadi önce bulunamıyordu yav şimdi forum premium üyeliğinden ucuz ha!!! :P Dışarıya çıkacaksanız maske bir başına yetmez bir zahmet eldivende takın. Bırakın başkaları ne yaparsa yapsın.

ZENGİN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mi 13
Meslek
Eğitim Yöneticisi
Konular
9
Korona konusundan bakacak olursam gayet doğru bir rakam. Cahil kısım 2 ye ayrılıyor: biri cahil falan ama en azından söylenene uyuyor, diğeri aptal olan kısım işte hem cahil hemde vurdumduymaz sorumsuzun teki. Benim gözümde aptal ve cahil terimleri bunlar. Bana bir şey olmaz deyip çıkıp geziyorlar(yaş fark etmiyor her yaştan çıkan var) Ocağına ateş düşmedikçe kimse anlamayacak bu durumun ciddiyetini. Düşün en sevdiğin kişiyi kaybediyorsun. Düşüncesi dahi korkunçken nedendir bu kural tanimazlik anlamıyorum. Ben 20 yaş altı yasağında yaklaşık 2 ay sürdü sanırım 2 kere çıktım zorunlu olduğum için. Yasak kalkınca ne yaptın diye düşünen olursa kapının önüne çıkıp hava aldım geri eve girdim.

YKS'ye gireceğim 5 gün sonra, sınav yapılsın ona sözüm yok, zaten virüsün ne zaman biteceği belli bile değil hazır vaka dusmusken aradan çıkarmak çok mantıklı ama önlemler artmalı.
MSÜ sınavına girdim 1 hafta önce, girişte dezenfektan antibakteriyel mendil verildi falan ama ateş ölçülmedi bence büyük bir eksiklik. 2. büyük eksiklik ise çıkışlarda sosyal mesafe sağlanamadı. Sınav bittiği zaman deprem tatbikatı gibi sınıf sınıf salinabilirdi. Kim uğraşacak demeyin karşımızda en ufak hatayı affetmeyen bir virüs var.
Çıkıştaki mesafeyi de bir zahmet insanların kendileri sağlasın hocam. Herşeyi başkasından bekler hale geldik ya pes diyorum artık. Bu arada inşallah sınavınız iyi geçmiştir. Gelecek sınavda da başarılar diliyorum.

semender44

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
RS
Konular
19
Bu kapıyı bizzat yönetim açtığı için artık kapatılmıyorda. Giderek tadı tuzu kaçıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt