Yardım Telefon Mi logosunda kaldı (Acil yardım)

vezzeyf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
Mi
Konular
15
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global karlı 10.2.3.0
Telefon Modeli
Mi8
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba arkadaşlar mi 8 global son sürümden Eu stabile geçeyim dedim forumda konuyla alakalı olan herşeyi yaptım cihaz mi logosunda kaldı. Altta android yazısı var ve üç nokta gidip geliyor. Lütfen anlayan biri yardımcı olsun..

Yaptığım işlemler:

- İndirmiş olduğunuz ROM'u; .zip formatında olarak telefonunuzun hafızasına kopyalayın.

-Oluşacak hatalara karşı korunmak için halihazırdaki sistemin yedeğini alın. TWRP’nin Backup bölümüne girip Boot, Cache, Recovery, System, Data ( excl. storage ), EFS ( System Image işaretli olmayacak ) seçin ve yedeğinizi alın.

- Yedek işlemlerinden sonra Wipe>Advanced Wipe adımlarını takip edip Cache, Dalvik Cache, System ve Data seçeneklerini seçip sistemi temizleyin.
- Temizleme işleminden sonra Install kısmında kopyaladığınız MIUI 10 EU Beta veya MIUI 10 EU Stable Rom dosyasını flash'layın.
- Yükleme işleminden sonra TWRP’nin Reboot bölümüne girip System seçeneği ile telefonu yeniden başlatın.

Son düzenleme:

Bawer21

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İnan
Cihazım
Poco F3
Konular
4
Önce global beta yükleyin, daha sonra custom rom yükleyin. Global betaya geçişte tüm veriler silinir, bilginize.

Oyla:

Bawer21

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İnan
Cihazım
Poco F3
Konular
4
global kararlıdan eu stabile geçemiyor muyuz hocam
Hayır, yanlış bilgi vermek istemem, ben bunu en son yaklaşık bir buçuk sene önce yaptım. Global kararlıdan herhangi bir custom roma geçiş yapılamıyor diye biliyorum.

Oyla:

vezzeyf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
Mi
Konular
15
Hayır, yanlış bilgi vermek istemem, ben bunu en son yaklaşık bir buçuk sene önce yaptım. Global kararlıdan herhangi bir custom roma geçiş yapılamıyor diye biliyorum.
bilmiyordum bunufacepalm~~ pekte anlamam şu rom işlerinden. tam olarak ne yapacağımı da bilmiyorum

Oyla:

Mrtayfreat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 6
Konular
65
Bende Mi6 var Global Kararlı dan Eu Betaya geçtim. Bi sorun çıkmadı Twrp den wipe data kısmıni yes dediksen sonra İnstall kısmına pc den romu flash lamıştım bi sorun cıkartmadı bende.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bilmiyordum bunufacepalm~~ pekte anlamam şu rom işlerinden. tam olarak ne yapacağımı da bilmiyorum
Eğer herşeyi diğru yaptığından eminsen biraz bekle o Mi logosunu geçmesi bazen 1dkk ile 25dkk arasında değişiyor bende 10dkk da gelmişti.

Oyla:

vezzeyf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
Mi
Konular
15
Bende Mi6 var Global Kararlı dan Eu Betaya geçtim. Bi sorun çıkmadı Twrp den wipe data kısmıni yes dediksen sonra İnstall kısmına pc den romu flash lamıştım bi sorun cıkartmadı bende.
ilk yaptığımda yarım saat bekledim olmadı. tekrar aynısını yaptım 1 buçuk saat oldu yine hala logoda. öyle yapsam düzelir mi acaba. geceden beri mi logosunu görmekten sinir oldum atık.

Oyla:

Bawer21

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İnan
Cihazım
Poco F3
Konular
4
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Eğer herşeyi diğru yaptığından eminsen biraz bekle o Mi logosunu geçmesi bazen 1dkk ile 25dkk arasında değişiyor bende 10dkk da gelmişti.
İlginç :)

Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Global den custom roma geçerken format data yapmak gerekiyor ve bu olay cihazdaki herşeyi siler. Format data yaptıktan sonra cihazı pc ye bağlayıp yüklemek istediğimiz romu cihazın hafızasına atmalı ve sonra cihazın twrp sini açıp cihaza attığımız romu flaşlamalıyız.

Oyla:
Üst Alt