Yardım Turbo şarj Sorunu

kasimtmc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kasim
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
25
Hocam yukarı da belirtmiş arkadaş, başka şarj aleti ile de denemiş
Hocam her üreticinin şarj konusunda farklı teknolojileri var. Siz hızlı şarj için başka adaptör ya da kablo kullanırsanız %100 hızlı şarj çalışacak diye bir şey yok. Evde Samsung, Apple ve xiaomi kullanan var. Samsung kullanan kardeşim uzatma kablosu takıyor onu takınca bile çalışmıyor. Şimdi ben de denedim. Xiaomi'de de çalışmıyor, orijinal adaptör ve şarj kablosu olmasına rağmen araya takılan uzatma nedeniyle. Tabi ki soketle alakalı bir durum olabilir ancak insanları ücretli ya da cihazlarının açılmasına neden olacak yollara sevk etmeden önce başka çözüm önerileri de vermelisiniz.

Zaferksc78

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zafer
Cihazım
Mi Mix 2S
Meslek
Sporcu
Konular
34
Hocam her üreticinin şarj konusunda farklı teknolojileri var. Siz hızlı şarj için başka adaptör ya da kablo kullanırsanız %100 hızlı şarj çalışacak diye bir şey yok. Evde Samsung, Apple ve xiaomi kullanan var. Samsung kullanan kardeşim uzatma kablosu takıyor onu takınca bile çalışmıyor. Şimdi ben de denedim. Xiaomi'de de çalışmıyor, orijinal adaptör ve şarj kablosu olmasına rağmen araya takılan uzatma nedeniyle. Tabi ki soketle alakalı bir durum olabilir ancak insanları ücretli ya da cihazlarının açılmasına neden olacak yollara sevk etmeden önce başka çözüm önerileri de vermelisiniz.
Hocam ben mi ya da sorunu olan kişi mi anlatamıyor, siz mi anlamak istemiyorsunuz.
Cihaz zaten garantili cihaz ve haliyle kablo ve adaptör de Orjinal...
Üstüne başka şarj aletleri de denedim diyor..
Ki zaten arkadaş başka şarj cihazları denemeden ve sorunu netleştirmeden buraya konu açmaz, öncelikle zaten gerekli yöntemleri denemiştir...

Üstüne cihaz bir de "Turbo Şarj" alıyor gösteriyor ama çok yavaş şarj oluyor..
Bu demek oluyor ki kablo da sorun yok, tamamen cihaz ile alakalı bir durum.
Gücü az çeken cihaz yani.
E ekranda Turbo Şarj göstergesi çıkmaz, o zaman büyük olasılıkla sorun kablo ya da adaptörde diyebiliriz...

Ki şu da ayrı bir konu;
Zaten servis cihazı direkt açmıyor, önce soruna yönelik bir çözüm arıyor.
Serviste zaten bir çok Orjinal ürün ile deneme yapılır, sorun bulunmazsa zaten Sorun Bulunamadı diyerek geri gönderilir cihaz..
Eğer ki sorun devam ediyorsa ondan sonra cihaza müdahale edilir.
Siz cihazların serviste gerekli kontrolleri sağlanmadan ve alternatif çözüm yolları aranmadan direkt açıldığını mı düşünüyorsunuz...?

Son düzenleme:

kasimtmc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kasim
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
25
Hocam ben mi ya da sorunu olan kişi mi anlatamıyor, siz mi anlamak istemiyorsunuz.
Cihaz zaten garantili cihaz ve haliyle kablo ve adaptör de Orjinal...
Üstüne başka şarj aletleri de denedim diyor..
Ki zaten arkadaş başka şarj cihazları denemeden ve sorunu netleştirmeden buraya konu açmaz, öncelikle zaten gerekli yöntemleri denemiştir...

Üstüne cihaz bir de "Turbo Şarj" alıyor gösteriyor ama çok yavaş şarj oluyor..
Bu demek oluyor ki kablo da sorun yok, tamamen cihaz ile alakalı bir durum.
Gücü az çeken cihaz yani.
E ekranda Turbo Şarj göstergesi çıkmaz, o zaman büyük olasılıkla sorun kablo ya da adaptörde diyebiliriz...

