Çözüldü Swipe to factory reset yaptım imei sorunu olur mu?

Murad Ali

Her şeyi bilmene gerek yok, haddini bil yeter.!!
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
Arkadaşlar biraz olsun içimi rahatlattınız. Geri dönüşleriniz için minnettarım. :)

Ancak benim bildiğim normal telefon kullanırken yani sizlerin kasttettiği ayarlardaki sıfırlama (factory, hard reset) twrp üzerindeki factory reset'e denk diye hatırlıyorum. Yıllardır bu rom yükleme vs. işleriyle uğraşmadığım için ve bilgilerim güncel olmadığı gibi unuttuğum detaylarda mevcut.
Lakin benzer twrp arayüz Almanya'dan pasaport kayıtlı Samsung cihazımda da vardı. Rom işleriyle vs. de çok uğraşırdım. Bu şekilde rom yükledim, factory reset'i o zamanda kaydırmıştım aynı ekranda ve 1 ay sonra imei uçmuştu. Neyseki Samsung bayisine gidip bir şekilde hallettirmiştim. Bunda da benzer şeyi yapınca paniğe kapıldım. :( İmei gitmesi durumu belli ki hemen olmayadabiliyor o yüzden 1 ay sonra kapanır muhabbetini açtım.

Miui 11 Rom'u yükledikten sonra cihaz açıldığında tüm programlarım, mesajlarım, numaralarım vs. silindi. Galeri, müzikler duruyor. Bu yüzden de sanırsam sistem reseti yaptım diye düşündüm. Umarım bir sıkıntı çıkmaz. :(

Arkadaşlar birde biliyorsunuz cihazın imei kaydı olmasada bir süre kullanabiliyorsunuz. Belki de imei uçtu şu an o sürece girdi cihaz diye de düşünmedim değil..

Çok özür dileyerek yanlış bir bilgiyi düzelteyim IMEI durduk yerde uçmaz EFS silinirse IMEI de silinir bu da şebeke modem le bağlantılıdır ki sinyal alamazsınız yani çekmesi mümkün değildir. TWRP üzerinden IMEI yi silemezsiniz yüklediğiniz dosya yanlış bir dosya ise cihaz yazılımının bazı fonksiyonlarını kilitler neleri kilitlediğinide log kayıtlarından görebilirsiniz

Son düzenleme:
Üst Alt