Yardım Tavsiyem mi 5s almayin

Robtics

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 5S
Konular
5
10 aydir kullaniyorum, kağıt üzerinde iyi diye birilerinin gazına gelip aldım. Bende ghost screen olmasa da her 4 kullanicidan 1 inde var bu sorun, parmak izi ilk basışta genelde algilamiyor bazen de hiç algilamiyor, telefon deli gibi ısınıyor instada gezerken bile 42-43 derecelerde dolaniyor, kulaklikla müzik dinlerken son sesi bile yüksek değil ses şiddeti düşük, kamerasi ortalama, başta hızlı şarj olurken 2 aydır yeni şarj alsam da hızlı şarj kullanilamiyor zaten prize taktiğimiz aparat da sokete oturmuyor saçmasapan yöntemlere kaliyoruz, şarj da fazla dayanamiyor belki ben kötü bakmişimdir bataryaya, 2 aydir her temada bildirim çubuğu koyuydu saat bile zor görünüyordu yeni çözdüm onu, ilk başlarda 60 fps aldiğim oyunlardan artık 30 fps aliyorum xiaomi telefonu desteklemiyor sanirim son güncellemerle kasmalar ısınmalar iyice arttı pubg ros falan oyun oynamak resmen hayal oldu, android 8 bile gelmedi daha telefona bundan düşük versiyonlara gelmiş olmasına rağmen. Rootlamasi zor yazilim yüklemekten falan da anlamiyorum ama başka rom kullananlar da memnun değil telefon çekirdeklerin tümünü kullanmamiza izin vermiyor şaka gibi. Satmak istesem 500 lira teklif ediyorlar bu da şaka gibi. Daha aklima gelmeyen başka sorunlar da vardi hatirlayamiyorum. Yani telefon alirken iyice araştirin uzun süre kullananlarla iletişime geçin, iki övgüye kanmayın.

isafirat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
isa
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
8
Arkadaşlar ben çok memnunum. Çünkü miui ya hakimim . miui 9.6.1 kararlı son sürümü temiz bi şekilde flashladım. Daha sonra root yapıp titanum backup yükleyip gereksiz bütün google ve xiaomi uygulamalarını kaldırdım telefondan. Greenity yükleyip root yetkisi verip arka planda çalışan tüm uygulamaları uyuttum WhatsApp harici. Adaway yükleyip root yetkisi verip bütün uygulamala reklamlarını engelledim. Şimdi mutlu mesut geçiniyoruz telefonda. Ne ısınma var ne kasma. Nede şarjı kötü. Herşey dörtdörtlük maşallah. Yeni telefon alana kadar böyle devam ederim. Son sürümü beğendim çünkü yapmışlar bu sefer. Tek sorun root tu onuda ayarladım.

Edit: twrp ile dolby atmos yükledim. Valla laptopumdan daha çok çıkarıyor sesi abartısız

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
Arkadaşlar ben çok memnunum. Çünkü miui ya hakimim . miui 9.6.1 kararlı son sürümü temiz bi şekilde flashladım. Daha sonra root yapıp titanum backup yükleyip gereksiz bütün google ve xiaomi uygulamalarını kaldırdım telefondan. Greenity yükleyip root yetkisi verip arka planda çalışan tüm uygulamaları uyuttum WhatsApp harici. Adaway yükleyip root yetkisi verip bütün uygulamala reklamlarını engelledim. Şimdi mutlu mesut geçiniyoruz telefonda. Ne ısınma var ne kasma. Nede şarjı kötü. Herşey dörtdörtlük maşallah. Yeni telefon alana kadar böyle devam ederim. Son sürümü beğendim çünkü yapmışlar bu sefer. Tek sorun root tu onuda ayarladım.

Edit: twrp ile dolby atmos yükledim. Valla laptopumdan daha çok çıkarıyor sesi abartısız
senin bu dediklerini yapmakdan usendigim icin gittim.mix 2 aldim harbi usenilicek.seviyedeyim artik zaman olmuyor

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
284

Siz canı gönülden tebrik ediyorum Üstadım, olay budur....
ne bu ya herkes şikayetçi, sanırsın ki Xiaomi tüm Mi5S'leri bozuk yada hatalı üretmiş....
her zaman dediğim gibi, şikayetlerin %90 ı kullanıcı hatasından kaynaklı

