Yardım Telefon Önerisi Yardımcı Olur Musunuz?

• Konbuyu başlatan Aleah
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 29
  • Görüntüleme 2K

Aleah

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Berkin
Cihazım
Apple
Konular
1
Merhabalar arkadaşlar. Yeni bir telefon almak zorundayım bu günlerde. 1800-2500 fiyat aralığında bütçem var. Mi 9 SE ve Huawei P30 lite düşünüyordum. Benim için önemli olan birkaç yıl sorunsuz gitmesi ve kompaktlığı. Malum şu zamanlarda yeni çıkan telefonlar çok büyük. Size sorum Mi 9 SE hala daha satın alınabilir bir cihaz mı? İthalatçı garantisinden dolayı sorun yaşar mıyım? Dün başka bir konu altında batarya performansını sormuştum ancak yine bilgilendirmek isteyenler yardımcı olabilir, çok sevinirim :)

Ve siz bu iki telefon arasında kalsanız nasıl düşünürsünüz? (Not P40 lite'a da baktım ancak 6.4" büyük geldi ve çıkmasını bekleyemem ne yazıkki)

blackeagle1903

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğan Yılmaz
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
23
P30 Lite'a kadar para vermek hata olur. Hem plastik kasa hem Kirin 710. Mi 9 SE daha iyi bir tercih olur fakat garantili o kadar para vermekte hata olur. Garantisiz daha iyi bir seçenek olur.

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

alikemal42

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
Redmi note 7
Konular
7
Xaomi tavsiye etmem. Alacak olursan da Garanti var diye çok para vermeyin sakın

Oyla:

Aleah

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Berkin
Cihazım
Apple
Konular
1
P30 Lite'a kadar para vermek hata olur. Hem plastik kasa hem Kirin 710. Mi 9 SE daha iyi bir tercih olur fakat garantili o kadar para vermekte hata olur. Garantisiz daha iyi bir seçenek olur.

Batarya konusunda neler söyleyebilirsiniz? Mi 9 SE alırsam ithalatçı garantili 2500 tl hb'da var onu almayı düşünüyorum. Ve de AOD kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız şarj konusunda nasıl etkiliyor yardımcı olabilir misiniz?

Xaomi tavsiye etmem. Alacak olursan da Garanti var diye çok para vermeyin sakın
Siz ne önerirsiniz hocam?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam gene gene mesaj atıyor olacağım ama bu band20 imei atma olayları vs nedir? Ben bunlarla uğraşmak istemiyorum pek. Hepsiburada üzerinden ithalatçı garantili alsam sıkıntı çıkar mı?

Son düzenleme:
Oyla:

alikemal42

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
Redmi note 7
Konular
7
Telefonu kullanım amacınız çok önemli. onu siz bileceksiniz hocam. Ben şu model alın gibi birşey söyleyemem. Ben iPhone 6s dan redmi not7 ye geçtim maçları izlemek apk kurup kullanmak için. Ama ios yanında xaomi bildirim sorunları sensör sorunu başta olmak üzere yazılımsal birçok sorunla karşılaştım. Ama redminin kamerası için aldım büyük ekranı bataryası için aldım o sorunları bilerek aldım. Sizde begendiginiz modellerin kullanıcı yorumlarını iyi araştırın kronik sorunu varmı 5 6 ay kullandıktan sonra net fikir sahibi olursunuz cihazlarda. 1 ay kullanıp telefon çok iyi diyenler var . 4 5 ay sonra cihazın iyice sorun sıkıntıları ortaya çıkıyor orası önemli. Tasarım olarak piyasada küçük ekranlı cihaz kalmadı sanırım , ekrana çok takılmayın derim. Alacağınız cihazın incelemesini izlerseniz 60fps video kalitesinde izleyin . Redmi not7 hakkında sormak istediğiniz varsa da sorabilirsiniz 1 yıla yakındır kullanıyorum.

Oyla:

blackeagle1903

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğan Yılmaz
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
23
Batarya konusunda neler söyleyebilirsiniz? Mi 9 SE alırsam ithalatçı garantili 2500 tl hb'da var onu almayı düşünüyorum. Ve de AOD kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız şarj konusunda nasıl etkiliyor yardımcı olabilir misiniz?

Siz ne önerirsiniz hocam?

Hocam gene gene mesaj atıyor olacağım ama bu band20 imei atma olayları vs nedir? Ben bunlarla uğraşmak istemiyorum pek. Hepsiburada üzerinden ithalatçı garantili alsam sıkıntı çıkar mı?
Telefonun tek eksisi belki de bataryası. Yoğun kullanımda (sosyal medya, oyun) 1 günü çıkarmıyor şarja takmak gerekiyor fakat hızlı şarj olduğu için bu sorun olmuyor. 20 dakikada falan %50-60'ı geçmiş oluyor. Bende kayıtsız kullanıyorum Band20 olayı çözüldü o şekilde IMEI atılıyor artık. Bende şu an Band20'siz nadiren çekmeme sorun oluyor. Yakında Band20 şekilde IMEI attıracağım. AOD kullanıyorum. Sabah kalktığımda %5-10 şarj yemiş oluyor. Fakat yine de kullanıyorum :)
Ek olarak 8 ayı geçti hala memnunum. Sormak istediğiniz soru varsa sorabilirsiniz.

