Yardım Telefon Önerisi Yardımcı Olur Musunuz?

• Konbuyu başlatan Aleah
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 29
  • Görüntüleme 2K

Aleah

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Berkin
Cihazım
Apple
Konular
1
Merhabalar arkadaşlar. Yeni bir telefon almak zorundayım bu günlerde. 1800-2500 fiyat aralığında bütçem var. Mi 9 SE ve Huawei P30 lite düşünüyordum. Benim için önemli olan birkaç yıl sorunsuz gitmesi ve kompaktlığı. Malum şu zamanlarda yeni çıkan telefonlar çok büyük. Size sorum Mi 9 SE hala daha satın alınabilir bir cihaz mı? İthalatçı garantisinden dolayı sorun yaşar mıyım? Dün başka bir konu altında batarya performansını sormuştum ancak yine bilgilendirmek isteyenler yardımcı olabilir, çok sevinirim :)

Ve siz bu iki telefon arasında kalsanız nasıl düşünürsünüz? (Not P40 lite'a da baktım ancak 6.4" büyük geldi ve çıkmasını bekleyemem ne yazıkki)

blackeagle1903

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğan Yılmaz
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
23
Hocam mümkünse band 20 ve imei olayını anlatabilir misiniz? Hiç fikrim yok bu konuda ve açıkçası imei atılmış bir telefon satın almak istemem.. Lütfen bu konuda yardım eder misiniz? Band 20 anladığım kadarıyla pcden bir şekilde hallediliyor ancak ben mac kullanıcısıyım sanırsam mac üzerinden halledemeyebilirim bu sorunu.

Genel olarak telefonu sadece whatsapp ve sosyal medya (%90 twitter) için kullanıyorum. Sosyal medyayı ve whatsapp'ı ise gün içinde yoğun olarak kullanıyorum. Bunlar dışında spotify ve netflix ancak bu kullanımlarım az. Mi band 3 kullanıcısıyım bu yüzden bluetooth'u açık kullanıyorum. Oynadığım tek oyun 2048 o da çok nadir. Böyle bir kullanıcı gün içinde sorun yaşar mı sizce?
Band20 olayını düşünmenize gerek yok aldığınız satıcı onu hallediyor siz hiçbir şey yapmıyorsunuz. Aldığınız kişi zaten genelde ömür boyu IMEI garantisi veriyor. Kullanım olarak şöyle söyleyeyim. Dediğiniz şekilde kullanırsanız sosyal medya falan 1 günü çıkartır. Ortalama 5-6 saat ekran süresi verir. Video, film içinse amoled ekran olduğu için 10 saat civarında ekran süresi veriyor.

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Sancarexp

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Redmi NOTE 8
Konular
91
2499TLye 64GB Hepsiburada üzerinden alabilirsiniz , Mi 9se Mi 9lite daha iyi bir cihaz SD 712 Rom kullanımda Daha hızlı stabil

Oyla:

ikiekmekbimaltepe

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Not 7
Konular
418
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Umarım batarya konusunda açıklayıcı olmuştur.

Oyla:

Aleah

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Berkin
Cihazım
Apple
Konular
1
Çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Satın alırsam zaten Hepsiburada üzerinden ithalatçı garantili alırım. Muhtemelen bu şekilde alırsam bir sorunla karşılaşmam. Rom atmak için windows pc bulmam gerekiyor sanırım onu da bir şekilde hallederim.

Ayrıca çokça karşılaştığım bir ön yargıyı kırmak isterim. 4 yıldır iphone 6S kullanıyordum 64 gb. Jailbreak yaparak daha önce hiç görmediğim bir özelleştirme seçeneğine kavuştum. Emin olun android root ve rom sisteminden kat kat kapsamlı ve kişiselleştirilebilir haldeydi telefonum :D Daha öncesinde rootlu sony Z5, htc, samsung tablet kullanmama rağmen böyle söylüyorum. Eğer alabilecek gücüm olsa iPhone XS almak ister ve jailbreak ile kullanırım..

Son videoda çok haklısınız hocam teşekkür ederim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Mi 9t pro aldim ekimde 2500e.sifir sorun sifir sikinti

Güle güle kullanın hocam gayet güzel telefon. Kendim için yorumlarsam 6.4" ekranlı telefon çok büyük geldi. Ve bu mekanizmalı ön kameraları sevmiyorum pek. Onun dışında bana göre canavar gibi telefon :)

Oyla:

SametC

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet Çelik
Cihazım
Xiaomi Mi 9 SE
Konular
3
Mi 10 Lite çıktı hocam. Fiyat aralığı bununla aynı olduğu için beklemeye değer.

Oyla:

Aleah

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Berkin
Cihazım
Apple
Konular
1
Mi 10 Lite çıktı hocam. Fiyat aralığı bununla aynı olduğu için beklemeye değer.

Hocam 6.57" ekran.. Ben daha kompakt, cebime sığan ve tabletten hallice olmayan bir telefon almayı düşünüyordum :D

Oyla:

SametC

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet Çelik
Cihazım
Xiaomi Mi 9 SE
Konular
3
Hocam 6.57" ekran.. Ben daha kompakt, cebime sığan ve tabletten hallice olmayan bir telefon almayı düşünüyordum :D
El boyutuyla alakalı bir seçenek. Eğer eliniz orta büyüklükte ise sorun olmaz. Bir kağıt alıp telefonun boyutlarına göre katlayın veya kesin. Elinizde deneyin en iyi sonucu alırsınız. Aynısını Mi 9 SE için deneyin. Benim yorumum bu şekilde Mi 10 Lite daha iyi bir cihaz.

Oyla:

bysyx

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bünyamin
Cihazım
Mi8Lite
Konular
25
Garantisiz yurtdışı öneririm

Oyla:

Furkan Tekinşen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan T.
Cihazım
Mi9se
Konular
28
Merhabalar arkadaşlar. Yeni bir telefon almak zorundayım bu günlerde. 1800-2500 fiyat aralığında bütçem var. Mi 9 SE ve Huawei P30 lite düşünüyordum. Benim için önemli olan birkaç yıl sorunsuz gitmesi ve kompaktlığı. Malum şu zamanlarda yeni çıkan telefonlar çok büyük. Size sorum Mi 9 SE hala daha satın alınabilir bir cihaz mı? İthalatçı garantisinden dolayı sorun yaşar mıyım? Dün başka bir konu altında batarya performansını sormuştum ancak yine bilgilendirmek isteyenler yardımcı olabilir, çok sevinirim :)

Ve siz bu iki telefon arasında kalsanız nasıl düşünürsünüz? (Not P40 lite'a da baktım ancak 6.4" büyük geldi ve çıkmasını bekleyemem ne yazıkki)
İthalatçı garantili bir nevi yurt dışı cihazlarıyla aynı. Garantisini unut kısaca. Redmş note 10 yurt dışı cihazı al. Mi9 se lerde batarya iyi değil gerisi güzel. Ben memnunum.

Oyla:
Üst Alt