Çözüldü Swipe to factory reset yaptım imei sorunu olur mu?

Meduni12

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Mix3
Konular
17
repair gitseydi o an giderdi. buz değil ki zamanla erisin!!

Hakanh

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Redmi K20 pro
Konular
1
Arkadaşlar biraz olsun içimi rahatlattınız. Geri dönüşleriniz için minnettarım. :)

Ancak benim bildiğim normal telefon kullanırken yani sizlerin kasttettiği ayarlardaki sıfırlama (factory, hard reset) twrp üzerindeki factory reset'e denk diye hatırlıyorum. Yıllardır bu rom yükleme vs. işleriyle uğraşmadığım için ve bilgilerim güncel olmadığı gibi unuttuğum detaylarda mevcut.
Lakin benzer twrp arayüz Almanya'dan pasaport kayıtlı Samsung cihazımda da vardı. Rom işleriyle vs. de çok uğraşırdım. Bu şekilde rom yükledim, factory reset'i o zamanda kaydırmıştım aynı ekranda ve 1 ay sonra imei uçmuştu. Neyseki Samsung bayisine gidip bir şekilde hallettirmiştim. Bunda da benzer şeyi yapınca paniğe kapıldım. :( İmei gitmesi durumu belli ki hemen olmayadabiliyor o yüzden 1 ay sonra kapanır muhabbetini açtım.

Miui 11 Rom'u yükledikten sonra cihaz açıldığında tüm programlarım, mesajlarım, numaralarım vs. silindi. Galeri, müzikler duruyor. Bu yüzden de sanırsam sistem reseti yaptım diye düşündüm. Umarım bir sıkıntı çıkmaz. :(

Arkadaşlar birde biliyorsunuz cihazın imei kaydı olmasada bir süre kullanabiliyorsunuz. Belki de imei uçtu şu an o sürece girdi cihaz diye de düşünmedim değil..

RezzNar

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
8
Yaptığınız işlemlerde bir yanlışlık yok Imeı nız de gitmemiş zira. 1 ay sonra gider olayı felanda olmaz. 5 Senedir Imeı Repair cihaz kullanan tanıdıklarım var benim bir sıkıntıda olmadı ama işlemi onlar kendileri yaptılar. Ancak sizin cihaza yapılan işlemde kullanılan Imeı başka bir cihaza tekrar yazılır ve aktif kullanıma geçerse sıkıntı olur şuanda endişe edeceğiniz bir durum yok yani. Yes~~

Devransahinx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Devransahinx
Cihazım
Redmi note 7
Konular
79
Ben korkuyordum hard reset atmaya ama şuan korkum yok :D

Hakanh

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Redmi K20 pro
Konular
1
Miui 11i yüklemeden önce yaptığım efs yedeklemesinde efs klasörünün dosya boyutu 15 mb idi, şimdi twrp'den girdim baktım 2. bir yedek alayım diye twrp'ye girdim şimdi de dosya boyutu 25 mb civarı olmuş. Demek ki efs klasöründe birşeyler oldu ki dosya boyutu değişti. İşin tuhafı telefonu az önce tekrar kapatıp açtım sim yok hatası verdi 30 40 sn sonra sinyal gelmeye başladı. :(
Arkadaşlar siz siz olun her ihtimale karşı paylaştığım resimdeki swipe to factory reset sürgüsünü kaydırmayın. Advanced kısmına girin tek tek seçim yapın ben şimdi kurcaladıkça hatırlamaya başladım. Advanced butonunu seçin ardından dalvik, cache, data' yı seçin SYSTEM vs. tik koymayın. Sonrada Install seçeneğinden zip'li rom dosyasını kurun. Kafanızda benim gibi soru işaretleri oluşmaz. :(

Meduni12

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Mix3
Konular
17
*#06# yapıp baksana hamgisi duruyor!

Hakanh

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Redmi K20 pro
Konular
1
MEID ve IMEI2 kısımlarında numaralar var IMEI1 yanında 0 yazıyor.
Ama bunun aslında bir önemi yok diye biliyorum. Çünkü eskiden imei'si uçmuş 2 cihaz geçti elimden ikisinde de imei sorgulayınca yanlarında yine numaralar yazıyordu ama şebeke çekmiyordu. :( ...ki biri yukarıda bahsetmiş olduğum Samsung cihazımdı.
Lakin mantık yürütünce imei olmasa şu an bu bu telefon nasıl çekerki? Ama eski bahsettiğim cihazları düşününce onlarda da imei sorguda numara gözükmesine rağmen bir süre sonra şebeke hatası verdiğini hatırlıyorum ve kafamda istemsizce deli sorular... :D :)
Birde sanırsam cihaz imei kayıtlı olmasa da ya da imei'si sonradan uçsada belli bir süre kullanılabiliyor diye hatırlıyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Üst Alt