Yardım Tavsiyem mi 5s almayin

Robtics

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 5S
Konular
5
10 aydir kullaniyorum, kağıt üzerinde iyi diye birilerinin gazına gelip aldım. Bende ghost screen olmasa da her 4 kullanicidan 1 inde var bu sorun, parmak izi ilk basışta genelde algilamiyor bazen de hiç algilamiyor, telefon deli gibi ısınıyor instada gezerken bile 42-43 derecelerde dolaniyor, kulaklikla müzik dinlerken son sesi bile yüksek değil ses şiddeti düşük, kamerasi ortalama, başta hızlı şarj olurken 2 aydır yeni şarj alsam da hızlı şarj kullanilamiyor zaten prize taktiğimiz aparat da sokete oturmuyor saçmasapan yöntemlere kaliyoruz, şarj da fazla dayanamiyor belki ben kötü bakmişimdir bataryaya, 2 aydir her temada bildirim çubuğu koyuydu saat bile zor görünüyordu yeni çözdüm onu, ilk başlarda 60 fps aldiğim oyunlardan artık 30 fps aliyorum xiaomi telefonu desteklemiyor sanirim son güncellemerle kasmalar ısınmalar iyice arttı pubg ros falan oyun oynamak resmen hayal oldu, android 8 bile gelmedi daha telefona bundan düşük versiyonlara gelmiş olmasına rağmen. Rootlamasi zor yazilim yüklemekten falan da anlamiyorum ama başka rom kullananlar da memnun değil telefon çekirdeklerin tümünü kullanmamiza izin vermiyor şaka gibi. Satmak istesem 500 lira teklif ediyorlar bu da şaka gibi. Daha aklima gelmeyen başka sorunlar da vardi hatirlayamiyorum. Yani telefon alirken iyice araştirin uzun süre kullananlarla iletişime geçin, iki övgüye kanmayın.

lucarth

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
lucarth
Cihazım
oneplus 9
Konular
13
Arkadaşlar ben çok memnunum. Çünkü miui ya hakimim . miui 9.6.1 kararlı son sürümü temiz bi şekilde flashladım. Daha sonra root yapıp titanum backup yükleyip gereksiz bütün google ve xiaomi uygulamalarını kaldırdım telefondan. Greenity yükleyip root yetkisi verip arka planda çalışan tüm uygulamaları uyuttum WhatsApp harici. Adaway yükleyip root yetkisi verip bütün uygulamala reklamlarını engelledim. Şimdi mutlu mesut geçiniyoruz telefonda. Ne ısınma var ne kasma. Nede şarjı kötü. Herşey dörtdörtlük maşallah. Yeni telefon alana kadar böyle devam ederim. Son sürümü beğendim çünkü yapmışlar bu sefer. Tek sorun root tu onuda ayarladım.

Edit: twrp ile dolby atmos yükledim. Valla laptopumdan daha çok çıkarıyor sesi abartısız
root yapinca pokemon go calismiyor ama :( , ben de de mi5s miui 10 beta 8.8.23 kurulu , sizin gibimi yapsam, hoparlor sesi cok az cikiyor ve pubg falan telefon fps dusuyor bazen oynynmiyacak kadar kasiyor ve pil performansi kotu.

Oyla:
Üst Alt