Rehber Tema İçin İkon Tasarlama [CoreL Draw]

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Eline emeğine sağlık hocam. Bugün agit77 hocamın türkçeleştirdiği tema yazılımı ile biraz kurcalama yaptım. Yok hocam bu işler bana göre değil, giggle~~ çok fazla sabır ve emek gerektiriyor. :)

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
Eline emeğine sağlık hocam. Bugün agit77 hocamın türkçeleştirdiği tema yazılımı ile biraz kurcalama yaptım. Yok hocam bu işler bana göre değil, giggle~~ çok fazla sabır ve emek gerektiriyor. :)
Teşekkür ederim hocam hi~~ Tema hazırlayan (sıfırdan) yapan tema tasarımcıları günlerini, haftalarını verip emek harcayarak bu işlemleri yapıyor ve tema mağazasında paylaşıyor. Ama bunu görmeyen (deneyimlemeyen) kişiler bu işin çok basit olduğunu görüyor.

Bergee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berke
Cihazım
iP8 Plus&X3 NFC
Meslek
Art Designer
Konular
79
Hocam elinize sağlık :) Bayağ yararlı bir konu olmuş.. Bir şey sormak istiyorum da acaba Corel draw yerine photoshop kullanıp resolution ayarını kaç yapmam gerekli? Biliyorsunuz ki Photoshop üzerinden genellikle web tabanlı içerikler yapılıyor ama baskı işi de yapılabiliyor bu resolution ayarı ile örneğin web için 72 yeterli oluyor ya da matbaa da baskı işinde ise 300 olarak ayarlanıyor bunun için kaç ayarlamam gerekli acaba? Corel kullanmayı pek sevmiyorum da :D

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
Hocam elinize sağlık :) Bayağ yararlı bir konu olmuş.. Bir şey sormak istiyorum da acaba Corel draw yerine photoshop kullanıp resolution ayarını kaç yapmam gerekli? Biliyorsunuz ki Photoshop üzerinden genellikle web tabanlı içerikler yapılıyor ama baskı işi de yapılabiliyor bu resolution ayarı ile örneğin web için 72 yeterli oluyor ya da matbaa da baskı işinde ise 300 olarak ayarlanıyor bunun için kaç ayarlamam gerekli acaba? Corel kullanmayı pek sevmiyorum da :D
Teşekkür ederim hocam, Photoshop hakkında pek bilgim yok maalesef.

agit77

Tema Ekibi
Yönetici
Tema Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi 11 Lite
Meslek
Grafiker
Konular
584

Ben size bu konuda cevap vereyim hocam Adobe Photoshop ile örnek olarak kendi çalışmalarımda 192x192 pixel 300 dpi olarak hazırlıyorum buna göre ayarlayıp Tema - Tema Editör Türkçe Arayüz 20.1.17 ( MIUI 11 ) tema editör ile uyguladığınızda telefondan önizlemeli olarak görüp ona göre düzenleme yaparsanız.

Üst Alt