Soru Trendyol'dan Mi 8 alan var mı?

dragonite737

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berk
Cihazım
Mi 8
Konular
3
Trendyol'dan Mi 8 sipariş etmiş bulundum

Ancak şimdi kafamı kurcalıyor ürün Çin romuyla falan yollanmaz değil mi? Trendyol'a da sordum ama henüz yanıt alamadım.

Merak ediyorum Forumda Trendyol'dan Mi 8 alanlar var mı varsa ürün Global versiyonla mı yoksa Çin romuyla mı geldi?

Ve eğer ürün Çin romuyla gelirse ne yapmam gerekir, direkt hiç açmadan iade mi edeyim?

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Trendyol doğrudan işin teknik kısmını bilemez, çünkü platformdan satış yapılan dükkan "Alan Memnun" isimli işyeri... Resmi ismi ise; Alfa Sanal Mağazacılık telefonu ise 0 850 255 18 04 olarak görünüyor ama şikayetvar sitesindeki şikayetlerde bu telefon ile yetkili birilerine ulaşılamadığı yazılmakta. Pazartesi günü, telefon ile irtibat kurmayı başarabilirsen, sorularını da sorabilirsin.

Ürün iadesi için;

• İadenizin kabul edilmesi için, ürünün ve ürün kutusunun hasar görmemiş olması, bandrol ve güvenlik şeridinin açılmamış olması, sim kart ile çalışan cihazlar için sim kart takılmamış olması ve kesinlikle kullanılmamış olması gerekmektedir.
şeklinde uyarı var. Dikkat etmeni tavsiye ederim.

Oyla:

dragonite737

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berk
Cihazım
Mi 8
Konular
3
Arkadaşlar bahsettiğim Mi 8 şu an elimde ne yazık ki tahmin ettiğim gibi kutuda China Mobile diyen bir yazı var gerisi de Çince.

Kutuya Türkçe kullanım kılavuzu ve tr dönüştürücü adaptör eklenmiş. Sanırım Çin versiyon fakat ürüne Global rom atılmış.

Açıkçası benim için bir problem değil global olduğu sürece bu cihazı kullanırım fakat Çin versiyona Global rom atıldıktan sonra güncelleme gelince brick durumu oluyor vs gibi şeyler okumuştum. Bu tür olası problemler ürkütüyor beni.

Sonuç olarak bu durum bana problem oluşturur mu onu öğrenmek istiyorum.

Oyla:

umutchatin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9
Meslek
Bilişim
Konular
37
Arkadaşlar bahsettiğim Mi 8 şu an elimde ne yazık ki tahmin ettiğim gibi kutuda China Mobile diyen bir yazı var gerisi de Çince.

Kutuya Türkçe kullanım kılavuzu ve tr dönüştürücü adaptör eklenmiş. Sanırım Çin versiyon fakat ürüne Global rom atılmış.

Açıkçası benim için bir problem değil global olduğu sürece bu cihazı kullanırım fakat Çin versiyona Global rom atıldıktan sonra güncelleme gelince brick durumu oluyor vs gibi şeyler okumuştum. Bu tür olası problemler ürkütüyor beni.

Sonuç olarak bu durum bana problem oluşturur mu onu öğrenmek istiyorum.

Hayırlı olsun botloader ı açtıktan sonra sorun yaşamazsınız iyi günlerde kullanın

Oyla:

Wyrox

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Levent
Cihazım
Mi 8 128 gb
Meslek
Öğrenci
Konular
1
hepsiburada mi8 128 gb

Son düzenleme:
Oyla:

dragonite737

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berk
Cihazım
Mi 8
Konular
3
Hayırlı olsun botloader ı açtıktan sonra sorun yaşamazsınız iyi günlerde kullanın

Teşekkür ederim, cihazı açtım problemsiz bir şekilde güncellemeleri de alıyorum fakat bootloader konusuna kafam takıldı. Bootloader kısmına girdğimde "Cihazın kilidi açıldı." diyor. Bu bir sorun mu?

mi8 128 gb
Hepsiburada üstünden ben de alfa sanal mağazacılık (sitelerde geçen Alan Memnun satıcısı) dan satın aldım. Aynen söylediğin şekilde cihaz geldi(global yüklenmiş çin versiyonu) fakat cihaza gelen 10.2 güncellemesini yapınca brick oldu ve yaklaşık 2 haftadır ritzy garannti servisinde. Adamlar brick olmuş telefonu yapamıyor sürekli geçiştiriyor. Xiaomi server hatası laga luga yapıyolar buna dikkat et ve ritzy garantiliyse geçmiş olsun çok kötüler. Dışarıda yarım saatte sorunu çözen adamlar var ama garanti kapsamında olacağı için ritzynin keyfini bekliyorum..

Üzüldüm başınıza gelen durum için. Ben de 10.2 güncellemesini yaptım fakat şükür öyle bir problem yaşamadım. Ayrıca garanti böyle bir sorunu 2 haftadır nasıl çözememiş anlamak zor gerçekten.

Oyla:

ibrahimseyda

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
mi 8
Meslek
eczacı
Konular
6
Teşekkür ederim, cihazı açtım problemsiz bir şekilde güncellemeleri de alıyorum fakat bootloader konusuna kafam takıldı. Bootloader kısmına girdğimde "Cihazın kilidi açıldı." diyor. Bu bir sorun mu?

Üzüldüm başınıza gelen durum için. Ben de 10.2 güncellemesini yaptım fakat şükür öyle bir problem yaşamadım. Ayrıca garanti böyle bir sorunu 2 haftadır nasıl çözememiş anlamak zor gerçekten.
Bu zaten cihazınızın bootloader kilidinin açık olduğu anlamına geliyor. Rom yükleme işlemini mi flash tool ile yapmanız durumunda rom flashlama işleminden önce pencerenin sağ altında otomatik seçili olan "clean all and lock" seçeneğini "clean all" seçeneğine çevirin. Clean all and lock seçeneği ile global rom flashlarsanız cihazınız brick olur.

Oyla:

darkness_age

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ahmet
Cihazım
Samsung S7
Konular
4
Merhabalar,

aşağıdaki linkte cepport ürünü satıyor. Merakım şu; Bu ürün Resmi distrübütör garantli mi yoksa ithalatçı garanti mi?

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Merhabalar,

aşağıdaki linkte cepport ürünü satıyor. Merakım şu; Bu ürün Resmi distrübütör garantli mi yoksa ithalatçı garanti mi?

Xiaomi'de garanti hizmeti veren üç dört servis var ve hepsi de bir birinden hallice... Bu bakımdan garantiye para verme taraftarı değilim... Forumda, bir çok garanti sorunlarıyla, servis problemleriyle ilgili konu mevcut maalesef. :(

Oyla:
Üst Alt