Soru Telefon satın alındığında...

darkness_age

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ahmet
Cihazım
Samsung S7
Konular
4
Merhabalar,

Sonunda telefonum geldi. Telefonu KVK garantili global versiyon diye aldım.
Kutusunda kırmızı global versiyon etiketini gördüm.

Şimdi ben nelere dikkat etmeliyim? Neleri kontrol etmeliyim. Kutunun üzerinde neler olmalı? Hangi bandroller?
Kutu içeriğinde neler olmalı?

Telefonu açtıktan sonra IMEI kontrolü dışında nelere dikkat etmeliyim?

Bu konularda yardımınızı rica ediyorum

PaRSTürK

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.....
Cihazım
.....
Konular
10
Haklısınız. Ürünü trendyol üzerinden aldım. Kolay iade seçeneğinden iade etmeyi düşünüyorum. Bakalım ne olacak.

Trendyolu eskiden kullandım ama şimdi bilmiyorum sistemini farklı satıcılardamı satış yapıyor yoksa eskisi gibi trendyolmu gönderiyor ürünleri ?

Oyla:

darkness_age

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ahmet
Cihazım
Samsung S7
Konular
4
Trendyolu eskiden kullandım ama şimdi bilmiyorum sistemini farklı satıcılardamı satış yapıyor yoksa eskisi gibi trendyolmu gönderiyor ürünleri ?

Hepsiburada gibi şu anda. Ben hepsiburada, n11 gibi sitelerde iade konusunda sıkıntı yaşamadım. Bakalım burada ne olacak!

Oyla:

PaRSTürK

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.....
Cihazım
.....
Konular
10
Hepsiburada gibi şu anda. Ben hepsiburada, n11 gibi sitelerde iade konusunda sıkıntı yaşamadım. Bakalım burada ne olacak!

Şimdi baktım farklı satıcılarda var eskiden trendyoldu ürünüde satan, gönderen. Şimdi sistem değişmiş. Ürünü farklı satıcılardan aldınız diye düşünüyorum ürünü aldığınız satıcı ile iletişime geçme şansınız varmı diye ondan sordum bende. Daha olmadı wın telekomu arayıp söyleyin.İadenizide başlatın bu arada süresi felan olmasın

Son düzenleme:
Oyla:

darkness_age

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ahmet
Cihazım
Samsung S7
Konular
4
Bu alana bir cevap yazın...
Şimdi baktım farklı satıcılarda var eskiden trendyoldu ürünüde satan, gönderen. Şimdi sistem değişmiş. Ürünü farklı satıcılardan aldınız diy
e düşünüyorum ürünü aldığınız satıcı ile iletişime geçme şansınız varmı diye ondan sordum bende. Daha olmadı wın telekomu arayıp söyleyin.İadenizide başlatın bu arada süresi felan olmasın

yarın hem firmayı hem Genpa hem de evofone arayip durumu teyit edeceğim. Eğer Genpa ve evofone ürün xiaomi turkiye garanti derse kullanırım. ama ritzy sini ithalatçı bir firma çıkarsa önce satın aldığım yerden kvk ile değişimi mümkün değilse de iadesi yapacağım. mantıklı mi sizce

Oyla:

PaRSTürK

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.....
Cihazım
.....
Konular
10

yarın hem firmayı hem Genpa hem de evofone arayip durumu teyit edeceğim. Eğer Genpa ve evofone ürün xiaomi turkiye garanti derse kullanırım. ama ritzy sini ithalatçı bir firma çıkarsa önce satın aldığım yerden kvk ile değişimi mümkün değilse de iadesi yapacağım. mantıklı mi sizce

Deneyin tabi.

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Belki öyledir bilmiyorum ama ben bir nebze olsun güvende hissetmek amacıyla KVK garantili aldım. WIN Telekom çıktı. İçinde de GENPA yazıyor merkez garanti servisi olarak. Bu durum içime sinmiyor. Ya değişim isteyeceğim ya da iade edeceğim. Madem böyle olacak bu fiyata çıkmam. Sadece güncelleme sorunu var diye MEizu 16th almamıştım Gider 300 tl daha uyguna onu alırım.
Win Telekom, Xiaomi'nin Türkiye'deki 4 distribütöründen birisidir. Her zaman yaşanabilecek olan sorunlar dışında ekstra bir sorun yaşamazsınız.

Oyla:

darkness_age

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ahmet
Cihazım
Samsung S7
Konular
4
Win Telekom, Xiaomi'nin Türkiye'deki 4 distribütöründen birisidir. Her zaman yaşanabilecek olan sorunlar dışında ekstra bir sorun yaşamazsınız.

Bu şimdi Cepport'un getirdiği ürünler gibi Türkiye garantili mi oluyor? Güvenebilir miyim buraya?
Birde IMEI sorgusunda, İthalat yoluyla kayıt edilmiş ürün diyor. Bu normal mi?

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Bu şimdi Cepport'un getirdiği ürünler gibi Türkiye garantili mi oluyor? Güvenebilir miyim buraya?
Birde IMEI sorgusunda, İthalat yoluyla kayıt edilmiş ürün diyor. Bu normal mi?
Xiaomi'nin 4 tane resmi distribütörü var. C1, Evo, TurkMi yani Win Telekom ve şu anda ismi aklıma gelmeyen bir firma daha. Lansman haberiyle ilgili konudan daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
Bu distribütörler dışında, Turkcell ve Vodafone da operatör distribütörler olarak geçiyor.
Cepport ise distribütör değil resmi yetkili ithalatçı ve satıcısı. Yani Preffered Partner.
Diğer getirenler de sıradan ithalatçı firmalar.
Distribütörlerin getirdiği cihazlara Xiaomi Türkiye garantili adı altında Genpa-Evo bakıyor. Cepport, KVK ile anlaşmalı. Aynı zamanda Genpa ile anlaşma yapılıp Xiaomi Türkiye garantili satış ta yapalım mı, yapmayalım mı diye düşünüyorlar. Diğer firmalar ise Delta, Ritzy v.s. gibi firmalar ile anlaşıp onlar üzerinden garanti veriyorlar.

