Soru Telefon satın alındığında...

darkness_age

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ahmet
Cihazım
Samsung S7
Konular
4
Merhabalar,

Sonunda telefonum geldi. Telefonu KVK garantili global versiyon diye aldım.
Kutusunda kırmızı global versiyon etiketini gördüm.

Şimdi ben nelere dikkat etmeliyim? Neleri kontrol etmeliyim. Kutunun üzerinde neler olmalı? Hangi bandroller?
Kutu içeriğinde neler olmalı?

Telefonu açtıktan sonra IMEI kontrolü dışında nelere dikkat etmeliyim?

Bu konularda yardımınızı rica ediyorum

PaRSTürK

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.....
Cihazım
.....
Konular
10
Hayırlı olsun cihazınız Wın telekom bu tip ürünlerin tedariğini sağlayan bir firma içerisinden merkez garanti servisi olarak Genpa çıktıysa cihazınız Genpa servis garantili o zaman çünkü araştırdığım kadarıyla bu Wın telekom bir servis hizmeti sunmuyor. Cepport neyse Wın telekomda o kısacası ben olsam kullanmaya bakarım iade veya değişim üründe sorun olmaması durumunda zor biraz uğraştırabilirler tercih sizin.

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Belki öyledir bilmiyorum ama ben bir nebze olsun güvende hissetmek amacıyla KVK garantili aldım. WIN Telekom çıktı. İçinde de GENPA yazıyor merkez garanti servisi olarak. Bu durum içime sinmiyor. Ya değişim isteyeceğim ya da iade edeceğim. Madem böyle olacak bu fiyata çıkmam. Sadece güncelleme sorunu var diye MEizu 16th almamıştım Gider 300 tl daha uyguna onu alırım.
Tercih tabiki de senin... ;)

Oyla:

darkness_age

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ahmet
Cihazım
Samsung S7
Konular
4
Hayırlı olsun cihazınız Wın telekom bu tip ürünlerin tedariğini sağlayan bir firma içerisinden merkez garanti servisi olarak Genpa çıktıysa cihazınız Genpa servis garantili o zaman çünkü araştırdığım kadarıyla bu Wın telekom bir servis hizmeti sunmuyor. Cepport neyse Wın telekomda o kısacası ben olsam kullanmaya bakarım iade veya değişim üründe sorun olmaması durumunda zor biraz uğraştırabilirler tercih sizin.

İade değişim de zorluk çıkarabilir diyorsunuz ama ürünü KVK garantili olarak satıyorlar. Ama öyle değil. Ürün Evafone ile GENPA garantisinde olur anlarım ancak öyle de değil. Bu ürün aslında bildiğiniz İthalatçı garanti anladığım kadarıyla. Ben sırf KVK garanti olsun diye daha fazla ücret verdim. O nedenle yarın Genpa ve Evafone arayıp soracağım. Ona göre de iade edeceğim her türlü.

Birde IMEI sorgusu yaptığımda ürün GENPA satışlı değildir diyor. Bu ne anlama gelir hocam?

Tercih tabiki de senin... ;)

Haksız mıyım ama hocam :(

Oyla:

PaRSTürK

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.....
Cihazım
.....
Konular
10
İade değişim de zorluk çıkarabilir diyorsunuz ama ürünü KVK garantili olarak satıyorlar. Ama öyle değil. Ürün Evafone ile GENPA garantisinde olur anlarım ancak öyle de değil. Bu ürün aslında bildiğiniz İthalatçı garanti anladığım kadarıyla. Ben sırf KVK garanti olsun diye daha fazla ücret verdim. O nedenle yarın Genpa ve Evafone arayıp soracağım. Ona göre de iade edeceğim her türlü.

O yönde haklısınız ama cihazı açtınız kullandınız bir ton şey diyecekler hazırlıklı olun diye yazıyorum ben KVK diye bir tonda para ödemişsiniz ama hepsi aynı bana göre.

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10

Birde IMEI sorgusu yaptığımda ürün GENPA satışlı değildir diyor. Bu ne anlama gelir hocam?

Haklısınız tabiki... Fakat bu haklılığınız garanti firmasının adının ne olduğu tabanında bir şey ifade etmiyor... Forumda, garanti ile ilgili açılmış yüzlerce konu var, incelerseniz en başından beri ne dediğimi anlarsınız... Yerinde olsam, garantiye para vermem, özellikle Xiaomi'de...

Oyla:

Realahmet

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi8
Konular
6
Merhabalar,

Sonunda telefonum geldi. Telefonu KVK garantili global versiyon diye aldım.
Kutusunda kırmızı global versiyon etiketini gördüm.

Şimdi ben nelere dikkat etmeliyim? Neleri kontrol etmeliyim. Kutunun üzerinde neler olmalı? Hangi bandroller?
Kutu içeriğinde neler olmalı?

Telefonu açtıktan sonra IMEI kontrolü dışında nelere dikkat etmeliyim?

Bu konularda yardımınızı rica ediyorum

Rehber - Mi8 Genel Bilgiler

Oyla:

PaRSTürK

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.....
Cihazım
.....
Konular
10
Daha jelatinini bile sökmedim. WİN telekomu görünce direk kutuya koydum.

Ben uğraştırmadan alacaklarını sanmıyorum ama şansınızı deneyin derim. Bu durumda siz haklısınız tabi ama firmaların gözünde durum farklı, satana kadar :)

Oyla:

darkness_age

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ahmet
Cihazım
Samsung S7
Konular
4
Ben uğraştırmadan alacaklarını sanmıyorum ama şansınızı deneyin derim. Bu durumda siz haklısınız tabi ama firmaların gözünde durum farklı, satana kadar :)

Haklısınız. Ürünü trendyol üzerinden aldım. Kolay iade seçeneğinden iade etmeyi düşünüyorum. Bakalım ne olacak.

Oyla:
Üst Alt