Soru Telefonun Kulaklığını Taktığımda Mikrofondan Karşıya Ses Gitmiyor ?

floryos

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Celalettin
Cihazım
Mi 5s
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
5
Merhaba arkadaşlar kolay gelsin. Telefonumda kulaklık takılı değilken mikrofonda problem yok karşıya ses gidiyor yalnız kulaklığı taktığımda kulaklık mikrofonundan ses gitmiyor. Kulaklıkta hiç bir sıkıntı yok mikrofonu da hoparlörü de gayet sağlıklı çalışıyor. Benim telefonumun kulaklık girişiyle alakalı bir problem mi var acaba ? Yardımcı olabilirseniz çok müteşekkir olurum.

Son düzenleme:

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
Merhaba arkadaşlar kolay gelsin. Telefonumda kulaklık takılı değilken mikrofonda problem yok karşıya ses gidiyor yalnız kulaklığı taktığımda kulaklık mikrofonundan ses gitmiyor. Kulaklıkta hiç bir sıkıntı yok mikrofonu da hoparlörü de gayet sağlıklı çalışıyor. Benim telefonumun kulaklık girişiyle alakalı bir problem mi var acaba ? Yardımcı olabilirseniz çok müteşekkir olurum.
Hocam telefonun kulaklık girişinden olma ihtimali çok yüksek şimdi o kulaklığı baska telefonla denediyseniz sorunsuz çalışıyor sa kulaklık girişiniz ile ilgili sorun olabilir varsa baska kulaklık deneyin garanti sonuca ulaşırsınız bu tarz sorunlar genelde kulaklık girişinde toz birikmesi sonucu oluyor

floryos

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Celalettin
Cihazım
Mi 5s
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
5
Hocam telefonun kulaklık girişinden olma ihtimali çok yüksek şimdi o kulaklığı baska telefonla denediyseniz sorunsuz çalışıyor sa kulaklık girişiniz ile ilgili sorun olabilir varsa baska kulaklık deneyin garanti sonuca ulaşırsınız bu tarz sorunlar genelde kulaklık girişinde toz birikmesi sonucu oluyor
Merhabalar hocam. Evet kulaklığı başka bir telefonda da laptopumda da denedim herhangi bir sıkıntı yok. Aynı şekilde telefonumda yine başka bir kulaklık denedim ve bahsettiğim problem yine oldu. Ben de girişten şüpheliyim ama durduk yere olması biraz şüphelendirmişti dediğiniz gibi yine de bir temizlemeyi ve ondan sonra kontrol etmeyi deneyeceğim. Cevabınız için teşekkür ederim :) İyi forumlar.

sametc6464

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Mi5s
Konular
14
aynı problem bende de var biraz oynamak gerekiyor malase f