Ana Başlık Taze Taze Redmi Note 10 İnceleme Yazısı

sin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi Note 10
Konular
15
Merhabalar. Çarşamba gününden beri Redmi Note 10 kullanıcısıyım. Almak isteyenlere bir faydam dokunur belki diyerek gözlemlerimi yazmak istedim.

Açıkçası sektörün, teknoloji editörlerinin dayatmaları çok komik gelmeye başladı telefonu alınca. Herkes, yok efendim yüksek tazeleme hızlı ekran yok, 600 serisi işlemci kötüdür gibi saçma dayatmalar yönlendirmeler içinde. Hiç biriniz galaxy s3 ya da htc one m7 kullanmamış gibisiniz hayırdır demek istiyorum onlara haha-- . Kafadan giriş yaptım devam edeyim o zaman snapdragon 678'in performansından ben oldukça memnun kaldım. Redmi note 6 pro'dan geçtim bu cihaza, daha önce geriye doğru sayarsam eğer Lg v30, mi 5s, gm 5plus, htc one m7 gibi telefonlar kullandım. Oyun oynamıyorum o yüzden oyun performansını bilmiyorum ama gördüğüm testlerde antutu puanının gpu tarafı düşük cpu tarafı değil. Oyun oynamayana bu işlemci her türlü yeter diye düşünüyorum.

Arayüz oldukça akıcı ama miui 12.5 tanıtıldıktan sonra tanıtılan bir telefonunun kutudan 12.5 ile çıkmasını beklerdim. Üstelik şuan öncelikli cihazlar arasında da görünmüyor. Tuhaf. Arayüzdeki bir başka tuhaflık always on display. Lg v30 da always on display'de akıllı kısayollar, ortam ışığına göre parlaklığını ayarlama, yakınlık sensörüne göre aod'i kapama açma, aod' in günün hangi saatleri açık kalacağını ayarlama gibi özellikleri vardı. Xiaomi'nin aod ekranı taş devrinden gelmiş! Ekran kalitesine güvenmiyor olacak ki xioami 10 saniye ile sınırlı tutmuş özelliği. Üstelik yakınlık sensörüyle, ışık sensörüyle hiçbir bağlantısı yok ekranın. Denemek için o kısacık 10 saniye içinde cebime koydum ve kapanmadı aod. Kısayol ve parlaklık ayarlamada yok. Ne diyelim xiaomi, yakışmadı. Arayüz bu büyük eksi dışında kusursuz denebilir.

Kamera performansı hiç fena sayılmaz. Redmi note 6 pro' dan sonra çok büyük bir sıçrama olmadı ne yalan söyleyeyim. Ciddi bir gelişme göremedim diyebilirim. Ön kamera biraz daha başarılı gibi. Gcam şart. Miui kamerasının gerektiği tek yer video çekimleri. Gcam bir şekilde eis'i çalıştırmıyor, kendi kamerasında 1080p30'da eis var ve evet... 1080p60ve 4k60 da hala eis yok. Gece çekim performansı güzel, genel olarak hiç gren görmüyorsunuz ama detay kaybı var tabi ki. Geniş açı kamerası da gcam ile sıçrama yaşıyor. Bir s21 ultra ya da mate 40 pro değil tabi ki ama fiyatı da onların 5'te 1'i diye düşünürsek, kameraya laf atacak adamın gözü kördür diyorum çok net.

Kamera beni memnun etti bir önceki paragraftan anlaşılabileceği üzere fakat görüntülü görüşmelerde ön kamera çok soft bir ayar yapıyor. Çok canımı sıktı bu mevzu. Whatsapp'a özgüdür sorun umarım, duo ve diğer uygulamalarla deneyince editletim burayı.

Ses performansı çift hoparlör ile kesinlikle çok güzel olmuş. Redmi note 6 pro' da tek hoparlöre göre iyiydi bu da gayet iyi. KZ ZSA kulaklıklarla tidal hifi dan master parçalar dinledim ses gayet detaylı, dengeli ve güzeldi. Kulaklık performansı audiophili değilseniz ama kulağınızda enstrümanları seçiyorsa memnun edecektir. Sapık audiophilileri anca Lg v30 keser (bknz. quaddac).

