Soru Temalar bazı yerlerde neden uygulanmıyor?

baydanis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram Ali
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
17
Redmi Note 8 (Miui 11.0.9) kullanıyorum. Telefonun temalar uygulamasından indirdiğim temalar herşeye uyguladığım halde bazı yerlerde değişiklik olmuyor. Mesela mesajlar, telefon, kişiler, tuş takımı temanın resimlerinde gördüğüm görünümdeki gibi olmuyor. Birkaç farklı tema denedim, temayı hepsine uyguladığım halde orijinal klasik temanın dışına çıkamadım. Hanımda da aynı telefon var, durum onda da aynı. Bunun sebebi nedir. Mesela NewPort v11.14 DarkLight diye bir temam var ama bu tema telefonun her yerinde uygulanmıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Estağfurullah hocam inanmamak gibi bir lüksüm olamaz. Yardım istedim yardımcı olmaya çalıştınız. Çok teşekkür ederim. Ben sadece sizin yazdıklarınızda kafamda oluşan soru işaretlerini gidermek istedim. Ama şimdi çözümün toplamakta olduğunu anladım. Size ve cevap veren diğer arkadaşlara çok teşekkür ederim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ama şimdi çözümün rootlamakta olduğunu anladım diyecektim telefon otomatik düzeltmiş.
Bu arada global romun da türleri var. Bilginiz oluşsun diye söylüyorum. Global rom Hindistan ve Endonezya için olan sürümlerinde miui arama ve mesajlaşma kullanıyor xiaomi. Avrupa ve Dünya geneli olan sürümlerde Google olanı kullanıyor. Avrupa standartları gereği. Arkadaşınız global rom kullanıyor ve sürüm Hindistan yada Endonezya ise bu yüzden var olabilir. Custom romlarin tamamı da xiaomi uygulamalarını kullanıyor. Değiştirmek isterseniz forumda rehberler mevcut, iyi geceler

Oyla:

recepyildiz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RECEP
Cihazım
POCO M4 PRO
Meslek
MUHASEBE
Konular
9
Redmi Note 8 (Miui 11.0.9) kullanıyorum. Telefonun temalar uygulamasından indirdiğim temalar herşeye uyguladığım halde bazı yerlerde değişiklik olmuyor. Mesela mesajlar, telefon, kişiler, tuş takımı temanın resimlerinde gördüğüm görünümdeki gibi olmuyor. Birkaç farklı tema denedim, temayı hepsine uyguladığım halde orijinal klasik temanın dışına çıkamadım. Hanımda da aynı telefon var, durum onda da aynı. Bunun sebebi nedir. Mesela NewPort v11.14 DarkLight diye bir temam var ama bu tema telefonun her yerinde uygulanmıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?
Bu sorun bir çok kimsenin problemi aslında.
Bu uygulama ile google kişilerden kurtulabilirsin.Ve temalarda uygulanır.

Oyla:

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129

Apk yüklemek çözüm olmaz. Google uygulamaları sisteme gömülü

Oyla:

baydanis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram Ali
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
17
Bu arada global romun da türleri var. Bilginiz oluşsun diye söylüyorum. Global rom Hindistan ve Endonezya için olan sürümlerinde miui arama ve mesajlaşma kullanıyor xiaomi. Avrupa ve Dünya geneli olan sürümlerde Google olanı kullanıyor. Avrupa standartları gereği. Arkadaşınız global rom kullanıyor ve sürüm Hindistan yada Endonezya ise bu yüzden var olabilir. Custom romlarin tamamı da xiaomi uygulamalarını kullanıyor. Değiştirmek isterseniz forumda rehberler mevcut, iyi geceler

Evet arkadaşın telefon Hindistan üretimiymiş. Telefon daha 2-3 aylık olduğu için garantisi devam ederken custom rom işine girmek istemiyorum. Bildiğim kadarıyla romu değiştirmek telefonu garanti dışına çıkartıyor.

Oyla:

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Evet arkadaşın telefon Hindistan üretimiymiş. Telefon daha 2-3 aylık olduğu için garantisi devam ederken custom rom işine girmek istemiyorum. Bildiğim kadarıyla romu değiştirmek telefonu garanti dışına çıkartıyor.
Evet hocam garantiyi bozar.

Oyla:

baydanis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram Ali
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
17

Ben temayı telefonun herşeyine uygulamak istemiştim. Bu apkyı yükledikten sonra telefonun kişiler uygulaması ne oluyor? Telefonunkini gömülü olduğu için kaldıramayız, iki tane kişiler uygulaması olur. Diyelim ki kişileri bu apk ile hallettik daha tuş takımı, telefon, mesajlar var onlar nasıl olacak?

Oyla:

recepyildiz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RECEP
Cihazım
POCO M4 PRO
Meslek
MUHASEBE
Konular
9
Ben temayı telefonun herşeyine uygulamak istemiştim. Bu apkyı yükledikten sonra telefonun kişiler uygulaması ne oluyor? Telefonunkini gömülü olduğu için kaldıramayız, iki tane kişiler uygulaması olur. Diyelim ki kişileri bu apk ile hallettik daha tuş takımı, telefon, mesajlar var onlar nasıl olacak?
Bu uygulama ile tuş takımıda değişiyor bende en azından öyle.

Oyla:

recepyildiz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
RECEP
Cihazım
POCO M4 PRO
Meslek
MUHASEBE
Konular
9
Orjinal rehber ne oluyor bunu yükleyince.
İndirmek istedim ancak dosya silinmiş. Tekrar link verebilir misiniz.
Oda duruyor ama, yeni indirdiğinizi seçerek onu kullanabiliyorsunuz.Her temada değişiyor.

Oyla:
Üst Alt