Soru Telefon Eskidi? Peki ne alacağız?

cotstatiyan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cotsta
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
Mühendis
Konular
1
2 yılı geçti Xiaomi Mi8 aldım. Bir sefer ekran kırıldı ve yerel bir tamircide değiştirdim. Şimdi ekran tekrar köşeden kırılmaya başladı. Çatlak ilerliyor.
Xiaomi'den özellikle Mi 8 'den oldukça memnun kaldım. Fakat telefonun hala miui 12'yi almaması, şarj dayanım süresinin kısalması ile birlikte artık belli ki model eskidi.
Tekrar ekran değiştirmek istemiyorum ve Apple'a da dönmek istemiyorum. Miui 'da mutluyum ben.

Xiaomi mi8 'i benim gibi kullanıp, memnun kalan kullanıcılar varsa büyük ihtimal aynı düşünce tarzındayız. Bu telefonun üzerine ne alınır? Önerileri alabilir miyim?

Mi 10 mu? mi 10 Note mu? ya da redmi ailesine geçiş yapılır mı?

EmreSDN

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emre
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
1
Güncelleme desteği önemliyse Redmi almayın. Mi serisi cihazlar daha iyi olur.

Oyla:

cotstatiyan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cotsta
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
Mühendis
Konular
1
Xiaomi Note 10 Lite'da ekran ve yakınlık sensörü ile ilgili çok şikayet okudum. Custom rom yüklemesine rağmen sorunun devam ettiğini söyleyen pek çok kişi var. Yoksa telefon özellikle nispeten daha ideal boyutlara sahip ve arka kamerası da iyi. Ancak aşağıdaki üçlünün sınıfında değil.

Oneplus'un 8 (8000 tl) izlediğim incelemelerde aynı fiyat bandındaki bir çok telefondan kamera olarak geri kaldığını düşünüyorum. Ayrıca haddinden fazla pahalı. Yalnız en büyük artısı hem özelleştirme zengini hem de akıcı olan kullanıcı arayüzü OxygenOS.

Poco F2 Pro (6000 civarı) , Fiyatı en uygun olanı. Bataryası da en iyisi. Dezavantajları 60hz olması, ağırlığı ve büyüklüğü, diğerlerinde olan OIS'in olmaması ve son olarak MIUI'ın OxygenOS kadar stabil ve akıcı olmaması (tam ekran animasyon lagı ve arkaplan uygulamaları hemen silmesi gibi).

Samsung Galaxy S20 FE de (6000 civarı) düşünülebilir. Artısı kamerası, IP68 ve Poco'ya göre daha ele oturan boyutlara sahip olması. Eksisi arka tarafın plastik olması, Exynos 990 işlemcinin (önceki nesil exynoslara göre daha verimli olsa da ve s20, s20 ultra'da falan kullanılsa da) bir snapdragon 865 olmaması.

(oneplus 8 videoda fena çuvallamış).

Büyük telefonun zorluklarını bildiğim için en küçük ve kamerası en iyi olan Samsung Galaxy S20 FE'ı seçerdim.
Hocam ellerine sağlık güzel inceleme yapmışsın. Samsung S20 nin görüntüsü kılıfları filan çok şık bir telefon. Ama bu işlemci exynos konusu internette çok eleştiriliyor. Bir de samsung galaxy watch 2 yi kullanıyorum garanti konusunda samsungla çok sorunlar yaşadım. Samsung adı olan fakat kendi olmayan bir marka. Benim için açıkçası en önemli şey ekran görüntü. Ekran görüntüsünün canlı olmasını istiyorum.

Oyla:

Laqqer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Laqqer
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Tekniker
Konular
5
Fiyat olarak da uygun. Migroslarda satışı var uygun fiyata. Mi Note 10 Lite inceleyebilirim. Ama pocophone 'un da görüntüsü çok güzel.
Mi Note 10 Lite kesinlikle almayın. Kronik sorunları var

Oyla:

Gala1905

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Aslan
Cihazım
Redmi Note10pro
Konular
23
Konu açılmışken şu soruyu sormak istiyorum redmi alt kalite , mi üst kalite peki poco hangi durumda ortalarında mı yoksa üst kalite mi?

Oyla:

