Yardım Telefonun performansı çok düşük

Ercankhvc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ercan
Cihazım
Redmi 6A
Konular
24
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global Kararlı 11.0.3
Telefon Modeli
Redmi Note 6 Pro 4/64 GB
Bootloader Kilidi
Kapalı
Herkese merhabalar. Redmi Note 6 pro 4gb/64gb kullanıyorum. Ama hem arayüz, hem küçük oyunlarda, hem de pubg mobile'da gfx tool kullanıp, ayarları so smooth ve en düşük ayarlara almama, çözünürlüğü 768x432 yapmama rağmen 20-25 FPS alıyorum. Bu FPS adam ile karşılaşınca 10'a kadar düşüyor. Telefonu inceleme videoları, test videoları izledim hepsi gfx tool kullanmadan 45-50 FPS alıp gfx tool ile telefonla hiç donmadan/kasmadan 80-90 FPS sabit oynuyorlar. Bende hem arayüzde hem de oyunlarda acayip bir kasma oluyor. Neden oluyor ve nasıl düzeltebilirim yardımcı olur musunuz?

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz. Çözüm olmazsa, Cihazınızın garantisi delta ise downgrade yaparak miui10 a geçebilirsiniz. Sorunun sebebi büyük ihtimal miui11.

Oyla:

Ercankhvc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ercan
Cihazım
Redmi 6A
Konular
24
Cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz. Çözüm olmazsa, Cihazınızın garantisi delta ise downgrade yaparak miui10 a geçebilirsiniz. Sorunun sebebi büyük ihtimal miui11.
Çok teşekkür ederim hocam bende öyle düşünüyorum çünkü MIUI 10da aşırı akıcı bir şekilde oynuyordum sağolun ama telefonun garantisi "güncel". Sorun olur mu?

Oyla:

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.181
Çok teşekkür ederim hocam bende öyle düşünüyorum çünkü MIUI 10da aşırı akıcı bir şekilde oynuyordum sağolun ama telefonun garantisi "güncel". Sorun olur mu?

Garantiyi etkilemez bu durum

Oyla:

Ercankhvc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ercan
Cihazım
Redmi 6A
Konular
24
Garantiyi etkilemez bu durum
Ben downgrade işlemini kendim yapsam garantiyi etkiler mi peki hocam?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Pardon anladım

Hocam ben YouTube'dan downgrade işleminin nasıl yapıldığını izledim de çoğu Hintçe olduğu için birşey anlamadım. Bu sitede nasıl yapıldığına dair bir konu var mıdır?

Son düzenleme:
Oyla:

Godfather06

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Aliş
Cihazım
mi 8
Konular
23

Pardon anladım

Hocam ben YouTube'dan downgrade işleminin nasıl yapıldığını izledim de çoğu Hintçe olduğu için birşey anlamadım. Bu sitede nasıl yapıldığına dair bir konu var mıdır?
Redmi Note 6 Pro sizin telefonla ilgili bölüm burayı kurcalayarak istediğiniz cevapları alabilirsiniz.

Oyla:

Ercankhvc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ercan
Cihazım
Redmi 6A
Konular
24
Oyla:

Godfather06

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Aliş
Cihazım
mi 8
Konular
23
Valla elinize sağlık herşey var ama ben downgrade olayını bulamadım hocam sana zahmet buraya direk ilgili konuyu paylaşır mısın?
Hocam ilk önce nurdan Rehber - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Driver • Twrp • Root • Rom - Yükleme Anlatımı neyin ne olduğunu anlamanız için 'dikkatlice' okuyun.Daha sonra buradan Recovery - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Otomatik TWRP Recovery Yükleme Aracı twrp yükleyin.buradan da MIUI surumlerini bulabilirsiniz Ana Başlık - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Resmi ROM Koleksiyonu | Global Kararlı • Global Beta • Custom | Twrp Recovery

Oyla:

Ercankhvc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ercan
Cihazım
Redmi 6A
Konular
24
Hocam bootloader kilidinin açılması isteniyor. Açtığım anda garanti gider. Garanti Delta değil.

Oyla:

Godfather06

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Aliş
Cihazım
mi 8
Konular
23
Valla elinize sağlık herşey var ama ben downgrade olayını bulamadım hocam sana zahmet buraya direk ilgili konuyu paylaşır mısın?
Bu arada bunları yapmak için botloader kilidinin açık olması lazım.Garanti için tekrar kapatabilirsin.Acil çözüm arıyorsanız hard reset atın.Anlik bildirimine ihtiyaç duymadığınız uygulamaların arka plan etkinliklerini kisitlayin.

Hocam bootloader kilidinin açılması isteniyor. Açtığım anda garanti gider. Garanti Delta değil.
Hocam forumda bu konuda görüş ayrılığı var yani en azından gördüklerim oyle.Bazilari açıp kapatınca garantinin bunu gördüğünü söylüyorlar tıpkı Samsung cihazlarda olduğu gibi bazıları ise açıp kapadiktan sonra garantinin sorun olmayacağını soyluyorlar.

Oyla:
Üst Alt