Güven konusunda "Adamlar Xiaomi'nin Türkiye distribütörü" dışında birşey diyemem.

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

darkness_age

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ahmet
Cihazım
Samsung S7
Konular
4
Xiaomi'nin 4 tane resmi distribütörü var. C1, Evo, TurkMi yani Win Telekom ve şu anda ismi aklıma gelmeyen bir firma daha. Lansman haberiyle ilgili konudan daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
Bu distribütörler dışında, Turkcell ve Vodafone da operatör distribütörler olarak geçiyor.
Cepport ise distribütör değil resmi yetkili ithalatçı ve satıcısı. Yani Preffered Partner.
Diğer getirenler de sıradan ithalatçı firmalar.
Distribütörlerin getirdiği cihazlara Xiaomi Türkiye garantili adı altında Genpa-Evo bakıyor. Cepport, KVK ile anlaşmalı. Aynı zamanda Genpa ile anlaşma yapılıp Xiaomi Türkiye garantili satış ta yapalım mı, yapmayalım mı diye düşünüyorlar. Diğer firmalar ise Delta, Ritzy v.s. gibi firmalar ile anlaşıp onlar üzerinden garanti veriyorlar.

Güven konusunda "Adamlar Xiaomi'nin Türkiye distribütörü" dışında birşey diyemem.

Öncelikle ilginiz ve bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Son bir şey sormak istiyorum. Genpa da KVK da Türkiye de bilinen güvenilen firmalar.

Peki sizce teknik servis açısından sizce KVK garantili olan Xiaomi mi tercih etmeliyim yoksa Genpa garantili olan mı? Ben KVK garanti daha iyi olur diye düşünmüştüm. O nedenle de bu cihazı tercih etmiştim. Ancak sizin dediklerinizden sonra biraz daha rahatladım. Dediğim gibi, sizin bilgilerinize ve tecrübenize dayanarak, hangi teknik servis Xiaomi severlerin yüzünü güldürür.

Edit: Bir de her yerde Xiaomi resmi distribütör Evo diye yazınca WIN telekom kafamı karıştırmıştı. Sanki WIN telekom'da Ritzy gibi Delta gibi bir firma sandım

Son düzenleme:
Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Öncelikle ilginiz ve bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Son bir şey sormak istiyorum. Genpa da KVK da Türkiye de bilinen güvenilen firmalar.

Peki sizce teknik servis açısından sizce KVK garantili olan Xiaomi mi tercih etmeliyim yoksa Genpa garantili olan mı? Ben KVK garanti daha iyi olur diye düşünmüştüm. O nedenle de bu cihazı tercih etmiştim. Ancak sizin dediklerinizden sonra biraz daha rahatladım. Dediğim gibi, sizin bilgilerinize ve tecrübenize dayanarak, hangi teknik servis Xiaomi severlerin yüzünü güldürür.
Bu konuyla ilgili açılan birkaç konu vardı. Birisi de Delta mı KVK'mı konusu. Orada da garanti ile ilgili fikirlerimi yazmıştım.
Bu konuda kimi Delta diyor, kimi KVK, kimi Genpa, kimi Telpa. Herkesin kendince haklı-haksız sebepleri var. Geçen gün, Türkiye'deki garanti konusunda en iyisi olduğunun tartışılması bile abes olan Apple Türkiye garantisi ile ilgili birinin serzenişini ve küfrünü duydum. Milyonları memnun etseniz de 15-20 kişiyi memnun edemediniz mi, internette çığ gibi büyüyor haklarındaki bu olumsuz yorumlar.
Ben 2010 yılına kadar garanti yüzünden Telpa ile çok sorun yaşadım. Şu anda Telpa ağzıyla kuş tutsa benim gözümde değerleri yok. Ama birçok kişi memnun olabilir.
Delta ile de birkaç irtibatım oldu. Hepsinde çok güzel hizmet aldım. Kullanıcı hatası olduğu halde, ücretsiz onarım-değişim yaptılar. Çok şaşırmıştım. Çünkü haklarında çok fazla olumsuz yorum var.
Gördüğünüz gibi kimini memnun eden, kimini edemiyor. Genel kanı; ithalatçı garanti servisleri işlerini baştan savma yapar ve cihazı garantisiz bırakmak için her yolu dener. Distribütör garanti servisleri, işlerini biraz daha özenli yapar ama onlar da genelde kullanıcı hatası demeyi çok severler.
Benim içinse garantisiz cihaz en iyisi. Hiç olmazsa garantisi olmadığını biliyorum ve çok daha az ödüyorum. Donanımsal arızalarda üretim kaynaklı sıkıntılar dışında benden para alıyorlar. Elektronik cihazlarda, üretim kaynaklı bir sorun varsa, birkaç hafta içinde ortaya çıkar zaten ve garantisiz cihazlarda birkaç gün/hafta garanti verilir. Yazılımsal sorunlarda hiçbir sıkıntım yok, her türlü kendim halledebilirim.

Oyla:
Üst Alt