Yardım Telefonun performansı çok düşük

Ercankhvc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ercan
Cihazım
Redmi 6A
Konular
24
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global Kararlı 11.0.3
Telefon Modeli
Redmi Note 6 Pro 4/64 GB
Bootloader Kilidi
Kapalı
Herkese merhabalar. Redmi Note 6 pro 4gb/64gb kullanıyorum. Ama hem arayüz, hem küçük oyunlarda, hem de pubg mobile'da gfx tool kullanıp, ayarları so smooth ve en düşük ayarlara almama, çözünürlüğü 768x432 yapmama rağmen 20-25 FPS alıyorum. Bu FPS adam ile karşılaşınca 10'a kadar düşüyor. Telefonu inceleme videoları, test videoları izledim hepsi gfx tool kullanmadan 45-50 FPS alıp gfx tool ile telefonla hiç donmadan/kasmadan 80-90 FPS sabit oynuyorlar. Bende hem arayüzde hem de oyunlarda acayip bir kasma oluyor. Neden oluyor ve nasıl düzeltebilirim yardımcı olur musunuz?

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Yok yedek falan yüklemedim sıfırdan kurdum ve ilk günden sonra da donmalar ısınmalar arttı sebebini bilmiyorum hocam.
Açıkçası çok ilginç hocam. Böyle olmaması gerekirdi. İsinmalar ne zaman yaşanıyor? Normal kullanımda mı bir şeyler indirirken veya oyun oynarken mi?

Oyla:

Ercankhvc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ercan
Cihazım
Redmi 6A
Konular
24
Hocam MIUI 11 de benim de aşırı kasiyordu pubg dışında arayüz çok berbattı ben MIUI 10.3.6.0 a döndüm. Bütün sorunlarım düzeldi. Yazılım yüklendikten sonra ısınma normaldir, ısınma ile performans da ters orantılı 1 2 gün tanıyın telefona düzelir diye umuyorum. Tahminimce telefona yazılım attıktan sonra yedeklerinizi geri yüklüyorsunuz telefon haliyle yorulmuş oluyor. Rehber - Redmi Note 6 Pro Miui11 den Miui10 a düşürme Forumda konu açmıştım düşürme hakkında bakabilirsiniz.
Hocam bir de ben mi flash toola romu flaşlarken mi flash toolda flash_all_except_storage.bat bulunamadı hatası almıştım. Ve bir video izleyip romun içindeki 2 dosyanın adını flash_all_except_storage.bat olarak düzeltmiştim. Flaşlarken sorun ortadan kalkmıştı ama kasma sorunu bu isim olayı yüzünden mi diye düşünüyorum.

Oyla:

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Hocam bir de ben mi flash toola flaşlarken dosya flash_all_except_storage.bat bulunamadı hatası almıştım. Ve bir video izleyip 2 dosyanın adını flash_all_except_storage.bat olarak düzeltmiştim. Flaşlarken sorun ortadan kalkmıştı ama kasma sorunu bu isim olayı yüzünden mi diye düşünüyorum.
Ben böyle bir hata almamıştım hocam bir fikrim yok bu konuda.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam bir de ben mi flash toola romu flaşlarken mi flash toolda flash_all_except_storage.bat bulunamadı hatası almıştım. Ve bir video izleyip romun içindeki 2 dosyanın adını flash_all_except_storage.bat olarak düzeltmiştim. Flaşlarken sorun ortadan kalkmıştı ama kasma sorunu bu isim olayı yüzünden mi diye düşünüyorum.
Aldığınız hata ile ilgili forumda yaptığım ufak araştırma ile romu images klasörü görünene kadar çıkartmanız gerektiği yazıyordu.

Son düzenleme:
Oyla:

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Dediğiniz videoya da baktım hocam sorun olacağını zannetmiyorum. Kendi telefonuma 2 kere miflash ile bl kilitleyerek 10.3.6.0 romunu yükledim hiç sıkıntı çıkmadı. Tavsiyem şuan telefonunuzda twrp falan yoksa verdiğim konuyu takip ederek tekrardan yüklemeniz. Hala düzelmiyorsa Talhacker hocamın dediği gibi deneyin. Ya da direkt öyle yapın. Malesef elimden bu kadar geliyor sorununuzun çözülmesi dileğiyle...

Oyla:
Üst Alt