Yardım Tavsiyem mi 5s almayin

Robtics

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 5S
Konular
5
10 aydir kullaniyorum, kağıt üzerinde iyi diye birilerinin gazına gelip aldım. Bende ghost screen olmasa da her 4 kullanicidan 1 inde var bu sorun, parmak izi ilk basışta genelde algilamiyor bazen de hiç algilamiyor, telefon deli gibi ısınıyor instada gezerken bile 42-43 derecelerde dolaniyor, kulaklikla müzik dinlerken son sesi bile yüksek değil ses şiddeti düşük, kamerasi ortalama, başta hızlı şarj olurken 2 aydır yeni şarj alsam da hızlı şarj kullanilamiyor zaten prize taktiğimiz aparat da sokete oturmuyor saçmasapan yöntemlere kaliyoruz, şarj da fazla dayanamiyor belki ben kötü bakmişimdir bataryaya, 2 aydir her temada bildirim çubuğu koyuydu saat bile zor görünüyordu yeni çözdüm onu, ilk başlarda 60 fps aldiğim oyunlardan artık 30 fps aliyorum xiaomi telefonu desteklemiyor sanirim son güncellemerle kasmalar ısınmalar iyice arttı pubg ros falan oyun oynamak resmen hayal oldu, android 8 bile gelmedi daha telefona bundan düşük versiyonlara gelmiş olmasına rağmen. Rootlamasi zor yazilim yüklemekten falan da anlamiyorum ama başka rom kullananlar da memnun değil telefon çekirdeklerin tümünü kullanmamiza izin vermiyor şaka gibi. Satmak istesem 500 lira teklif ediyorlar bu da şaka gibi. Daha aklima gelmeyen başka sorunlar da vardi hatirlayamiyorum. Yani telefon alirken iyice araştirin uzun süre kullananlarla iletişime geçin, iki övgüye kanmayın.

Robtics

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 5S
Konular
5
Parmak izini kabul etmiyorum.Isınma sorununu çözdük zaten.Konusuda var.Ekran çabuk çizilmesi ne alaka onu anlamadım?Gorilla glass 4 var büyük ihtimalle.Ve bu çiziliyorsa tüm telefonlar çiziliyordur.

Isınma sorunu nerede çözüldü hocam forumun altını üstüne getirdim bulamadım öyle bir konu ?

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
Ben sizi Hoca olarak düşünüyorumhaha--8=)

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk
abi bana önce ders vermeniz lazım köreldim ben yazılım konuusunda ama başım sıkışırsa konu ayrı Idea~~ orada çaktırma giggle~~giggle~~giggle~~
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Elin çinlisinin fanı olmaya gerek yok ki hocam iPhone 6 ile bile cayır cayır pubg oynuyor millet bu telefon en düşük ayarlarda bile kasıyordu sadece yazılımdan anlayanlar satın almadı ki bunu. Snapdragon 821 ısınma arızalı bir işlemci, ara model telefonla bizi kobay olarak kullandılar daha yeni oturup portlamaya başladılar Kasım diyorlar bir de sorunların çözülmesi için. Bu telefonu aldığımızda markasının amiral gemisiydi, bir senede amiral gemisi kullanıcılarının eline böyle sorunlar veren firmayı ben tartışırım. Bugün mi8 alsam yarın onda da çekirdek kapama, ghost screen, parmak izi, ekranın çabuk çizilmesi, ısınma olmayacağını nereden bilebiliriz ki ?

hocam size söyle diyyim sd 821 ısınma sorunu olan bir işlemci degil ha sd820ye ısınma sorunu var derseniz bi miktar mevcut sd810a herkes ısınıyor diyor ama ben onada ısınmıyor diyenlerdenim normal ısınması gereken kadar ısınıyor sadece. ama sadece millet abartıyor okadar.

şöyle düşünün ki bi elektrik yükü var elinizde ve karşısında bi direnç var ki o direnç olmasa zaten bugünkü telefonlar olmazdı . direncin oldugu yerde mecburen bi ısınma olacak bu üretim teknolojisi ile minimize edilebilir eee siz harıl harıl oyun oynarken yada nette sörf yaparken bataryada ısınıcak anakartta ısınıcak havada dolayı zaten telefon komple ısınıyor yane ısınma dediginiz şeyin nekadar oldugu önemli...
şimdi ben şunu herzaman söylerim sd810a ısınıyor diye yaygara yapan koca koca editörler neden biriniz bile çıkıp sd801 ısınıyor demediniz sd810 sd801 den daha az ısıınıyor. sebep tamamen piyasa algı şu bu delinin biri kuyuya bi taş atıyor kırk akıllı çıkartamıyor sonra.

