Yardım telefon çok ısınıyor

dayimdayim

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tahsin
Cihazım
yok
Konular
13
Merhabalar, oyun oynarken veya konuşma yaparken telefon çok ısınıyor cpu-z programından baktığımda boştayken boştayken 42 derecede oyun falan oynarken 60 derecelere yaklaşıyor. bazen konuşma yaparken kulağıma bile götüremiyorum telefonu. bu sorunu nasıl çözebilirim ?

MUR55

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
11
MI 4 içindeki cpu su zaten ısınıyor aynı cpu (SD801) Samsung S5 de var o da cayır cayır yanıyor firmaya laf atmadan önce gidin biraz araştırın birde cpu nun AC versiyonunu içinde barındırıyor MI 4 ısınması gayet normal Snapdragon 801 yaparken sıkıntılı yapmış Xiaomi ne yapsın

Oyla:

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
MI 4 içindeki cpu su zaten ısınıyor aynı cpu (SD801) Samsung S5 de var o da cayır cayır yanıyor firmaya laf atmadan önce gidin biraz araştırın birde cpu nun AC versiyonunu içinde barındırıyor MI 4 ısınması gayet normal Snapdragon 801 yaparken sıkıntılı yapmış Xiaomi ne yapsın
dediğiniz doğru değil o telefonlar ısınıyor buna lafım yok ama o telefonlar mi 4 kadar ağır çalışmıyor mi4 iki çekirdek çalışırken o telefonlar 4 çekirdek çalışıyor . Örneğin Lg g3 yağ gibi kayarken browserda mi4 zorlanıyor bunları bir incele s5 de de aynı şekilde 4 çekirdek aynı anda çalışabiliyor bu mi4 te stock romda imkansız ...

Oyla:

dayimdayim

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tahsin
Cihazım
yok
Konular
13
emin olun konuyu sizden daha iyi biliyorum. fakat diğer telefonlar mi4 kadar yansıtmıyor sıcaklığı malzeme kalitesi çok iyi gözüksede aşırı derece dandik zaten mi5s mi max vs de ısınma sorunu varmış hemen hemen tüm xiaomiler ısınıyor bugün arkadaştaki s6 edge aldım elime bin kat daha iyi bu telefondan

Oyla:

Admin

Elit Üye
Elit Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Admin
Cihazım
Mi5 Pro
Meslek
Prof.