Soru telefon takıntım psikolojimi bozdu

furkannyilmazz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi 10
Konular
1
Merhaba çok yardımınıza ihtiyacım var... Telefon takıntım var evet yanlış duymadınız psikolojimi bozdu artık yaz ayından beri telefonumda ne zaman bana uygun olmayan şeyler yapsam telefonu sıfırlama isteği geliyor sıfırlamayınca sanki birisi telefonun bir ayarlarını kurcalayıp o yaptığım şeyleri LOG ekranı gibi görebilecek gibi... Yaz ayından beridir her hafta belki telefonumu sıfırlıyorum... mesela bununla birlikte gmailimi de degistiriyorum sürekli sanki gmailime de kayıt oldu yaptığım şey.. En basitinden oynadığım oyun!!! Telefonda yaptığım şeyler oynadığım oyunun sistemine kaydolur diye psikolojim bozuldu. Bu gün tekrar bir şeyler yaptım ve telefonumu sıfırlayacak durumda değilim!!! Her şeyimi siliyorum sanki sıfırlamiş gibi ama sanki google log sayfası gibi her yaptığımı kayıt ediyor gibi hissediyorum yardım edin bıktım hayatım zindan oldu şuan mesela bu yazıyı bile xiaomi log sayfasında varmış gibi sanki birisi telefonumun ana kartlarını sistemini alıp benim ne yaptigimi gorebilcek gibi... Mesela dedim ki amaaaan bisver furkan deli olacaksın kim boyle dusunur sonrada beynim diyor ki hadi diyelim yeni gmail acip sifirdan basladin ee yeni telefon alirsan eger yine ayni gmaili yazarmisin yeni tleefonu da eski telefon gibi mi yapixaksin yeni gmail acman gerek aha burda yine hersey cop oluyor

MIUIGPT

ChatGPT AI Bot
Premium Üye
MIUIGBT Bot
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
Sorry I couldn't contact the ChatGPT think tank :(

excytioum

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Tamerlan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
10
Merhaba çok yardımınıza ihtiyacım var... Telefon takıntım var evet yanlış duymadınız psikolojimi bozdu artık yaz ayından beri telefonumda ne zaman bana uygun olmayan şeyler yapsam telefonu sıfırlama isteği geliyor sıfırlamayınca sanki birisi telefonun bir ayarlarını kurcalayıp o yaptığım şeyleri LOG ekranı gibi görebilecek gibi... Yaz ayından beridir her hafta belki telefonumu sıfırlıyorum... mesela bununla birlikte gmailimi de degistiriyorum sürekli sanki gmailime de kayıt oldu yaptığım şey.. En basitinden oynadığım oyun!!! Telefonda yaptığım şeyler oynadığım oyunun sistemine kaydolur diye psikolojim bozuldu. Bu gün tekrar bir şeyler yaptım ve telefonumu sıfırlayacak durumda değilim!!! Her şeyimi siliyorum sanki sıfırlamiş gibi ama sanki google log sayfası gibi her yaptığımı kayıt ediyor gibi hissediyorum yardım edin bıktım hayatım zindan oldu şuan mesela bu yazıyı bile xiaomi log sayfasında varmış gibi sanki birisi telefonumun ana kartlarını sistemini alıp benim ne yaptigimi gorebilcek gibi... Mesela dedim ki amaaaan bisver furkan deli olacaksın kim boyle dusunur sonrada beynim diyor ki hadi diyelim yeni gmail acip sifirdan basladin ee yeni telefon alirsan eger yine ayni gmaili yazarmisin yeni tleefonu da eski telefon gibi mi yapixaksin yeni gmail acman gerek aha burda yine hersey cop oluyor
hocam hiçbir şey anlamadım

qokhandede

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
5
hocam olayı abartmışsın yıllardır aynı hesabımı ve uygulamaları kullanırım sorun olmaz. ayrıca kim senin loglarını alıp da ne yapacak Allah aşkına.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Aslında haklısınız hepsi kaydediliyor... Mail değiştirseniz de Google kim olduğunuzu biliyor. Google haricinde Meta da ciddi takip eden şirketler arasında ama en ciddi takibi amazon yapıyor ve maalesef amazondan kaçış da yok. Diğerleri en basitinden uygulama, çerez vb. yollarla takibi gerçekleştirse de amazonun takibi direk kaynakta veri merkezleri aracılığıyla yapılıyor. Kaçamazsınız... Sadece telefonda yaptıklarınız değil her adımınız, her kelimeniz de telefonunuz yanınızda olduğu sürece kayıt altına alınıyor. Fakat yaptığınız şey gereksiz. Temizlik yapmanız işe yaramaz çünkü bu veriler sadece log benzeri kayıtlar değil ve telefonunuzun depolama alanında değil bulut alanında saklanıyor. Cihaz internete bağlandığı anda senkronizasyon gerçekleşiyor. Yani "BIG BROTHER" sağ olsun telefonunuzda sizin deyişinizle size uygun olmayan şeyler yapıp/izlememek en mantıklı çözüm. Eğer size uygun olmayan şeyler yapıp/izlerseniz kayıt altında olduğunuzu bilincinde olun yeterli ve çok da takmayın çünkü nasıl olsa kaçınamayacaksınız...

heisenberg.9

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tuncay
Cihazım
Redminote10pro
Konular
5
hocam kimsenin umrunda değilsiniz o yüzden bunu sorun etmenize gerek yok

eaytekin35

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
emre
Cihazım
mi note 10
Konular
2
log uzmanı benım kardesım evet loglarla senın kredı kartı banka bılgılerı netflix vb sosyal medya veyahud hepsıburada trendyol gıbı butun sıfrelerını ele gecırebılırler tek onerım şu google crome a hıc bır sekılde sıfrelerını kaydetme ınt ten ındırdın dosya log lu olur nanayı yersın log virüsü ınternet tarayıcılardan sıfrelerı cekmeye yarar

Yolcu34

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Aykut
Cihazım
Note 8 pro
Konular
31
Cia kısmı geldi aklıma tekrar izledim güldüm kasma hocam bu kadar internet ayak izin illa ki olacak. Ne yaparsan yap olacak.
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Üst Alt