ama iyiki öyle bi yaygara cıkardılar peşinden sd821 geldi ama ısınma riskini göze alamayıp 2 + 2 çekirdekle geldi. yane sizin dediginiz şekilde sd821 sorulu bir çipset degil tam tersi oturmus bir çipset ve gayette iyisd820nin açıkalrı giderilmiş kararlılık yamaları yapılmış halidir bizzat

birde şunu ekleyeyim sd810 da termal ısınmadan koruma sd801 serisine göre daha sert oldugu için oyun oynarken hız kaybı çok sert oldugu için millet editörlere kandı ve algıyı iyi yönetti editörlerde.sd801 in nekadar ısındıgını anlamak için elinize sadece lg g3 almanız ve kasmanız yeterli.

kıyas için lg g3 ve lg flex 2 kullanabilirsiniz.

sd810kullanan lg flex 2 htc m9 sony z5 gibi bi çok cihaz kullandım

sd800 serisi sony z1 sony z2 sony z3 ve compact lg g2 g3 g4 htc m8 ve aklıma gelmeyen daha bir çok cihaz kullandım

hatta kullandıgım en çok ısınan cihazda samsung s5dir telefon ısına sorunundan dolayı arama yapılmicah hale geliyordu özellikle yaz aylarında

o yüzden suanki cihazların kıymetini bilin bence :D

Son düzenleme:
Oyla:

isafirat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
isa
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
8
Arkadaşlar ben çok memnunum. Çünkü miui ya hakimim . miui 9.6.1 kararlı son sürümü temiz bi şekilde flashladım. Daha sonra root yapıp titanum backup yükleyip gereksiz bütün google ve xiaomi uygulamalarını kaldırdım telefondan. Greenity yükleyip root yetkisi verip arka planda çalışan tüm uygulamaları uyuttum WhatsApp harici. Adaway yükleyip root yetkisi verip bütün uygulamala reklamlarını engelledim. Şimdi mutlu mesut geçiniyoruz telefonda. Ne ısınma var ne kasma. Nede şarjı kötü. Herşey dörtdörtlük maşallah. Yeni telefon alana kadar böyle devam ederim. Son sürümü beğendim çünkü yapmışlar bu sefer. Tek sorun root tu onuda ayarladım.

Edit: twrp ile dolby atmos yükledim. Valla laptopumdan daha çok çıkarıyor sesi abartısız

Herkes şikayetçi. Birisi bunları yapmaya üşeniyorum yazmış. Bunları yapmak benim 20 dakka mı aldı. 20 dakka vaktiniz yoksa saygı duyarım.
Diğeri kronik sorunlardan bahsetmiş. Sanki tek kronik sorun mi5s te çıkıyormuş gibi. Piyasadaki tüm telefonların kronik sorunu mevcut. Bu tamamen şans işi. Teknolojinin şans işi olduğunu hala öğrenemediniz. Aldığım günden beri parmak izi sorunsuz çalışıyor tık diye çalışıyor. Screen sorunuda yaşamadım. Yani tamamen şans işi. Diğer telefonların konularındaki yorumları oku. Herkesin bi şikayeti var. Mutlu insan bulmak imkansız. İphone 6 da pugb kasmadan oynatıyor yazmış arkadaş. Ben bu telefonu 1200 e aldığımda iphone 6 2014 te çıkan bir telefon olmasına rağmen hala 2000 tl idi. Bu yorumu yazan arkadaşın iphone 6 sı olsa, sorunsuz pugb oynasa bile, mutlu olmaz. Kamerasından veyahut batarya süresinden şikayet eder.

Tüketiciyi hiç bir zmaan doyuramazsın. O bi yerde açlık hisseder. Elinizdeki telefona 1000 tl saydınız. Sd821 var ama tam hakkını vermiyor yazmışsınız. Ben bu telefona 1000 tl verdim. Hakkını fazlasıyla verdi. Halada veriyor

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
Herkes şikayetçi. Birisi bunları yapmaya üşeniyorum yazmış. Bunları yapmak benim 20 dakka mı aldı. 20 dakka vaktiniz yoksa saygı duyarım.
Diğeri kronik sorunlardan bahsetmiş. Sanki tek kronik sorun mi5s te çıkıyormuş gibi. Piyasadaki tüm telefonların kronik sorunu mevcut. Bu tamamen şans işi. Teknolojinin şans işi olduğunu hala öğrenemediniz. Aldığım günden beri parmak izi sorunsuz çalışıyor tık diye çalışıyor. Screen sorunuda yaşamadım. Yani tamamen şans işi. Diğer telefonların konularındaki yorumları oku. Herkesin bi şikayeti var. Mutlu insan bulmak imkansız. İphone 6 da pugb kasmadan oynatıyor yazmış arkadaş. Ben bu telefonu 1200 e aldığımda iphone 6 2014 te çıkan bir telefon olmasına rağmen hala 2000 tl idi. Bu yorumu yazan arkadaşın iphone 6 sı olsa, sorunsuz pugb oynasa bile, mutlu olmaz. Kamerasından veyahut batarya süresinden şikayet eder.

