*TEKRAR KAYBOLDU*Mi 6 parmak izi ayarı kaybolması |

Lopus

ι̇уιℓєя нєя zαмαη тαкℓιт є∂ιℓιя.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
İlk 2-3 saat dediğiniz gibi çok iyiydi ama ikinci bir parmak izi eklemeye çalıştığım zaman algilamadi ve daha sonradan ise kayboldu. Ustteki arkadaşın dediği gibi fabrika ayarlarına dondurdu fakat yine aynı sorun. Dediğiniz gibi rom flashlayabilirim ama tekrar devam ederse garantiden çıkmış sayılmıyor mu servise gönderirken sıkıntı yaşar mıyım?

sorununuz muhtemelen yazılımsaldır cihazda resmi rom yoksa resmi romu indirip mi flash programı ile flash alll seçeneğini seçerek rom atın.Garanti delta servis ise boootloader kilidi ve yazılımı yükleme gibi durumlarda garanti bozulmuyor diğer servislerde durum nedir bilemem ayrıca fastboot oem lock komutu ile bootlader kilini tekrar aktif ediliyor.

Crucify

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Turgut
Cihazım
Mi6
Konular
3
Evet hocam garanti delta servis. Yanlis birsey yapmamak icin soruyorum, bootloader kilidini tekrar kapattigim zaman anlasilmaz degil mi cihaz ayarlariyla oynadigim? Garantide bir sorun yasamak istemem de

Edit: Cihazimda global kararli rom 8.2.2.0 mevcut sabittekinin aynisi degil mi?

Lopus

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Evet hocam garanti delta servis. Yanlis birsey yapmamak icin soruyorum, bootloader kilidini tekrar kapattigim zaman anlasilmaz degil mi cihaz ayarlariyla oynadigim? Garantide bir sorun yasamak istemem de

Edit: Cihazimda global kararli rom 8.2.2.0 mevcut sabittekinin aynisi degil mi?

Garanti delta servis ise sıkıntı olmaz hocam forum adminlerimizden cantara hocam delta servisle iletişim haline geçip bootlader kilidi açılması konusunda garanti dışı bırakmıyor diye bildirim yayınlamıştı.

V8.2.2.0.NCAMIEC sürümü yüklü ise Aynı sürümü indirip mi flash ile flash all seçeneğini seçerek yükleyip kontrol edebilirsiniz.Durum değişmezse alternatif romları deneyin hocam mesela xiaomi.eu rom olabilir.

Crucify

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Turgut
Cihazım
Mi6
Konular
3
Garanti delta servis ise sıkıntı olmaz hocam forum adminlerimizden cantara hocam delta servisle iletişim haline geçip bootlader kilidi açılması konusunda garanti dışı bırakmıyor diye bildirim yayınlamıştı.

V8.2.2.0.NCAMIEC sürümü yüklü ise Aynı sürümü indirip mi flash ile flash all seçeneğini seçerek yükleyip kontrol edebilirsiniz.Durum değişmezse alternatif romları deneyin hocam mesela xiaomi.eu rom olabilir.

72 saatlik bekleme suresi verdi hocam suan yapabilmemin bi yolu yok mu?

Son düzenleme:

Lopus

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269

Crucify

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Turgut
Cihazım
Mi6
Konular
3
EDL modunda bir yol yok 72 saat bekleyin hocam sonra kilidi açarsınız.

Sizce bu durumda iade edebilir miyim (ya da etmeli miyim)? Eğer iade edersem oneplus 5 önerir misiniz yoksa farklı bir siteden aynı ürünü mü önerirsiniz?

Açıkçası custom rom yüklemekten çekiniyorum eski telefonum Xperia z de çok kullandım araştırdım fakat bu telefon yeni olduğundan dolayı eğer parmak izi yine duzelmez ise garantiden de olmak istemiyorum

Son düzenleme:

Lopus

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ4 TD-LTE
Meslek
Hwdrm. Sist.
Konular
269
Sizce bu durumda iade edebilir miyim (ya da etmeli miyim)? Eğer iade edersem oneplus 5 önerir misiniz yoksa farklı bir siteden aynı ürünü mü önerirsiniz?

Açıkçası custom rom yüklemekten çekiniyorum eski telefonum Xperia z de çok kullandım araştırdım fakat bu telefon yeni olduğundan dolayı eğer parmak izi yine duzelmez ise garantiden de olmak istemiyorum

Şöyle söyleyim çekinmeye gerek yok biz hertürlü size yardımcı oluruz elimizden geldiği kadar alternatif romları denemeyip eğer durumunuz yazılımsalsa xiaomi.eu romunu yükleyip belki sorununuz çözülecek ve gelecek olan güncellemeleri beklemek olacak telefon bu sorun dışında hoşunuza gittiyse iade edip üzülebilirsiniz bir önceki mesajımda belirttiğim gibi delta servis ile birebir irtibata geçip forum adminlerinden cantara hocam rom yükleme ve bootloader kilidini açmak garantiyi bozmuyor diye açıklık (ekran görüntüsü ekleyip) getirip konuyu aydınlatmıştı.

Eğer bütün bunlara rağmen sorununuz çözülmeyip sorun hala devam ediyorsa satıcı ile birebir irtibata geçip yeni cihaz istediğinde bulunabilirsiniz veya Satıcıyla konuşarak ona göre bir çözüm üretebilirsiniz.

Oneplus 5 inceleme fırsatım olmadığı için fazla bir bilgim yok malesef.Forumda okuduğum kadarıyla kullanan kişilerden olumlu sonuç aldığını biliyorum.

Crucify

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Turgut
Cihazım
Mi6
Konular
3
Şöyle söyleyim çekinmeye gerek yok biz hertürlü size yardımcı oluruz elimizden geldiği kadar alternatif romları denemeyip eğer durumunuz yazılımsalsa xiaomi.eu romunu yükleyip belki sorununuz çözülecek ve gelecek olan güncellemeleri beklemek olacak telefon bu sorun dışında hoşunuza gittiyse iade edip üzülebilirsiniz bir önceki mesajımda belirttiğim gibi delta servis ile birebir irtibata geçip forum adminlerinden cantara hocam rom yükleme ve bootloader kilidini açmak garantiyi bozmuyor diye açıklık (ekran görüntüsü ekleyip) getirip konuyu aydınlatmıştı.

Eğer bütün bunlara rağmen sorununuz çözülmeyip sorun hala devam ediyorsa satıcı ile birebir irtibata geçip yeni cihaz istediğinde bulunabilirsiniz veya Satıcıyla konuşarak ona göre bir çözüm üretebilirsiniz.

Oneplus 5 inceleme fırsatım olmadığı için fazla bir bilgim yok malesef.Forumda okuduğum kadarıyla kullanan kişilerden olumlu sonuç aldığını biliyorum.

İlginize teşekkür ederim, 72 saatlik süreden sonra dediğiniz gibi rom yükleyeceğim

msy

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Semih
Cihazım
Mi 6 (Yknda)
Konular
13
Hocam forumda bu olayı ilk defa duyuyorum donanımsal dır diye düşünüyorum rom yükleyin olmazsa garantiye gönderin.

Crucify

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Turgut
Cihazım
Mi6
Konular
3
Hocam forumda bu olayı ilk defa duyuyorum donanımsal dır diye düşünüyorum rom yükleyin olmazsa garantiye gönderin.

İlk geldiğinde gayet hızlı çalışıyordu ikinci parmak izini eklerken kayboldu. Sadece parmak izi olsa etkilemezdi pek fakat home tuşu olarakta çalışmıyor.

Üst Alt