Ki şu da ayrı bir konu;
Zaten servis cihazı direkt açmıyor, önce soruna yönelik bir çözüm arıyor.
Serviste zaten bir çok Orjinal ürün ile deneme yapılır, sorun bulunmazsa zaten Sorun Bulunamadı diyerek geri gönderilir cihaz..
Eğer ki sorun devam ediyorsa ondan sonra cihaza müdahale edilir.
Siz cihazların serviste gerekli kontrolleri sağlanmadan ve alternatif çözüm yolları aranmadan direkt açıldığını mı düşünüyorsunuz...?
Evet, aynen dediğiniz gibi oluyor. Sorun neymiş diye bakmadan çoğunlukla direkt açıyorlar her cihazı. Ses mi gelmiyor? dur yazılımsal bir sorun mu acaba bir bakayım diyene 100 olsa 10 kere denk gelmedim.

Son düzenleme:

12.doktor

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
serhat
Cihazım
Mi 10t
Konular
14
Benim cihazım Mi 10T ama bende de bu sorun var maalesef :( cihaz 1 saat 10dkda %100 olması gerekirken %60 oluyor ve bende de en fazla 2000mah hız görünüyor. Cihazın bataryası da hızlı bitiyor zaten ilk aldığım günden bu yana bataryayı servis orjinali sıfırıyla değiştirmeme rağmen yarı yarıya batarya performansı düştü. şarj soketini de değiştireceğim. sorun düzelmezse bu son xiaomi telefonum olabilir.

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Benim cihazım Mi 10T ama bende de bu sorun var maalesef :( cihaz 1 saat 10dkda %100 olması gerekirken %60 oluyor ve bende de en fazla 2000mah hız görünüyor. Cihazın bataryası da hızlı bitiyor zaten ilk aldığım günden bu yana bataryayı servis orjinali sıfırıyla değiştirmeme rağmen yarı yarıya batarya performansı düştü. şarj soketini de değiştireceğim. sorun düzelmezse bu son xiaomi telefonum olabilir.
Servisinde orjinal batarya kullandığını pek düşünmüyorum.Ülkemizde orjinal batarya satan yer ben görmedim.Ali ekspresde de görmedim.Xiaomi bu konuda biraz sıkıntı.

M2102J20SG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12.doktor

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
serhat
Cihazım
Mi 10t
Konular
14
Servisinde orjinal batarya kullandığını pek düşünmüyorum.Ülkemizde orjinal batarya satan yer ben görmedim.Ali ekspresde de görmedim.Xiaomi bu konuda biraz sıkıntı.

Hocam satan yerler var aslında ama hurda cihazlardan çıkarıyorlar. Benim telefonun içinden çıkan bataryanın aynısından taktırdım bir serviste. Yazılarının rengi bile aynıydı tüm detaylarıyla kontrol ettim. Sorduğumda hurda cihazlardan temin ettiklerini söylediler. Yani 2
El satıyorlar diyebiliriz.

Zaferksc78

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zafer
Cihazım
Mi Mix 2S
Meslek
Sporcu
Konular
34
Sorun Şarj Soketinden kaynaklanmakta..
Şarj Soketini değiştirmenizi tavsiye ederim..

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Hocam satan yerler var aslında ama hurda cihazlardan çıkarıyorlar. Benim telefonun içinden çıkan bataryanın aynısından taktırdım bir serviste. Yazılarının rengi bile aynıydı tüm detaylarıyla kontrol ettim. Sorduğumda hurda cihazlardan temin ettiklerini söylediler. Yani 2
El satıyorlar diyebiliriz.
Eğer cihaz güncelse evet çıkma batarya bulma şansımız artıyor.Ama orjinal sıfır satılan ben batarya daha rastlamadım.hepsi a kalite diyor.
Huawei nin orjnal bataryası piyasada çokca var sanırsam bu sekil ihtiyaç olursa pil yuvasına uyan Huawei batarya alıp şarj entegresini değişip kullanmak bence daha mantıklı.
Eğer havya makinası varsa bunu kendinizde yapabilirsiniz.

Üst Alt