Rehber Tema İçin İkon Tasarlama [CoreL Draw]

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
Temayı güzel yapan öğelerden biride ikonlardır. Bu konudaki anlatım ile profesyonelce ikon çizimi yapabilirsiniz :)
Konu içeriği bana aittir,izinsiz başka sitelerde paylaşmayınız.

CoreL Draw'ı açınız, boş sayfa ile karşılaşacaksanız.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ctrl + N'ye basıp yeni sayfa oluşturunuz.

Birim piksel seçiniz. Diğer ok işareti ile göstermiş olduğum yerden ikonunuzun boyutunu belirleyin. Ben 192x192 veriyorum.

Öncelikle 1. ok işaretinden ikon kalıbını çizeceğiz. 2. okdan kalıbın boyutunu belirleyelim. Dış kalıp olarak verdiğiniz değerden küçürek vermeyi unutmayınız, boyutunu verdikten sonra P harfin basıp çizimi ortalayın. 3 ok ile ikonun köşelerini oval yapabilirsiniz(İsteğe bağlı). 4. ok ile renk verebilirsiniz mm~~

İkon yapmak istediğiniz rengi seçiniz. Renk modelini RBG seçmeyi unutmayınız. (RBG renk modeli telefonda daha güzel gözükecektir.)

Renk verme işlemini tamamladıktan sonra kalıbı seçip ok ile gösterdiğim çizgiyi maus'un sağ tıkı ile tıklayın. Etrafındaki kontur silinecektir.

Yapmak istediğiniz uygulamanın Png'sini bilgisayarınıza indirip (Google'den Uygulama Adı logo png diye arama yapabilirsiniz.) CoreL Draw'a sürükleyin. Png'yi Șhift tuşuna basılı tutup köşelerinden küçültebilirsiniz.

Yapmak istediğiniz Png'nin üstüne maus ile sağ tık yapıp Yüzeysel Vektörleșme -> Logo'yı seçin. Böylelikle Png'nin arkasındaki beyazlık kalkıp sadece logo kalacaktır. Detay'a yüksek düzleştirmeye ise düşük vermeyi unutmayın. Logo daha kaliteli gözükecektir. Daha sonra Ok'a basınız.

Vektörleșme işlemini bitirdikten sonra P harfin basın. Logo ortaya gelecektir. Chrome'den indirmiş olduğunuz Png'yi seçip Delete ile silebilirsiniz. Logo'nun boyutunu Șhift tuşuna basılı tutup köşelerden küçültüp büyütebilirsiniz.

Yapılacak işlemler bu kadar :) Ctrl + E'ye basıp isim verdikten sonra kaydedebilirsiniz. Genişlik ve Yüksekliği ikon kalıbınızın boyutuna göre değer verin. Ben 192x192 veriyorum. Son olarak Ok'a basınız. İyi Çizimler hi~~

CoreL Draw ile profesyonelce ikon çizimi yapabilirsiniz, uygun renk ve boyutu belirleyebilirseniz. Bu konuda ise olabildiğince kolay ve kısa bir anlatım yapmaya çalıştım. Corel Draw ile yaptığım birkaç Örnek İkonlar ;

Takıldığınız bir yer varsa konu üzerinden veya özel mesaj yolu ile belirtebilirsiniz :)

Son düzenleme:

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro