Çözüldü TouchPal Klavye

• Konbuyu başlatan racon
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 129
  • Görüntüleme 17K

racon

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yarcan
Cihazım
xiaomi
Konular
1
TouchPal Klavye
Xiaomi 12.1.2 güncellendikten sonra artık kullanamıyorum bi çözümü var mı acaba uygulamayı yüklüyorum açılıyor ayarlarını hepsini falan düzeltiyorum klavyeyi açmaya çalışırken hiç hata vermeden uygulamadan çıkılıyor tekrardan örnek veriyorum mesaj yazmaya çalıştığımda KLAVYE hiç bir şekilde açılmıyor mecbur ayarlara gidip manuel seçmek zorunda kalıyorum bi yolunu bilen var mı nasıl yapabilirim şimdiden tşkler

***6 7 yıldır kullanıyorum hiç vaz geçmedim bu klavyeden geçenlerde 12.0.x güncelleme geldi aynı hataylan karşılaştım SIRF klavyeyi kullanmak için eski sürüme döndüm ailece o klavyeyi kullanıyoruz sebebi ise sadece T9 MEVCUT onlarca klavye indirdim denedim ama hiçbiri onun gibi rahat olmadı T9 konusunda sadece GOKLAVYE ona çok yakın oda çok hata veriyor... yardımcı olursanız çok sevinirim tşkler

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çözüm
Merhaba sorunun çözümünü buldum bende note 8 pro kullanıyorum miuı 12.5 güncellemesinden sonra açılmamıştı klavye . Çözüm temalar uygulamasına girin üstteki arama çubuguna font yazın aratın istediğiniz fontu indirin uygula deyin uyguladıktan sonra telefon yeniden başlatılacak açıldıkdan sonra touchpal klavyeyi kurun sorun ortadan kalkacaktır. Sistemin kendi yazı tipinden kaynaklı bir sorun gibi duruyor.

Ati04

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hami Atilla
Cihazım
redmi note10 5G
Konular
2
Allah rızası için şu klavye sorununa çözüm bulan biri çıksın. Note 10 pro kullanıyorum. Yıllardır indirdiğim touchpal klavyesi çalışmıyor. Neredeyse telefonu değiştireceğim. Araştırmadığım yer kalmadı. Çözüm yok 😪
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Allah rızası için şu klavye sorununa çözüm bulan biri çıksın. Note 10 pro kullanıyorum. Yıllardır indirdiğim touchpal klavyesi çalışmıyor. Neredeyse telefonu değiştireceğim. Araştırmadığım yer kalmadı. Çözüm yok 😪

Bende neden olmuyor, yardımcı olur lütfen

Bende düzelmedi, yardımcı olun lütfeen
Temalardan değiştirin yazı tipini klavyeden değil temalar uygulamasından font yazıp bi tanesini indirip uygulayıniz.

MaDMaxiBo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Max
Cihazım
Mi 9 Lite
Konular
4
Temalardan değiştirin yazı tipini klavyeden değil temalar uygulamasından font yazıp bi tanesini indirip uygulayıniz.
teşekkürler hocam. dediğin gibi sistem fontunu değiştirince touchpal açıldı. sistem fontuna geri dönünce de çalışıyor mu acaba ?

Ati04

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hami Atilla
Cihazım
redmi note10 5G
Konular
2
teşekkürler hocam. dediğin gibi sistem fontunu değiştirince touchpal açıldı. sistem fontuna geri dönünce de çalışıyor mu acaba ?
çalışmıyor diye biliyorum miui 13 de bunu çözecekler galiba çünkü yazı tipi değişecek sistemin.

Nurulika

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mikail
Cihazım
Redmi Pro
Konular
51
ayarlar temalara girip font yazın tlefonun fontunu değiştirin telefonu yeniden başlatın touchpal çalışacaktır

mythbuster

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
osman
Cihazım
k20
Konular
0
font değiştirince klavyesi açılmayan arkadaşlar, klavye kapandığında uygulama ekranında touch pal ikonuna tıklayınca klavye tekrar açılıyor. böyle böyle kullanmaya devam edebilirsiniz :)

bbma

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış mutlu
Cihazım
Mi5x
Konular
5
Sorun var. .klavye miui 13 eu romda çalışıyor. Fakat sorun şuy,
Örneğin WhatsApp ta yazarken, yazma işim bittikten sonra gönder e basınca göndermiyor. Fakat klavyeyi aşağı indirdiğimde WhatsApp da göndere basınca çalışıyor... Şuan yazıyorum mesela, cevap yazmam bitince klavyeyi aşağı indirmeden cevap yaz butonuna basmıyor.. İlla indirmem gerek klavyeyi geri plana..

Sizde de böyle bir sorun var mı?

turab_00

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Turab
Cihazım
Mi5
Konular
5
Sorun var. .klavye miui 13 eu romda çalışıyor. Fakat sorun şuy,
Örneğin WhatsApp ta yazarken, yazma işim bittikten sonra gönder e basınca göndermiyor. Fakat klavyeyi aşağı indirdiğimde WhatsApp da göndere basınca çalışıyor... Şuan yazıyorum mesela, cevap yazmam bitince klavyeyi aşağı indirmeden cevap yaz butonuna basmıyor.. İlla indirmem gerek klavyeyi geri plana..

Sizde de böyle bir sorun var mı?
Yıllardır TouchPal kullanıyorum ve iyice alışkanlık oldu başka klavye kullanamıyorum. Bahsettiğiniz sorunu maalesef bende yaşıyorum. Bayağı araştırdım ama çözüm bulamadım. Açılmama sorununu font değiştirerek çözdüm ama bu sorun da can sıkıyor maalesef.

Üst Alt