Yardım Telefonun performansı çok düşük

Ercankhvc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ercan
Cihazım
Redmi 6A
Konular
24
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global Kararlı 11.0.3
Telefon Modeli
Redmi Note 6 Pro 4/64 GB
Bootloader Kilidi
Kapalı
Herkese merhabalar. Redmi Note 6 pro 4gb/64gb kullanıyorum. Ama hem arayüz, hem küçük oyunlarda, hem de pubg mobile'da gfx tool kullanıp, ayarları so smooth ve en düşük ayarlara almama, çözünürlüğü 768x432 yapmama rağmen 20-25 FPS alıyorum. Bu FPS adam ile karşılaşınca 10'a kadar düşüyor. Telefonu inceleme videoları, test videoları izledim hepsi gfx tool kullanmadan 45-50 FPS alıp gfx tool ile telefonla hiç donmadan/kasmadan 80-90 FPS sabit oynuyorlar. Bende hem arayüzde hem de oyunlarda acayip bir kasma oluyor. Neden oluyor ve nasıl düzeltebilirim yardımcı olur musunuz?

Godfather06

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Aliş
Cihazım
mi 8
Konular
23
10.3.6 global kararlı
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Temiz kurulum derken neyden bahsettiğinizi anlamadım hocam. Ama romu kurarken cihazı sıfırdan kurdum üstüne yedek attım ama cihaz artık daha çok ısınıp kasmaya başladı.

Oyla:

Ercankhvc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ercan
Cihazım
Redmi 6A
Konular
24
Bu işlemi uygularsam kasma/donma/ısınma sorunum ortadan kalkar değil mi hocam? Bir de BL kilidim mi flash tool üzerinden clean all and lock a bastığım için kapanmış. Tekrar açmaya kalksam bekleme süresi verir mi 720 saat gibi

Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Temiz kurulum yapmak istiyosanız note 6 pro resmi rom koleksiyonu konusundan 10.3.6 fastboot rom indirin tgz uzantılı twrp ile hiç uğraşmayın hocam mi flash programı ile clean all seçip yükleme yapın bende note 6 pro kullanıyorum güncellemeler sıkıntılı ayarlardaki sistem uygulama güncelleyiciden luancher uygulamasına güncelleme gelmişti arayüz bendede kasmaya başladı.
size güzel bi alternatif daha söyliyim isterseniz twrp üzerinden eu stabil 10.3.6 custom rom yükleyin temiz kurulumla ve playstore dışında hiç güncelleme gelmez cihaza olduğu gibi kalır.

Oyla:

Ercankhvc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ercan
Cihazım
Redmi 6A
Konular
24
Temiz kurulum yapmak istiyosanız note 6 pro resmi rom koleksiyonu konusundan 10.3.6 fastboot rom indirin tgz uzantılı twrp ile hiç uğraşmayın hocam mi flash programı ile clean all and lock yükleme yapın bende note 6 pro kullanıyorum güncellemeler sıkıntılı ayarlardaki sistem uygulama güncelleyiciden luancher uygulamasına güncelleme gelmişti arayüz bendede kasmaya başladı.
size güzel bi alternatif daha söyliyim isterseniz twrp üzerinden eu stabil 10.3.6 custom rom yükleyin temiz kurulumla ve playstore dışında hiç güncelleme gelmez cihaza olduğu gibi kalır.
Hocam zaten fastboottan 10.3.6 global kararlıya clean all and lock uygulayarak downgrade yaptım ama daha çok ısınıp kasmaya başladı. Eğer temiz kurulum yaparsam düzelir mi?

Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Zaten bu yaptığınız en temiz kurulum yedekleri nasıl alıp yüklediniz hiç yedekleri yüklemeden denediniz mi?
Alternatif olarak aşağıdaki verdiğim linkten eu stabil 10.3.6 custom rom indirin cihazın bootloader kilidi açık olmalı twrp yükleyin eğer twrpde dosyalarınız görünmüyo ise depolama alanı 0mb görünürse temizleme kısmından veriyi biçimlendir diyin yes yazıp çubuğu kaydırın şimdi geçelim temiz kuruluma.

Temizleme kısmından gelişmiş temizliğe girin Dalvik/Art önbelleği, Önbellek, Sistem, Veri, Dahili depolama sadece söylediğim 5 seçeneği seçip alttaki çubuğu kaydırın telefondaki herşey silinmiş bomboş olucak bu işlemden sonra telefonu kapatmayın twrp açıkken telefonu pcye takıp verdiğim linkteki romu telefona hafızasına atın sonra twrp üzerinden yükle kısmından dosyayı yükleyin geçmiş olsun.
düzelip düzelmediği hakkında geri dönüş yaparsanız sevinirim.

Oyla:

Ercankhvc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ercan
Cihazım
Redmi 6A
Konular
24
Zaten bu yaptığınız en temiz kurulum yedekleri nasıl alıp yüklediniz hiç yedekleri yüklemeden denediniz mi?
Alternatif olarak aşağıdaki verdiğim linkten eu stabil 10.3.6 custom rom indirin cihazın bootloader kilidi açık olmalı twrp yükleyin eğer twrpde dosyalarınız görünmüyo ise depolama alanı 0mb görünürse temizleme kısmından veriyi biçimlendir diyin yes yazıp çubuğu kaydırın şimdi geçelim temiz kuruluma.