Şarj performansı çok tatlı bişey. 5000mah bataryanın çay demeleme süresinde yüzde 60'lara kadar zıplaması insanı şımartıyor gerçekten. 33w çok tatlı bir nokta. Hepimiz insanoğluyuz 120w da 500w da 1000w da isteriz ama günümüzde gerçekten 33w çok güzel. Bataryanın ters orantılı bir şekilde aşağılara düşmeye çok yüksek direnci de var gerçekten. Yeni olduğu için sürekli bir kurcalayasım geliyor elimden düşürmedim hiç, şuan ki raporum 1.5 gün, 6-7 saat ekran süresi. Kullanıma göre rahatça 2 gün ya da 9 saat ekran süresi de verir gibime geliyor. Miui 12.5 ile daha az ram ve işlemci kullanımı gibi şeyler söylüyorlar, gerçek çıkarsa şova dönüşür bu aletin batarya performansı.

Şimdilik tetikte twrp recovery çıkmasını bekliyorum. Eminim miui.eu romuyla çok daha tatlı bir hale gelecektir bu telefon. twrp çıktığı an rom+root+adaway+ses modları bebeyim <3

Alternatifleri; oyun oynayacaklar poco x3 nfc baksınlar bu telefon onlara göre değil. Oyun oynarım ama sineğin yağı da bana kalsın diyenler az daha az para verip realme 7 alabilir. Kamera sapıkları için biraz biraz biraz daha pahalıya oppo reno4 var. Huawei gibi Oppo'da yazılımla kamera sensörünün kabiliyetlerini zorlayan performas verebiliyor gibi gördüm heryerde. Az param var ama metal çerçeve isterim diyenler tcl 10 plus ya da mi note 10 lite bakabilir.

Benim alma sebeplerim; hepsiburada'nın sadece bu telefon için açık tuttuğu kredi kartına taksit seçeneği, güncel telefonlara göre ince, hafif ve şık olması, pebble(çakıl) white renginin güzelliği (arkası da cidden sanki çakıl taşının yüzeyi gibi hissettirmesi gülümsetti), düşük güç tüketen işlemci, hızlı şarj.

Tavsiyem; şu saatten sonra gidip redmi note 9, 9s ve 9 pro ya para verilmez. İşlemcisi düşük bu saydıklarından diyen adam için de orda poco x3 nfc var. x3 nfc çok kalın ve ağır diyen için de oppo reno4 var. E noldu fiyat ? diyen için de kuruş ve köfte hesabı isimli açık öğretim derslerimiz pek yakında.

Sevgiler. hi~~

dip edit: power tuşu biraz hissiz. özellikle kılıf varken basıp basmadığını anlamıyor insan.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Ana başlığa eklerseniz/yazarsanız daha iyi olur,konunuz kaybolup gitmez...

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Merhabalar. Çarşamba gününden beri Redmi Note 10 kullanıcısıyım. Almak isteyenlere bir faydam dokunur belki diyerek gözlemlerimi yazmak istedim.

Açıkçası sektörün, teknoloji editörlerinin dayatmaları çok komik gelmeye başladı telefonu alınca. Herkes, yok efendim yüksek tazeleme hızlı ekran yok, 600 serisi işlemci kötüdür gibi saçma dayatmalar yönlendirmeler içinde. Hiç biriniz galaxy s3 ya da htc one m7 kullanmamış gibisiniz hayırdır demek istiyorum onlara haha-- . Kafadan giriş yaptım devam edeyim o zaman snapdragon 678'in performansından ben oldukça memnun kaldım. Redmi note 6 pro'dan geçtim bu cihaza, daha önce geriye doğru sayarsam eğer Lg v30, mi 5s, gm 5plus, htc one m7 gibi telefonlar kullandım. Oyun oynamıyorum o yüzden oyun performansını bilmiyorum ama gördüğüm testlerde antutu puanının gpu tarafı düşük cpu tarafı değil. Oyun oynamayana bu işlemci her türlü yeter diye düşünüyorum.

