Diğer Türk Milletinin %60'ı Aptaldır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ZENGİN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mi 13
Meslek
Eğitim Yöneticisi
Konular
9
Aptal mıyız değil miyiz bilmiyorum, bildiğim bir şey var o da toplum menfaati için alınmış karar ve kurallara riayet etmeyenler yani kul hakkını hiçe sayanlar Allah tarafından da affedilmeyecektir. Başkalarının sağlığını tehlikeye atan her kim varsa kul hakkıyla muhasebe edilir.

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
...
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
27
Bu söz ile şuan ki durumun ve insanların davranışlarının hiç bir alakası olduğunu düşünmüyorum. Aziz Nesin bu sözü nerede ne zaman neden söylemiş ? Onu biliyorsunuzdur sizde hocam.

Sokaklarda keyfi gezenler yine aynı şekilde parklara AVM lere sahillere hücum edenler benim gözümde de aptaldır. Hatta daha da yumuşatacak olursam vurdumduymaz umursamazdır.

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
40
Müjdat Gezen'den alıntıdır...
" İzmir Torbalı'da şenlik vardı. İlhan Selçuk ve Aziz Nesin le bir panele katılmıştık. Panelin konusu mizahtı. Birisi kalkıp Nasreddin hocanın çocukları olarak zeki insanlarız değil mi diye sordu Aziz Nesin' e. O da yüzde 60 ı aptaldır dedi ve herkes alkışladı. Kuliste kendisine sordum. Üstat neden böyle dediniz. O da bana dönüp evladım yüzde 92 si aptaldır demeye dilim varmadı dedi. Çünkü o zaman referandum yapılmıştı ve özgürlükleri kısıtlayan o darbe anayasasının kabulü için Kenan Evren'e yüzde 92 oy verilmişti. O laf oradan kalkma...

Şimdi yaşadığımız ülkenin geldiği noktaya bakıyorum da ( hele de şu Corona günlerinde yaşadıklarımızı göz önüne alırsak. ) Gerçek oran Türk insanını en iyi tanıyan yazarların başında gelen rahmetli Aziz Nesin' in kuliste Müjdat Gezene' e söylediği gibi yüzde 92 midir acaba diye düşünmeden edemiyorum..

Kazgangap

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Mi 9T (Davinci)
Konular
44
Son olaylar için getiriyorum bu yorumu..
halk sağlığı uzmanı ve sağlık bakanlığı bilim kurulu üyesi prof. dr. levent akın, toplumda koronavirüs salgınının bittiği yönünde bir algı oluştuğunu söyledi. akın, "toplum kontrolü kaybetti" dedi.
habertürk gazetesi yazarı muharrem sarıkaya'ya konuşan akın, toplumun "koronavirüs yorgunu" olduğunu ve “umursamazlık içine doğru iteklendiğini" belirtti.
---
Hazirandan itibaren açılmadık şey kalmadı keyfi çıkanlar benim gözümde de aptaldır fakat coronanın ilk günlerinden beri çoğu işçi çalıştı virüsün taşıyıcısı oldu.Önlemler bir yere kadardı ilk günlerde sağlık bakanını desteklemiştim.. ama şimdi kukla kendisi.Milyonlarca öğrencinin kapalı alanda gireceği sınavda corona bulaşmayacak...(Bu küfür İstanbul bölge mahkemesi tarafından ağızdan çıkmadan engellenmiştir).
Her neyse bir artık toplumsal konulardan sıkıldım...
---

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt