Soru Telefon Eskidi? Peki ne alacağız?

cotstatiyan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cotsta
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
Mühendis
Konular
1
2 yılı geçti Xiaomi Mi8 aldım. Bir sefer ekran kırıldı ve yerel bir tamircide değiştirdim. Şimdi ekran tekrar köşeden kırılmaya başladı. Çatlak ilerliyor.
Xiaomi'den özellikle Mi 8 'den oldukça memnun kaldım. Fakat telefonun hala miui 12'yi almaması, şarj dayanım süresinin kısalması ile birlikte artık belli ki model eskidi.
Tekrar ekran değiştirmek istemiyorum ve Apple'a da dönmek istemiyorum. Miui 'da mutluyum ben.

Xiaomi mi8 'i benim gibi kullanıp, memnun kalan kullanıcılar varsa büyük ihtimal aynı düşünce tarzındayız. Bu telefonun üzerine ne alınır? Önerileri alabilir miyim?

Mi 10 mu? mi 10 Note mu? ya da redmi ailesine geçiş yapılır mı?

cotstatiyan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cotsta
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
Mühendis
Konular
1
Aynı durumdayız ben de iphone dan geçtim memnunum bir süre daha gider ama sonrası mechul res mi serisi sadece bir kere yeni android güncellemesi alıyor bilginiz olsun

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu değerli bir bilgi benim için. Bilmiyordum tek güncelleme aldığını. Gerçi mi8 de miu 10 vardı sanırım bir de miui 11. 12 yi göremedik. Görebileceğimiz de şüpheli.

xiaomi dışında bir öneri olacak ama eğer bütçenizede uyarsa oneplus 8 şiddetle tavsiye ederim

Bütçem iphone a kadar çıkıyor. kaliteli telefona bütçe ayırırım. fakat iphone kullanmak istemiyorum. Piyasa çılgın gibi oppo kullanıyor ama benim için çok samsung kalıyor. Genel olarak androidçiler one plus tercih ediyolar diye duymuştum. Bir de google pixel var tabi. Ama maalesef Türkiye'ye girmiyor. One Plus ı inceleyeceğim teşekkür ederim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Benim arkadaşında 2 gün önce mi 8 inin ekranı bozuldu şuanda ikinci el mi 9t pro almayı planlıyor.
Şu üstten çıkan kamera olayı biraz beni bulandırıyor. 91 model tempram vardı. zamanının önünde teknoloji çok iyi bir şey değil ordan biliyorum giggle~~giggle~~giggle~~

Oyla:

Nuriuyar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nuri
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
2
xiaomi dışında bir öneri olacak ama eğer bütçenizede uyarsa oneplus 8 şiddetle tavsiye ederim
Bu değerli bir bilgi benim için. Bilmiyordum tek güncelleme aldığını. Gerçi mi8 de miu 10 vardı sanırım bir de miui 11. 12 yi göremedik. Görebileceğimiz de şüpheli.

Bütçem iphone a kadar çıkıyor. kaliteli telefona bütçe ayırırım. fakat iphone kullanmak istemiyorum. Piyasa çılgın gibi oppo kullanıyor ama benim için çok samsung kalıyor. Genel olarak androidçiler one plus tercih ediyolar diye duymuştum. Bir de google pixel var tabi. Ama maalesef Türkiye'ye girmiyor. One Plus ı inceleyeceğim teşekkür ederim.
iphone kullanmamak doğru tercih olur bence oppoya gelince fazla reklam bütçesi ayrılmış şişirme bir ürün
samsung içinde yiğidi öldür hakkını yeme ama oda artık iphone kadar pahalı o paralar etmez. aklını çelmek gibi olmasın ama oneplus bu işin zirvesi

Oyla:

cotstatiyan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cotsta
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
Mühendis
Konular
1
Oneplus 8t olabilir Yes~~
Hocam 8t ye baktım ama Türkiye'de yokmuş. Google pixel için de güzel diyorlar ama o da türkiye de yok. Döviz kuru malum artık her telefon Türkiye'ye girmiyor.

Poco f2 pro öneririm arkadaşlar gerçekten güzel telefon tek handikabı birazcık ağır olması

Hocam iyi ki buraya yazmışım. Benim böyle bir telefondan haberim bile yok. Biraz inceleme videoları izleyim. Oneplus konusunda siz nediyorsunuz? Arkadaşlar bu işin zirvesi diyor. Bir de bu poco f2 pro nun arkasının şıklığı dışında mi serisinden farklı bir olayı var mı?

iphone kullanmamak doğru tercih olur bence oppoya gelince fazla reklam bütçesi ayrılmış şişirme bir ürün
samsung içinde yiğidi öldür hakkını yeme ama oda artık iphone kadar pahalı o paralar etmez. aklını çelmek gibi olmasın ama oneplus bu işin zirvesi
Hocam peki bu oneplus kimin markası? Miui gibi güzel bir arayüzleri var mı? güncelleme alma durumları destek durumları nasıl?