Oyla:

Aleah

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Berkin
Cihazım
Apple
Konular
1
Telefonun tek eksisi belki de bataryası. Yoğun kullanımda (sosyal medya, oyun) 1 günü çıkarmıyor şarja takmak gerekiyor fakat hızlı şarj olduğu için bu sorun olmuyor. 20 dakikada falan %50-60'ı geçmiş oluyor. Bende kayıtsız kullanıyorum Band20 olayı çözüldü o şekilde IMEI atılıyor artık. Bende şu an Band20'siz nadiren çekmeme sorun oluyor. Yakında Band20 şekilde IMEI attıracağım. AOD kullanıyorum. Sabah kalktığımda %5-10 şarj yemiş oluyor. Fakat yine de kullanıyorum :)
Ek olarak 8 ayı geçti hala memnunum. Sormak istediğiniz soru varsa sorabilirsiniz.

Hocam mümkünse band 20 ve imei olayını anlatabilir misiniz? Hiç fikrim yok bu konuda ve açıkçası imei atılmış bir telefon satın almak istemem.. Lütfen bu konuda yardım eder misiniz? Band 20 anladığım kadarıyla pcden bir şekilde hallediliyor ancak ben mac kullanıcısıyım sanırsam mac üzerinden halledemeyebilirim bu sorunu.

Genel olarak telefonu sadece whatsapp ve sosyal medya (%90 twitter) için kullanıyorum. Sosyal medyayı ve whatsapp'ı ise gün içinde yoğun olarak kullanıyorum. Bunlar dışında spotify ve netflix ancak bu kullanımlarım az. Mi band 3 kullanıcısıyım bu yüzden bluetooth'u açık kullanıyorum. Oynadığım tek oyun 2048 o da çok nadir. Böyle bir kullanıcı gün içinde sorun yaşar mı sizce?

Oyla:

Mehmet alim

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Memoooo
Cihazım
mi 9 se
Konular
23
hocam merhaba cihazı garantisiz a
Hocam mümkünse band 20 ve imei olayını anlatabilir misiniz? Hiç fikrim yok bu konuda ve açıkçası imei atılmış bir telefon satın almak istemem.. Lütfen bu konuda yardım eder misiniz? Band 20 anladığım kadarıyla pcden bir şekilde hallediliyor ancak ben mac kullanıcısıyım sanırsam mac üzerinden halledemeyebilirim bu sorunu.

Genel olarak telefonu sadece whatsapp ve sosyal medya (%90 twitter) için kullanıyorum. Sosyal medyayı ve whatsapp'ı ise gün içinde yoğun olarak kullanıyorum. Bunlar dışında spotify ve netflix ancak bu kullanımlarım az. Mi band 3 kullanıcısıyım bu yüzden bluetooth'u açık kullanıyorum. Oynadığım tek oyun 2048 o da çok nadir. Böyle bir kullanıcı gün içinde sorun yaşar mı sizce?
hocam merhaba yenisiniz sanırım öncelikle cihazı garantisiz almak(kaçak) istiyorsanız eğer cihaza imei attırmak zorundasınız maks 100 tlye atılıyor bazı satıcılar imei parasını tel fiyatına ekleyip imei de atıyorlar .mac kullanmanız sorun oluşturmaz çünkü zaten bu işlemi siz yapmayın hatalı bir işleminizde telefon brick olabilir bu sebepten bu işlemi yapmaya yeltenmeyin .Xiaomi alacaksanız garntili almayın hocam bana sorarsanız xıaomı ucuz telefon üretiyor zaten daha çok gençlere öğrencilere hitap ediyor .Bu dönemde cihazı garantili yada garntisiz almışsınız pek farketmiyor cihazınız amiral gemisi değilse örnek su geçirmez diye alıp su çeker verirsin garantiye ancak xiaomi bu tip üst özellikleri sunmuyor dikkatli kullanın telefonu garantisiz alın sıkıntı olmaz xiaomi için konuşuyorum.

hocam merhaba cihazı garantisiz a

hocam merhaba yenisiniz sanırım öncelikle cihazı garantisiz almak(kaçak) istiyorsanız eğer cihaza imei attırmak zorundasınız maks 100 tlye atılıyor bazı satıcılar imei parasını tel fiyatına ekleyip imei de atıyorlar .mac kullanmanız sorun oluşturmaz çünkü zaten bu işlemi siz yapmayın hatalı bir işleminizde telefon brick olabilir bu sebepten bu işlemi yapmaya yeltenmeyin .Xiaomi alacaksanız garntili almayın hocam bana sorarsanız xıaomı ucuz telefon üretiyor zaten daha çok gençlere öğrencilere hitap ediyor .Bu dönemde cihazı garantili yada garntisiz almışsınız pek farketmiyor cihazınız amiral gemisi değilse örnek su geçirmez diye alıp su çeker verirsin garantiye ancak xiaomi bu tip üst özellikleri sunmuyor dikkatli kullanın telefonu garantisiz alın sıkıntı olmaz xiaomi için konuşuyorum.
alacağınız telefon iphone 11 de olsa 1 aya maks 2 aya sıkılır kurcalamaz günlük kullanıma geçersiniz şu devirde bir telefona 2k üstü vermek bu açıdan bakınca gereksiz oldugunu farkediceksiniz

Oyla:

plaintiger

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emir
Cihazım
mi9 t pro
Konular
50