Arayüz oldukça akıcı ama miui 12.5 tanıtıldıktan sonra tanıtılan bir telefonunun kutudan 12.5 ile çıkmasını beklerdim. Üstelik şuan öncelikli cihazlar arasında da görünmüyor. Tuhaf. Arayüzdeki bir başka tuhaflık always on display. Lg v30 da always on display'de akıllı kısayollar, ortam ışığına göre parlaklığını ayarlama, yakınlık sensörüne göre aod'i kapama açma, aod' in günün hangi saatleri açık kalacağını ayarlama gibi özellikleri vardı. Xiaomi'nin aod ekranı taş devrinden gelmiş! Ekran kalitesine güvenmiyor olacak ki xioami 10 saniye ile sınırlı tutmuş özelliği. Üstelik yakınlık sensörüyle, ışık sensörüyle hiçbir bağlantısı yok ekranın. Denemek için o kısacık 10 saniye içinde cebime koydum ve kapanmadı aod. Kısayol ve parlaklık ayarlamada yok. Ne diyelim xiaomi, yakışmadı. Arayüz bu büyük eksi dışında kusursuz denebilir.

Kamera performansı hiç fena sayılmaz. Redmi note 6 pro' dan sonra çok büyük bir sıçrama olmadı ne yalan söyleyeyim. Ciddi bir gelişme göremedim diyebilirim. Ön kamera biraz daha başarılı gibi. Gcam şart. Miui kamerasının gerektiği tek yer video çekimleri. Gcam bir şekilde eis'i çalıştırmıyor, kendi kamerasında 1080p30'da eis var ve evet... 1080p60ve 4k60 da hala eis yok. Gece çekim performansı güzel, genel olarak hiç gren görmüyorsunuz ama detay kaybı var tabi ki. Geniş açı kamerası da gcam ile sıçrama yaşıyor. Bir s21 ultra ya da mate 40 pro değil tabi ki ama fiyatı da onların 5'te 1'i diye düşünürsek, kameraya bok atacak adamın gözü kördür diyorum çok net.

Kamera beni memnun etti bir önceki paragraftan anlaşılabileceği üzere fakat görüntülü görüşmelerde ön kamera çok soft bir ayar yapıyor. Çok canımı sıktı bu mevzu. Whatsapp'a özgüdür sorun umarım, duo ve diğer uygulamalarla deneyince editletim burayı.

Ses performansı bir htc one serisi, bir nokia 5700 xpresmusic (evet çıkardığı sesi hala geçebilen olmadı haha--) değil ama çift hoparlör kesinlikle çok güzel olmuş. Redmi note 6 pro' da tek hoparlöre göre iyiydi bu da gayet iyi. KZ ZSA kulaklıklarla tidal hifi dan master parçalar dinledim ses gayet detaylı, dengeli ve güzeldi. Kulaklık performansı audiophili değilseniz ama kulağınızda enstrümanları seçiyorsa memnun edecektir. Sapık audiophilileri anca Lg v30 keser (bknz. quaddac).

Şarj performansı çok tatlı bişey. 5000mah bataryanın çay demeleme süresinde yüzde 60'lara kadar zıplaması insanı şımartıyor gerçekten. 33w çok tatlı bir nokta. Hepimiz insanoğluyuz 120w da 500w da 1000w da isteriz ama günümüzde gerçekten 33w çok güzel. Bataryanın ters orantılı bir şekilde aşağılara düşmeye çok yüksek direnci de var gerçekten. Yeni olduğu için sürekli bir kurcalayasım geliyor elimden düşürmedim hiç, şuan ki raporum 1.5 gün, 6-7 saat ekran süresi. Kullanıma göre rahatça 2 gün ya da 9 saat ekran süresi de verir gibime geliyor. Miui 12.5 ile daha az ram ve işlemci kullanımı gibi şeyler söylüyorlar, gerçek çıkarsa şova dönüşür bu aletin batarya performansı.

Şimdilik tetikte twrp recovery çıkmasını bekliyorum. Eminim miui.eu romuyla çok daha tatlı bir hale gelecektir bu telefon. twrp çıktığı an rom+root+adaway+ses modları bebeyim <3

Alternatifleri; oyun oynayacaklar poco x3 nfc baksınlar bu telefon onlara göre değil. Oyun oynarım ama sineğin yağı da bana kalsın diyenler az daha az para verip realme 7 alabilir. Kamera sapıkları için biraz biraz biraz daha pahalıya oppo reno4 var. Huawei gibi Oppo'da yazılımla kamera sensörünün kabiliyetlerini zorlayan performas verebiliyor gibi gördüm heryerde. Az param var ama metal çerçeve isterim diyenler tcl 10 plus ya da mi note 10 lite bakabilir.

Benim alma sebeplerim; hepsiburada'nın sadece bu telefon için açık tuttuğu kredi kartına taksit seçeneği, güncel telefonlara göre ince, hafif ve şık olması, pebble(çakıl) white renginin güzelliği (arkası da cidden sanki çakıl taşının yüzeyi gibi hissettirmesi gülümsetti), düşük güç tüketen işlemci, hızlı şarj.

