Soru telefonum açılmıyor

tnrshn

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
1
Herkese iyi günler
redmi 5 plus cihazım 2 hafta önce donup kaldı. bir dahada açılmadı. Hiç bir romu kabul etmedi (fastboot ve EDL) Cihaz 64/4 hafıza vardı.
Telefoncuya verdim 10 gün uğraştı. Bi tane malzeme değişmiş tel 32/3 yapmış. 64/4 emmc bulamadım dedi bende telefonu böyle aldım.
Şimdiki problem şu: Şu anda cn ve global rom yükleyebiliyorum. Hepsini kabul ediyor fakat cihazı açınca MI logosu görülüyor sonra altta android yazısı çıkıyor
bundan yaklaşık 3 saniye sonra yeniden başlatıyor. Tüm yüklediğim romlarda aynı sonuç. Ne yapılabiir bu telefona. Teşekkür ederim. Bu araca cihaz locked.

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
geçmiş olsun hocam çin firmware yükleyin hocam yani en eski çin sürümünü yükleyin açılma ihtimali var bende eski redmi 4x cihazı öyle açtım eğer hiç yapamazsanız İşin ehli @Zenex hocam ile iletişime geçebilirsiniz

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
Hem ram degismis hemde mmc yi degismis 2 parca aslinda tek parcada degil belkide anakarti degistirdi telefonculara bu konuda pek guven olmaz bence tanimadiginiz bi telefoncu ise size gecmis olsun diyeyim

Oyla:

tnrshn

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
1
geçmiş olsun hocam çin firmware yükleyin hocam yani en eski çin sürümünü yükleyin açılma ihtimali var bende eski redmi 4x cihazı öyle açtım eğer hiç yapamazsanız İşin ehli @Zenex hocam ile iletişime geçebilirsiniz
vince_images_8.2.1_20180201.0000.00_7.1_cn image yükledim en eski bunu bulabildim fakat yine açılmadı. tepki aynı MI logusu çıkıyor sonra altta android yazıyor 3 - 4 saniye sonra telefon yeniden başlıyor

Oyla:

tnrshn

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
1
Evet bir süre sonra atıyor
Artık atmıyor. Çok ROM değiştirdim. Artık recovery gelmiyor. Sadece resetleyip duruyor.

Son düzenleme:
Oyla:

tnrshn

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
1
Tamirci arkadaş emmc değişimi yapmış. Yapılacak bir şey yok malesef
Teşekkür ederim. Telefon çöp oldu yani. Hiçmi yapılacak bir şey yok. Herhalde sadece anakart değişimi olur.

Oyla:

memososisi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alp
Cihazım
Xiaomi Redmi 5+
Konular
6
Telefonum 32 GB Redmi 5 Plus MIU11 Android 8.1.0 rootluydu. Kasma falan yoktu ama telefon acayip ısınmaya başladı 2-3 gündür. Ben de sıfırladım. Yine hçbir şey yüklü olmamasına rağmen yani sıfırken bile ısınmaya devam ediyordu. Ben de Link2SD android app'i ile bazı Xiaomi uygulamalarını silip telefonu manuel olarak yeniden başlattım ve telefon brick oldu, bir daha açılmadı. TWRP varken ben çoktan Fastboot MIU11 Stock Rom yükledğim ve internetim yavaş diye Recovery yüklemediğim için Mi Flash'dan 'clean all' diyerek fastboot romu flashlamaya çalıştım. İlkinde 'flash is not done' hatası verdi ve olmadı, ikincisinde unuttum ve 'clean all and lock' açık kaldı. Başarılı oldu yazdı ama sürekli main menu'ye yolluyor. Telefon 5 saattir kapanmıyor da. Hep main menu'de. Wipe data yapıp kaç kere reboot etsem de fayda etmedi. Lütfen yardım...

Oyla:
Üst Alt