Yardım tahmini soft brick

trsdroid

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi mi 5
Konular
7
Telefonun güncelleme yapmamsı üzerine twrp ti güncelledim sonra her zamanki rom kurulumunu yaptım her sey normaldi ama 30 dk boyunca android yazısında kaldı bir iki defa daha kudum eski sürümü kurudm yine olmadı pc ye takınca ses geliyor ama nasıl düzelteceği bulmadım mi flash 2016.04.01 64 bit sürümü var ama onda bir türlü cihaz gözükmüyor twrp ye geçiyor telefon ama bir türlü açılmıyor ne yapılabilir gerekirse ücretli yardımda olur twrp sürümü 3.2.3-0

Ekli dosyalar

• IMG_20180811_125731.jpg
    IMG_20180811_125731.jpg
    3,7 MB · Görüntüleme: 32
  • IMG_20180811_125830.jpg
    IMG_20180811_125830.jpg
    4,8 MB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:

TigerKHaN

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
Redmi Note 3
Meslek
Engineering Elektronic
Konular
3
de hadi geçmiş olsun.
umarım bir daha başına gelmez.
gelsede yaparsın artık.
bir nevi tecrübe kazandın bu konular hakkında.

Oyla:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Hocam sizin konunun şöyle bir yararı oldu ben hep recovery kullandığımdan flashboot a nasıl alınır bilmiyormuşum söylediğiniz şekilde basınca girdi flashboot a mi flash da gördü cihazı eski sürümlerden biri vardı PC de onla flashladım açılırken reset phone geldi açılmıyordu mecbur bastım açıldı ama içindeki her şey silinmişti teli kurtardığıma sevindim ama içindeki her şey gitti 2 yıllık ona da çok üzüldüm tekrardan teşekkürler sizin sayenizde flashboot a girmeyi ve ne kadar bilgisiz olduğumu öğrendim
Bir işe yaradiysam sevindim geçmiş olsun :)

Oyla:

trsdroid

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi mi 5
Konular
7
Oyla:

mavisular

::..Hayat Sınavdır..::
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sehmuz
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğretmen
Konular
36
Her rom kurulumunda mutlaka pc ye resim, video vs herşeyi yedeklerim. TWRP ile de full yedek alırım. Bu iki olay çok önemli. Resim, müzik, kişiler, arama kayıtları, mesajlar telefonu telefon yapan şeylerdir benim gözümde. Sanırım sizlerde bunlara dikkat etmelisiniz...

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
iyide hocam temiz kurulum.dedigimiz sey bu zaten telefonun icindeki hersey gider siz temiz kurulum yaptim yazmissiniz yukarida temiz kurulumdan anladiginiz neydi ki sizin

Oyla:

trsdroid

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi mi 5
Konular
7
Her rom kurulumunda mutlaka pc ye resim, video vs herşeyi yedeklerim. TWRP ile de full yedek alırım. Bu iki olay çok önemli. Resim, müzik, kişiler, arama kayıtları, mesajlar telefonu telefon yapan şeylerdir benim gözümde. Sanırım sizlerde bunlara dikkat etmelisiniz...
Daha önce hiç başıma gelmedi discovery vardı onda da defalarca rom kullandım sıkıntı olmadı bunda da twrp yüklü geldiği için hep güncellemeleri öyle yaptım başka rom da ağladığımdan böyle olacağı gelmedi aklıma
iyide hocam temiz kurulum.dedigimiz sey bu zaten telefonun icindeki hersey gider siz temiz kurulum yaptim yazmissiniz yukarida temiz kurulumdan anladiginiz neydi ki sizin
Dalvik falan temizlemek sonra doku kurmak şeklinde temiz rom kurmaktan kastım benim telefonun içindekilerin gitmesinin sebebini yukarıda söyledim mi flash la attım rom ondan sonra oldu yoksa temiz kurulum dediğimden yana sıkıntı yok

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
Daha önce hiç başıma gelmedi discovery vardı onda da defalarca rom kullandım sıkıntı olmadı bunda da twrp yüklü geldiği için hep güncellemeleri öyle yaptım başka rom da ağladığımdan böyle olacağı gelmedi aklıma

Dalvik falan temizlemek sonra doku kurmak şeklinde temiz rom kurmaktan kastım benim telefonun içindekilerin gitmesinin sebebini yukarıda söyledim mi flash la attım rom ondan sonra oldu yoksa temiz kurulum dediğimden yana sıkıntı yok
yok hocam o temiz kuruluma girmiyor pek kalıntılar kalıyor temiz kurulum sıfırdan flashlamak demek resim mesim ne varsa herşey gider

Oyla:

trsdroid

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi mi 5
Konular
7
yok hocam o temiz kuruluma girmiyor pek kalıntılar kalıyor temiz kurulum sıfırdan flashlamak demek resim mesim ne varsa herşey gider
Mi flash la atarken dikkat ettim hafızanın silinmemesine ama işte açıldığında siya bir ekranda yazılar vardı ve tek bir buton reset Phone yazıyordu açıldı diye hiç okuyamadan bastım ondan sonra oldu başka türlü olur muydu onu da bilmiyorum

Oyla:

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Hocam twrp yüklü zaten cihazda. Fastboot temiz kurulumdur. Ne yaparsanız yapın telefon sıfırlanır. Siz twrp den full yedek alıp atacaksınız pcye. Hatt Twrp yi açıp pcye bağlayınca Pc dosyalarınızı görüyor. Yani istediğiniz dosyayı resim müzik WhatsApp seçip kopyalicaksiniz pcye. Bu seferlik tecrübe oldu. Bir dahaki sefere aklınızda bulunsun.

Bazı kurtarma programları var. Onları bir deneyin. Benim bir önceki telefonumda yaşamıştım aynı sorunu. İnternetten bı program indirip kurtarmıştım. adını hatırlamıyorum. Eskisi kadar kaliteli gelmedi resimler ama idare eder yine de. Bir araştırın derim

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

trsdroid

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
S
Cihazım
Xiaomi mi 5
Konular
7
Hocam twrp yüklü zaten cihazda. Fastboot temiz kurulumdur. Ne yaparsanız yapın telefon sıfırlanır. Siz twrp den full yedek alıp atacaksınız pcye. Hatt Twrp yi açıp pcye bağlayınca Pc dosyalarınızı görüyor. Yani istediğiniz dosyayı resim müzik WhatsApp seçip kopyalicaksiniz pcye. Bu seferlik tecrübe oldu. Bir dahaki sefere aklınızda bulunsun.

Bazı kurtarma programları var. Onları bir deneyin. Benim bir önceki telefonumda yaşamıştım aynı sorunu. İnternetten bı program indirip kurtarmıştım. adını hatırlamıyorum. Eskisi kadar kaliteli gelmedi resimler ama idare eder yine de. Bir araştırın derim

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam flashboot dan rom atarken hafıza hariç i seçtim ondan sonra tel açıldı siyah bir ekranda yazılar vardı tam okumadan açıldı diye bastım reset Phone butonuna bir tek o vardı geçilebilir bir şey değildi sanırım ara ara pc ye yedeklemek lazımmış onu anladım zaten intetetim olmadığı için şimdilik program arayamam ama aklınıza ismi gelirse yazın ilk fırsatta denerim

Oyla:
Üst Alt