equuleus

Sun Wukong.
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
75
Mi 8 MIUI 14'e kadar güncelleme alacaktır ama android 11 almiyacak.Mi 8'deki işlemci güçlü bir işlemci,eger gücünü fazlasıyla kullanıyorsaniz mi9t,mi note 10 lite,mi note 10 vs. Snapdragon 7XX serisi cihazlar biraz geride kalır.Ozellikle Mi Note 10 modelinde işlemcinin kamera için yetersiz kaldığını özellikle 108 MP modunda uzun süre işlenmesini beklediklerini söylüyorlar.Bana göre mi note 10 ,lite modeli varken gözden düştü.aradaki tek fark kamerasi ama bence süper ötesi bir fark yok,aradaki fiyat farkına bence değmez.poco f2 pro güzel telefon ama tasarım olarak mi note 10 lite çok daha premium bir cihaz,hatta önerilen tüm xiaomi cihazlar arasında açık ara en iyi tasarım ve malzeme kalitesi yine bana göre mi note 10 lite'da.eger yüksek işlemci gücünü ihtiyacınız yoksa mi note 10 lite f/p olarak en iyi tercih olur ya da realme 7 pro ama amiral gemisi olsun derseniz poco f2 pro ya da s20 fe derim ama exynos işlemci kullanmadım daha önce.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Mi Note 10 Lite kesinlikle almayın. Kronik sorunları var
Tüm xiaomi cihazlarda şansa bağlı olarak sorunsuz model hiçbir zaman olmadı, hepsinde kronik touch, ghost sorunu mevcuttu ama bu modelde sensör sorunu var ayrıca.gunluk kullanimda sorun değil, sadece telefon yatay konumdayken çalışmıyor, gün içinde yatarak konuşma yapacaksanız evet sorunlu.

Konu açılmışken şu soruyu sormak istiyorum redmi alt kalite , mi üst kalite peki poco hangi durumda ortalarında mı yoksa üst kalite mi?
karışık hocam,mesela x3 modeli redmi seviyesinde ama f2 pro mi'ye yakın.

Son düzenleme:
Oyla:

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
196
Ben şahsen Mi Note 10 Lite modelini tavsiye ederim. Hem güncelleme politikası gereği artık redmi serisine uzağım. Mi serisi 2 büyük Android güncellemesi ve 4 büyük MIUI güncellemesi alıyor. Farklı marka model derseniz, Poco X3 Nfc ve Realme 7 Pro modelini öneririm.

Oyla:

telliogullarI

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recovery
Cihazım
note 8 pro
Konular
14
Merhabalar Onerim redmi note 10 pro nun çıkmasını bekleyin fiyati uygun olursa sizin icin onu alin derim.

Oyla:

cotstatiyan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cotsta
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
Mühendis
Konular
1
Mi 8 MIUI 14'e kadar güncelleme alacaktır ama android 11 almiyacak.Mi 8'deki işlemci güçlü bir işlemci,eger gücünü fazlasıyla kullanıyorsaniz mi9t,mi note 10 lite,mi note 10 vs. Snapdragon 7XX serisi cihazlar biraz geride kalır.Ozellikle Mi Note 10 modelinde işlemcinin kamera için yetersiz kaldığını özellikle 108 MP modunda uzun süre işlenmesini beklediklerini söylüyorlar.Bana göre mi note 10 ,lite modeli varken gözden düştü.aradaki tek fark kamerasi ama bence süper ötesi bir fark yok,aradaki fiyat farkına bence değmez.poco f2 pro güzel telefon ama tasarım olarak mi note 10 lite çok daha premium bir cihaz,hatta önerilen tüm xiaomi cihazlar arasında açık ara en iyi tasarım ve malzeme kalitesi yine bana göre mi note 10 lite'da.eger yüksek işlemci gücünü ihtiyacınız yoksa mi note 10 lite f/p olarak en iyi tercih olur ya da realme 7 pro ama amiral gemisi olsun derseniz poco f2 pro ya da s20 fe derim ama exynos işlemci kullanmadım daha önce.
Hocam migrosa gittim az önce mi note 10 lite 'ı inceledim. oldukça güzel bir telefona benziyor. mi8 konusunda çok haklısın. Telefon performans canavarı. Daha hiç tık demedi. Donduğunu geciktiğini filan hiç görmedim. Ama batarya performansı olarak öldü ve güncellemeri geç alması sorun olmaya başladı. Kamera performansı da biraz geri de kaldı.
Poco f2 pro ile mi note 10 lite arasındayım. Mi note 10 lite gerçekten göz alıcı bir telefon ama poco f2 proyu henüz göremedim hiç bi yerde.

Ben şahsen Mi Note 10 Lite modelini tavsiye ederim. Hem güncelleme politikası gereği artık redmi serisine uzağım. Mi serisi 2 büyük Android güncellemesi ve 4 büyük MIUI güncellemesi alıyor. Farklı marka model derseniz, Poco X3 Nfc ve Realme 7 Pro modelini öneririm.
hocam sen poco f2 proya uzak mısın?

Oyla:

browneyes45

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi mi 6
Meslek
Özel Güvenlik Görevlisi
Konular
10
Şöyle de bir durum var Polo f2 Hepsiburada gibi sitelerde 6000 TL fiyat bandında gezerken başka sitelerde 3500 TL ye sıfır olarak satıldığını gördüm. Güven olur mu ki?
Garantili olsun ben devlete de 1 telefon alayım derseniz 6000 lira hocam garantisiz olsun ekonomik olsun nasılsa garanti bir işe yaramıyor derseniz alternatif kanallardan alabilirsiniz şahsen ben 15 yıldır bu şekilde telefon alıyorum ve kullanıyorum gayette memnunum .

Oyla:
Üst Alt