Rehber Telefondan Fake rom 'u global stabil rom 'a güncelleme bilgisayarsız [ 8.0.10.0.0 > 8.0.3.0 ]

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
teşekkür ederim Allah razı olsun..bir şey daha soracktım ben 8030 global rom a güncelledim , bundan sonra fabrika ayarlarına dönmem gereklimi cihazın stabil çalışabilmesi için .. birde batarya 3-4 dk da yüzde 1 iniyor anlamadım.

Fabrika ayarlarına dönmenize gerek yok. Şarjı bitince, kapalı halde full şarj edin. Tekrar denemeye başlayın, yine aynısı olursa, pili çok kullanan Uygulamalara göz atın ;)

Arda01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Arda
Cihazım
S3 Neo
Konular
12
bootloader kilidini açmadan direk bu dsoyayı indirip hiçbir program kurmadan direk güncelleme uygulamasına girerek kuruluyor mu yoksa başka bir şey gerekiyor mu ?

fantastic

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
murat
Cihazım
Xiaomi 5s
Konular
8
bootloader kilidini açmadan direk bu dsoyayı indirip hiçbir program kurmadan direk güncelleme uygulamasına girerek kuruluyor mu yoksa başka bir şey gerekiyor mu ?
aynen kardeşim ben sahsen baya birsey kurmustum kendi içinde sistem yedekledim ve birinci sayfadaki verilen global dosyayı kendi güncelleyicisi ile secerey yükledim eğer şuanki rom 8.0.10.0.0 gibi bir rom sa değiştir onu güncelleme dosyasını kendi günceleyicisi ile secerey yükle eğer karsına daha yeni bir ürümü eski bir sürüme düşürmek isiyorsunuz diye yazı öıkarsa takma ona :D esgeç ve yüklemeye devam et bootloader kilidi kapalıyken yaptım ben ve oldu ilk sistemin sıfırlaması ve değişmesı 8 dk fln ortalama sürebilir bu aşamada bir sorun var mı diye telefonu açıp kapamayı düşünme ve bekle. bu arada miui hesabin yoksa birtane aç faydasını görürsün ve sıfırlandıgı zaman bu hesaptaki şifreni girmeni isteyecek telefon unutma onmu ilişkilendirlmiş olacak telefon çünki.. hadi hayırlı olsun şimdiden :)

1dost

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
T.D.
Cihazım
Xiaomi 12
Konular
25
Fabrika ayarlarına dönmenize gerek yok. Şarjı bitince, kapalı halde full şarj edin. Tekrar denemeye başlayın, yine aynısı olursa, pili çok kullanan Uygulamalara göz atın ;)
Hocam bende redmi 4 prime var. Global rom bugün geldi. Şu an eu rom yüklü anlattığınız şekilde globale geçebilir miyim?

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Hocam bende redmi 4 prime var. Global rom bugün geldi. Şu an eu rom yüklü anlattığınız şekilde globale geçebilir miyim?
Xiaomi.eu romu kullanıyorsanız, orijinal roma dönerken Mı Flash ile fastboot romu flaşlamanız gereklidir. Yedek alın, herşey silinecektir

-Mi5 Pro- Cihazımdan TapaTalk İle Gönderilmiştir.

1dost

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
T.D.
Cihazım
Xiaomi 12
Konular
25
Xiaomi.eu romu kullanıyorsanız, orijinal roma dönerken Mı Flash ile fastboot romu flaşlamanız gereklidir. Yedek alın, herşey silinecektir

Ben fastboot romu indirmemiştim. Peki twrp yüklü, recoveryden yapsam olur mu eudan globale dönmek için

burdakini indirdim.

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
Ben fastboot romu indirmemiştim. Peki twrp yüklü, recoveryden yapsam olur mu eudan globale dönmek için

Farkeden birşey olmaz, sonuçta sistemi komple temizleyip (twrp ile All wipe yapmak), öyle yüklemekte aynı kapıya çıkar.

1dost

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
T.D.
Cihazım
Xiaomi 12
Konular
25
Farkeden birşey olmaz, sonuçta sistemi komple temizleyip (twrp ile All wipe yapmak), öyle yüklemekte aynı kapıya çıkar.

fakat eu romdan güncelleyiciden yada twrpden bu şekilde geçemem doğru mu? illa fastboot indirim miflashla kurmam gerekli diyorsunuz.

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
fakat eu romdan güncelleyiciden yada twrpden bu şekilde geçemem doğru mu? illa fastboot indirim miflashla kurmam gerekli diyorsunuz.
Tekrar okuyun,

Yani o sayfadaki romu Twrp ile tüm wipelari yaparak yüklemekte, sistemi sıfırlayıp temiz kurulumu yapmak demektir.

Twrp ve root gidecektir.

Diğer gerekli bilgileri konu sahibi verecektir

umutchatin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9
Meslek
Bilişim
Konular
37
Telefona Çin durumu olan 8.0.10.0.0 surumunu global sürüme geçirdim ve telefonun güncelleme dosyasını seç diyerek yaptım şuan çok iyi herşey Türkçe tek 3d touch özelliğini açıyorum kendi kapanıyor
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayırlı olsun,
Telefonunuzda 3d touch olmadığı içindir...

Üst Alt