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
benim.hanimda 1yildir ilk kez derin bi sikayet etti yanina gittigim zaman el aticam bakalim sorun ne. :) zaten xiaominin kullanici kitlesi normalde bu islerden anlayan cihazi otturen insanlarken son zamanlarda herkes almaya basladi bundan dolayi sorun cikiyor.
ya herkese uyucak sekilde sorunsuz yazilim sunucan sorunlari boyle cozeceksin ki xiaomide hala oyle bi adim yok yada bu cihazi herkese ulasilir yapmicaksin herkes kullanmicak:)

xiaomide duzelticek ama bakalim nezaman.

sahsen ben bi gram.yazilimdan anlamayan adamlara aldirtmiyorum.xiaomi cihaz iyi cihaz seceneklerin arasinda en iyisi ama sorun.yasarsin bulasmamdiyorum git onu alicana moto g5s plus cikti turkiyede 1000 liraya onu al diyorum:)

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
284
benim.hanimda 1yildir ilk kez derin bi sikayet etti yanina gittigim zaman el aticam bakalim sorun ne. :) zaten xiaominin kullanici kitlesi normalde bu islerden anlayan cihazi otturen insanlarken son zamanlarda herkes almaya basladi bundan dolayi sorun cikiyor.
ya herkese uyucak sekilde sorunsuz yazilim sunucan sorunlari boyle cozeceksin ki xiaomide hala oyle bi adim yok yada bu cihazi herkese ulasilir yapmicaksin herkes kullanmicak:)

xiaomide duzelticek ama bakalim nezaman.

sahsen ben bi gram.yazilimdan anlamayan adamlara aldirtmiyorum.xiaomi cihaz iyi cihaz seceneklerin arasinda en iyisi ama sorun.yasarsin bulasmamdiyorum git onu alicana moto g5s plus cikti turkiyede 1000 liraya onu al diyorum:)
Xiaomi ve MIUI kullanma Ehliyeti/Sertifikası vermek lazım önce....zaten Ekip olarak böyle bir kurs açmayı düşünüyoruzhaha--haha--

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
valla iyide olur :) banada eğitim ver yaşlandım bende köreldim iyicene :)

Oyla:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
284
Oyla:

Robtics

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 5S
Konular
5
Siz canı gönülden tebrik ediyorum Üstadım, olay budur....
ne bu ya herkes şikayetçi, sanırsın ki Xiaomi tüm Mi5S'leri bozuk yada hatalı üretmiş....
her zaman dediğim gibi, şikayetlerin %90 ı kullanıcı hatasından kaynaklı

Elin çinlisinin fanı olmaya gerek yok ki hocam iPhone 6 ile bile cayır cayır pubg oynuyor millet bu telefon en düşük ayarlarda bile kasıyordu sadece yazılımdan anlayanlar satın almadı ki bunu. Snapdragon 821 ısınma arızalı bir işlemci, ara model telefonla bizi kobay olarak kullandılar daha yeni oturup portlamaya başladılar Kasım diyorlar bir de sorunların çözülmesi için. Bu telefonu aldığımızda markasının amiral gemisiydi, bir senede amiral gemisi kullanıcılarının eline böyle sorunlar veren firmayı ben tartışırım. Bugün mi8 alsam yarın onda da çekirdek kapama, ghost screen, parmak izi, ekranın çabuk çizilmesi, ısınma olmayacağını nereden bilebiliriz ki ?

Oyla:

MstfGcl

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note 5 pro
Konular
12
Elin çinlisinin fanı olmaya gerek yok ki hocam iPhone 6 ile bile cayır cayır pubg oynuyor millet bu telefon en düşük ayarlarda bile kasıyordu sadece yazılımdan anlayanlar satın almadı ki bunu. Snapdragon 821 ısınma arızalı bir işlemci, ara model telefonla bizi kobay olarak kullandılar daha yeni oturup portlamaya başladılar Kasım diyorlar bir de sorunların çözülmesi için. Bu telefonu aldığımızda markasının amiral gemisiydi, bir senede amiral gemisi kullanıcılarının eline böyle sorunlar veren firmayı ben tartışırım. Bugün mi8 alsam yarın onda da çekirdek kapama, ghost screen, parmak izi, ekranın çabuk çizilmesi, ısınma olmayacağını nereden bilebiliriz ki ?
Parmak izini kabul etmiyorum.Isınma sorununu çözdük zaten.Konusuda var.Ekran çabuk çizilmesi ne alaka onu anlamadım?Gorilla glass 4 var büyük ihtimalle.Ve bu çiziliyorsa tüm telefonlar çiziliyordur.

Oyla:
Üst Alt