Temizleme kısmından gelişmiş temizliğe girin Dalvik/Art önbelleği, Önbellek, Sistem, Veri, Dahili depolama sadece söylediğim 5 seçeneği seçip alttaki çubuğu kaydırın telefondaki herşey silinmiş bomboş olucak bu işlemden sonra telefonu kapatmayın twrp açıkken telefonu pcye takıp verdiğim linkteki romu telefona hafızasına atın sonra twrp üzerinden yükle kısmından dosyayı yükleyin geçmiş olsun.
düzelip düzelmediği hakkında geri dönüş yaparsanız sevinirim.

Yedek yüklemedim. Hocam global kararlı ile eu stabil arasında bir fark var mıdır? Bir de twrp üzerinden değil de mi flash tool ile flaşlasam olur mu?

Bir de zaten temiz kurulum ile global kararlı 10.3.6 yükledim. Ne farkı var. Böyle düzelmediyse eu stabil yüklesem ne fark edecek?

Yedek yüklemedim. Hocam global kararlı ile eu stabil arasında bir fark var mıdır? Bir de twrp üzerinden değil de mi flash tool ile flaşlasam olur mu?

Bir de zaten temiz kurulum ile global kararlı 10.3.6 yükledim. Ne farkı var. Böyle düzelmediyse eu stabil yüklesem ne fark edecek?
Ama 10.3.6ya downgrade yapmama rağmen 11.0.3 güncellemesi gelmesi normal midir?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-04-08-19-51-47-471_com.android.updater.png
    Screenshot_2020-04-08-19-51-47-471_com.android.updater.png
    95,4 KB · Görüntüleme: 3
Son düzenleme:
Oyla:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Hocam mi flash xiaomiye ait resmi rom yükleme aracı ve mi flash ile fastboot üzerinden tgz uzantılı romlar yüklenir sadece.
benim anlattığım yöntem twrp üzerinden temiz kurulum.
linkteki verdiğim rom 5 senelik tecrübeli eu rom geliştirici ekibi tarafından reklamlardan arındırılmış bazı arkaplanda çalışan gereksiz ve çöp uygulamalar temizlenmiş optimize edilmiş yazılım karar sizin isterseniz yükleyip deneyin nasıl farkları olduğunu siz tecrübe edin forumda bi çok kişi eu rom kullanıyor.

Oyla:

Ercankhvc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ercan
Cihazım
Redmi 6A
Konular
24
Hocam mi flash xiaomiye ait resmi rom yükleme aracı ve mi flash ile fastboot üzerinden tgz uzantılı romlar yüklenir sadece.
benim anlattığım yöntem twrp üzerinden temiz kurulum.
linkteki verdiğim rom 5 senelik tecrübeli eu rom geliştirici ekibi tarafından reklamlardan arındırılmış bazı arkaplanda çalışan gereksiz ve çöp uygulamalar temizlenmiş optimize edilmiş yazılım karar sizin isterseniz yükleyip deneyin nasıl farkları olduğunu siz tecrübe edin forumda bi çok kişi eu rom kullanıyor.
Hocam TWRP kurulumunu denedim redmi note 6 pro konusundakiyle aynısını yaptım ama fastboot modundayken cmdye son komut olan
fastboot boot recovery.img yazdığımda cihaz normal olarak başlatılıyor. TWRP ekranı gelmiyor. Neden olabilir?

Oyla:

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48

Ama 10.3.6ya downgrade yapmama rağmen 11.0.3 güncellemesi gelmesi normal midir?
Hocam MIUI 11 de benim de aşırı kasiyordu pubg dışında arayüz çok berbattı ben MIUI 10.3.6.0 a döndüm. Bütün sorunlarım düzeldi. Yazılım yüklendikten sonra ısınma normaldir, ısınma ile performans da ters orantılı 1 2 gün tanıyın telefona düzelir diye umuyorum. Tahminimce telefona yazılım attıktan sonra yedeklerinizi geri yüklüyorsunuz telefon haliyle yorulmuş oluyor. Rehber - Redmi Note 6 Pro Miui11 den Miui10 a düşürme Forumda konu açmıştım düşürme hakkında bakabilirsiniz.

Oyla:

Ercankhvc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ercan
Cihazım
Redmi 6A
Konular
24
Hocam MIUI 11 de benim de aşırı kasiyordu pubg dışında arayüz çok berbattı ben MIUI 10.3.6.0 a döndüm. Bütün sorunlarım düzeldi. Yazılım yüklendikten sonra ısınma normaldir, ısınma ile performans da ters orantılı 1 2 gün tanıyın telefona düzelir diye umuyorum. Tahminimce telefona yazılım attıktan sonra yedeklerinizi geri yüklüyorsunuz telefon haliyle yorulmuş oluyor ne kadar "cihaz" olsada zaman tanıyın 1,2 gün düzelecektir diye umuyorum. Rehber - Redmi Note 6 Pro Miui11 den Miui10 a düşürme Forumda konu açmıştım düşürme hakkında bakabilirsiniz.
Yok yedek falan yüklemedim sıfırdan kurdum ve ilk günden sonra da donmalar ısınmalar arttı sebebini bilmiyorum hocam.

Oyla:
Üst Alt