Tavsiyem; şu saatten sonra gidip redmi note 9, 9s ve 9 pro ya para verilmez. İşlemcisi düşük bu saydıklarından diyen adam için de orda poco x3 nfc var. x3 nfc çok kalın ve ağır diyen için de oppo reno4 var. E noldu fiyat ? diyen için de kuruş ve köfte hesabı isimli açık öğretim derslerimiz pek yakında.

Sevgiler. hi~~

dip edit: power tuşu biraz hissiz. özellikle kılıf varken basıp basmadığını anlamıyor insan.
Teşekkürler hocam. Ana başlığa eklemeniz daha sağlıklı olacaktır.

sin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi Note 10
Konular
15
Elinize sağlık, Amoled ekran deneyimi nasıl hocam? IPS ile fark epey var mı?
Siyahları tam siyah görmek karanlık tema ile çok güzel bir olay. Gece yoğun telefon kullanımında göz yormuyor hiç. Okuma moduna kağıt modu da eklemişler dümdüz siyah değilde kağıtmış gibi bir pürüz atıyor düz renklere çok keyifli bir özellik.

Ekranı tümden değerlendirmek gerekirse, bir lg v30'un p-oled ekranı değil kesinlikle ama daha önce kullandığım tüm ips ekranlardan daha kaliteli diyebilirim.

Şu aod konusunda xiaomi'nin saçma dayatması da kalkarsa çok ileri bir noktaya gelir mevzu.

sin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi Note 10
Konular
15
2 ay sonra güncel görüşlerim;
- Batarya performansı şımartıyor gerçekten. Telefonu kullanmayı unuttuğum dönemlerde 3 gün gittiği oldu şarjın.
- twrp çıktı, miui.eu dahil bir kaç rom denedim ama en güzeli yine orjinal yazılımı. Güncel sürüm 12.0.11.0. Sen nasıl aldın o güncellemeyi diyenler ayarlardan bölgeyi pakistan yapsın.
- kaç güncelleme geldi hala 10 saniye aod saçmalığı devam ediyor.
- kaç güncelleme geldi ön kamera gece performansı hala rezalet. gündüz bu kadar düzgün olup gece bu kadar s**ması normal değil, bariz yazılımında hata var ama düzeltilmedi hala.
- arayüz akıyor. hiçbir sorun yok ve gayet akıcı.
- yakınca 12.5 güncellemesi gelecek, heyecan dorukta.

alın aldırın, güzel telefon güzel.

Moderatör tarafında düzenlendi:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Biraz geç olsa da yazınızı okudum. Gayet güzel olmuş inceleme hocam, ellerinize sağlık. Ufak bir argo kullanımı vardı, onu düzelttim sadece. :)

• Beğen
Tepkiler: sin

cprogrammer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umit Kabuli
Cihazım
Redmi 8
Konular
11
Ben de 5G versiyonunu sipariş verdim. Çift hoparlör Wifi AC, BT 5.1 iyi. Ancak Gorilla Glass 3 yapmışlar. Redmi 8 bile 5 idi. Bunu anlayamadım. Parlaklık değerleri Redmi 8 ile aynı görünüyor ama bakalım çözünürlük, boyut, yoğunluk değişimi kurtaracak mı beni.

Cankartal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Can
Cihazım
Redmi note 7
Meslek
Cad cam operatörü
Konular
31
Redmi note 7 gibi çift uygulama özelliği yok haxır olun ona

sin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi Note 10
Konular
15
4 ay sonra edit:
- Miui 12.5 güncellemesi geldi. Özellik olarak bişey eklemese de baya daha akıcı ve hızlı çalışıyor.
- Pokemon Go oynuyorum 1 aydır. 5-6 saat arası bi ekran süresi alıyorum. Gps'i ve veriyi sömüren bir oyun için harika bence.
- Kılıf, ekran koruyucu vs. hiçbişey kullanmadım hiçbir yerinde çizik oluşmadı, züpper !
- Fiyat 3400 lere çıkmış poco x3 nfc daha mantıklı artık.
- Her özelliğin doğru düzgün çalıştığı bir custom rom bulamadım. Şimdilik orjinal sürümde kalmak en iyisi.

Üst Alt