Son düzenleme:
Oyla:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
xiaomi üzerine oneplus ın kullanması zor oluyor. bende geçen ay oneplus nord aldım rom da atamıyorum aosp romlar var sadece. mi8 güzel telefon arkadaşımda var zamanında büyük diye almamıştım mi8

ayrıca oneplus ı stabil diye aldım ama onda da ufak tefek hatalar buglar var. xiaomide en azından yumuşak bi arayüz kullanım açısından kolay bi arayüz var.

tavsiyem mi note 10 veya 9t serine bak. oyun oynayan birisi değilsen işlemcileri üzmez. huawei p20 de kullanmıştım onun arayüzüde çok güzel stabil bi arayüzü vardı. huawei modellerinede bakabilirsin. huawei bakarsanda tavsiyem orta üst yada üst segmentlerine bak (benim aldığım zamanlar orta segment telefonlarının işlemcileri felan pek iyi değildi. değiştiyse bilmiyorum)

Oyla:

Baroone

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Mi 8
Konular
5
Ben de mi 8 sahibiyim. Ama yazılım sorunları vs. İllallah dedirtti. Sonraki telefonum kesinlikle oneplus olacak. Arkadaşım mi9 satıp oneplus aldı çok memnun.

Oyla:

browneyes45

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi mi 6
Meslek
Özel Güvenlik Görevlisi
Konular
10
Hocam 8t ye baktım ama Türkiye'de yokmuş. Google pixel için de güzel diyorlar ama o da türkiye de yok. Döviz kuru malum artık her telefon Türkiye'ye girmiyor.

Hocam iyi ki buraya yazmışım. Benim böyle bir telefondan haberim bile yok. Biraz inceleme videoları izleyim. Oneplus konusunda siz nediyorsunuz? Arkadaşlar bu işin zirvesi diyor. Bir de bu poco f2 pro nun arkasının şıklığı dışında mi serisinden farklı bir olayı var mı?

Hocam peki bu oneplus kimin markası? Miui gibi güzel bir arayüzleri var mı? güncelleme alma durumları destek durumları nasıl?
One plus tercih edilebilir tabiki ben hiç kullanmadım ama poco f2 3.500-3.600 fiyat aralığında tam ekran pop up kamera 4.700 mah bataryası muazzam kamera da iyi işlemci zaten en iyisi var sd 865

Oyla:

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Xiaomi düşünüyorsanız mi serisi harici almayın. Bütçe sıkıntı değil ise kesinlikle oneplus. Mi8'e eski cihaz diyorsunuz bence haksızlık ediyorsunuz. Ben mix2 kullanıyorum ben ne yapayım. :D Mi8 eninde sonunda miui 12 güncellemesi alacak zaten beta romlar çıkmıştı. Xiaomi nin güncelleme politikasına göre mi serisi 2 android yükseltmesi ve 4 miui yükseltmesi alıyor. (forumda paylaşılan bilgiye göre konuşuyorum) Mi8 2 tane android yükseltmesi aldı 2 tane miui yükseltmesi aldı. Daha verilecek 2 miui sürümü daha var. Bence taş gibi telefon bataryayı değiştirin devam edin. Bu zamanda telefon satmak kolay almak çok zor. Amiral gemisi telefondan orta seviye bir telefona geçince attan inip eşeğe binmiş oluyorsunuz.

Oyla:

mtolgae

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Tolga
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
11
Xiaomi Note 10 Lite'da ekran ve yakınlık sensörü ile ilgili çok şikayet okudum. Custom rom yüklemesine rağmen sorunun devam ettiğini söyleyen pek çok kişi var. Yoksa telefon özellikle nispeten daha ideal boyutlara sahip ve arka kamerası da iyi. Ancak aşağıdaki üçlünün sınıfında değil.

Oneplus'un 8 (8000 tl) izlediğim incelemelerde aynı fiyat bandındaki bir çok telefondan kamera olarak geri kaldığını düşünüyorum. Ayrıca haddinden fazla pahalı. Yalnız en büyük artısı hem özelleştirme zengini hem de akıcı olan kullanıcı arayüzü OxygenOS.

Poco F2 Pro (6000 civarı) , Fiyatı en uygun olanı. Bataryası da en iyisi. Dezavantajları 60hz olması, ağırlığı ve büyüklüğü, diğerlerinde olan OIS'in olmaması ve son olarak MIUI'ın OxygenOS kadar stabil ve akıcı olmaması (tam ekran animasyon lagı ve arkaplan uygulamaları hemen silmesi gibi).

Samsung Galaxy S20 FE de (6000 civarı) düşünülebilir. Artısı kamerası, IP68 ve Poco'ya göre daha ele oturan boyutlara sahip olması. Eksisi arka tarafın plastik olması, Exynos 990 işlemcinin (önceki nesil exynoslara göre daha verimli olsa da ve s20, s20 ultra'da falan kullanılsa da) bir snapdragon 865 olmaması.

(oneplus 8 videoda fena çuvallamış).

Büyük telefonun zorluklarını bildiğim için en küçük ve kamerası en iyi olan Samsung Galaxy S20 FE'ı seçerdim.

Oyla:

cotstatiyan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cotsta
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
Mühendis
Konular
1
One plus tercih edilebilir tabiki ben hiç kullanmadım ama poco f2 3.500-3.600 fiyat aralığında tam ekran pop up kamera 4.700 mah bataryası muazzam kamera da iyi işlemci zaten en iyisi var sd 865
Şöyle de bir durum var Polo f2 Hepsiburada gibi sitelerde 6000 TL fiyat bandında gezerken başka sitelerde 3500 TL ye sıfır olarak satıldığını gördüm. Güven olur mu ki?

Oyla:
Üst Alt