Tüketiciyi hiç bir zmaan doyuramazsın. O bi yerde açlık hisseder. Elinizdeki telefona 1000 tl saydınız. Sd821 var ama tam hakkını vermiyor yazmışsınız. Ben bu telefona 1000 tl verdim. Hakkını fazlasıyla verdi. Halada veriyor

usenen benim ve evet vaktim yok niye vaktim yok dalginlikla bi hata yapsam ki hata payi herzaman koyarkm.ben bi ise baslarken sonrasinda cokca ugrastiriyor iste bu cokca ugrasa giricek kadar vaktim yok malesef. artik ogrenci degiliz isimiz gucumuz var ve eve geldigimizde zamankmizi dinlenme ve yeme icme uyuma gibi dogal ihtiyaclarimizi karsilamak icin kullaniyoruz farkindamisiniz bilmem ama turkiywdeki calisma sartlari eski kolelik duzeni ile ayni hele istanbuldaysaniz birde yol eziyeti ekleniyor buna

Oyla:

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
usenen benim ve evet vaktim yok niye vaktim yok dalginlikla bi hata yapsam ki hata payi herzaman koyarkm.ben bi ise baslarken sonrasinda cokca ugrastiriyor iste bu cokca ugrasa giricek kadar vaktim yok malesef. artik ogrenci degiliz isimiz gucumuz var ve eve geldigimizde zamankmizi dinlenme ve yeme icme uyuma gibi dogal ihtiyaclarimizi karsilamak icin kullaniyoruz farkindamisiniz bilmem ama turkiywdeki calisma sartlari eski kolelik duzeni ile ayni hele istanbuldaysaniz birde yol eziyeti ekleniyor buna
Üşenmek ayrı vakti olmamak ayrı şey hocam. Eğer vaktiniz yoksa haklısınız fakat üşeniyorsaniz söylenmeye gerek olmadığıni düşünüyorum açıkçası.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
Üşenmek ayrı vakti olmamak ayrı şey hocam. Eğer vaktiniz yoksa haklısınız fakat üşeniyorsaniz söylenmeye gerek olmadığıni düşünüyorum açıkçası.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

vaktim olmadigi icin useniyorum hocam zaten sonrasina vaktim pek yok hatta bi ara basima geldi 1hafta yatirdim telefonu cekmecede ufak bi sikintidan dolayi yazilim yuklemek zorunda kalmistim telefon kitlendi kaldi attim direk cekmeceye:) 1hfata sonra telefoncunun birine gorurdum.sozde isin ustasi olan dogubankdakiler bunlar . ya oyleydi boyleydi su dosya silinmis bu dosya yok suladar sure burda kalmasi lazom ayak yapiyo sen ver dedim telefonu ben bi saatte yaparim onu dedim eve geldim herseyi isi gucu biraktim.yorgun argin dosya indirme.sureleri dahil 1.5 saatte telefonu yapmistim ama iste sonrasinda boyle ugrasmak cidden zamanimi cok yiyor bunlarla ugrasmaya useniyorum :)

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
284
vaktim olmadigi icin useniyorum hocam zaten sonrasina vaktim pek yok hatta bi ara basima geldi 1hafta yatirdim telefonu cekmecede ufak bi sikintidan dolayi yazilim yuklemek zorunda kalmistim telefon kitlendi kaldi attim direk cekmeceye:) 1hfata sonra telefoncunun birine gorurdum.sozde isin ustasi olan dogubankdakiler bunlar . ya oyleydi boyleydi su dosya silinmis bu dosya yok suladar sure burda kalmasi lazom ayak yapiyo sen ver dedim telefonu ben bi saatte yaparim onu dedim eve geldim herseyi isi gucu biraktim.yorgun argin dosya indirme.sureleri dahil 1.5 saatte telefonu yapmistim ama iste sonrasinda boyle ugrasmak cidden zamanimi cok yiyor bunlarla ugrasmaya useniyorum :)
En iyisi alacaksınız bir Elma ve keyfinize bakacaksınız, hem onda SİRİ varmış, yazdıklarınıza nokta ve virgül koyup,anlaşılacak hale getiriyormuşhaha--haha--

Oyla:

Caner06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner Güngör
Cihazım
Xiaomi 12
Konular
65
Apple'ın destek ve yazılımının kararlı çalışması dışında bir artısının olduğunu düşünmüyorum. Ama şöyle bir durum varki donanım her ne kadar en iyisi olsa bile yazılımı iyi olmadan maalesef olmuyor. Apple düşük maliyetle ürettiği donanımını yüksek optimizasyonlu işletim sistemiyle bütünleştirmeyi çok iyi beceriyor.

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
En iyisi alacaksınız bir Elma ve keyfinize bakacaksınız, hem onda SİRİ varmış, yazdıklarınıza nokta ve virgül koyup,anlaşılacak hale getiriyormuşhaha--haha--

aman aman abi benden uzak olsun ya çürük elmayı hiç sevmiyorum.
ben windowsla mutluydum önceden androidide hiç sevmiyorum ama mecbur android kullanıyoruz.
windowsta herşey hem çok basitti hemde neredeyse standarttı burda uğraş babam uğraş:D

nokta virgüle gelince o kaçıyor artık boşluk yerine noktaya basıyorum hep niyeyse :D

Oyla:
Üst Alt