Sohbet Sürekli Rom Değiştirme Hastalığı

eymenygt

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eymen
Cihazım
Mi5 3/64
Konular
3
Cihazım kargodan geldikten sonra 3 saat içinde custom rom kullanmaya başladığım için bir nebze anlıyorum :D Ama son 1-2 aydır kullanmakta olduğum AEX.Mod romdan gayet memnunum ve şu aralar sadece güncelleme yapacağım zaman full wipe yapıyorum.

ertancetin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Mali Müşavir
Konular
63
Miui 10 için herkes biraz kızdı açıkçası firmaya. Çünkü küçük bir update ile gelebilecek herhangi bir şeyleri böyle büyük gibi gösterip insanlara yutturmaya çalıştılar. Gerçi normal, iphone kafasıyla devam ettiği için bunlara kimse ses etmiyor. Çentikli telefon bir tasarım hatasıdır gözün estetiğini bozar dedi çoğu kişi ama yine de bi özentilikle koyuldu oraya. Bir sonraki sürümde iphone o çentiği kaldırdığında pazardaki ekranların değişimini hepiniz göreceksiniz. Bir ara bununla ilgili ayrı bir konu açacağım zaten. Orada eteğimizdeki taşları dökeriz. Xiaomi biraz düşmeye başladı açıkçası gözümde. Hedefime aldığım 2 firma var şimdi. Birisi One plus diğeri de huawei. Eğer telefon almayı düşünürsem uzun bir karşılaştırma yapıp bu firmaları da göz ardı etmeden alacağım kesindir.

Caner06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner Güngör
Cihazım
Xiaomi 12
Konular
65
Miui 10 için herkes biraz kızdı açıkçası firmaya. Çünkü küçük bir update ile gelebilecek herhangi bir şeyleri böyle büyük gibi gösterip insanlara yutturmaya çalıştılar. Gerçi normal, iphone kafasıyla devam ettiği için bunlara kimse ses etmiyor. Çentikli telefon bir tasarım hatasıdır gözün estetiğini bozar dedi çoğu kişi ama yine de bi özentilikle koyuldu oraya. Bir sonraki sürümde iphone o çentiği kaldırdığında pazardaki ekranların değişimini hepiniz göreceksiniz. Bir ara bununla ilgili ayrı bir konu açacağım zaten. Orada eteğimizdeki taşları dökeriz. Xiaomi biraz düşmeye başladı açıkçası gözümde. Hedefime aldığım 2 firma var şimdi. Birisi One plus diğeri de huawei. Eğer telefon almayı düşünürsem uzun bir karşılaştırma yapıp bu firmaları da göz ardı etmeden alacağım kesindir.

Şüphesiz her dediğinize katılıyorum kesinlikle haklısınız. MIUI 9.5 güncellemesinde o bildirim ekranını, ses açma-kapama menüsünü, son uygulamalar kısmını değiştirebilirlerdi. Özellikle limitsiz temasındaki ikon görünümlerini hiç beğenmiyorum çok çocuksu duruyor. Saf Android görünümü daha iyi gözüküyor en azından zarif bir tasarıma sahip. Çentik ise Apple'ın Face ID entegresini beceriksiz bir biçimde telefona eklemesi ve beceriksizliğin modaya dönüşmesidir.

spacemedia

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilhan
Cihazım
oneplus 6t
Meslek
uzman teknisyen
Konular
32
Aslında bu anlatılanların ana teması basit ve sadeliği aramaktan geçiyor. :) Özgürlük her nekadar cezbetse de , insan bir süre sonra daha stabil alıştığı ve aşina olduğu roma geri dönüyor. Detaylara aşık olma durumu var birde. Sevmese de sırf bir özelliği veya görseli sebebiyle katlanıyor. :) Tedavisi zor tabi :)

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Mi5 için denediklerim arasında Miui için masik rom , aosp olarak viper ve şu an viper kullanıyorum. Denemenizi tavsiye ederim eğer denemediyseniz.
MIUI 10 gelsin bi tecrübe edeyim hala sıkıntı varsa Samsung ya da iPhone'a geçeceğim bende. Forumada telefonu almadan önce fake rom mevzusu vs. için üye olmuştum nasıl kurulacağını öğrenmek için. Şimdide telefondaki kasma sorununu nasıl çözeriz diye geziyorum. Ben telefonda aşırı yoğun oyun vs. oynamıyorum. Düzgün fotoğraf çeksin, bilardo vs. oynayabileyim, Facebook Instagram gibi mecralara rahatça girse yeterli. Telefonu alalı 7 ay oluyor 7 aydır değiştirmediğim rom kalmadı. MIUI 10 arayüzüde bence hayal kırıklığı olacak ama üzerine daha çok şey katmaları gerekirdi. Tam ekrana sahip olmayan telefonlarda işe yarayacak bir özellik yok gibi.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

s8t9__

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Şafak
Cihazım
REDMI NOTE4X
Konular
0
Örnek vermek istiyorum ,
LINEAGE OS 13:6.0.1 vs. SLIMROM 7.1.2 kıyaslama yaparsak biri marshmallow diğeri nougat
Sürüm farkı olmasına rağmen hangisinde daha iyi pil performansı alırız ...
Buna boşta kullanım uygulamaların kullanımı vs gibi kıstaslarıda kattığımızda ...
Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler ...

Caner06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner Güngör
Cihazım
Xiaomi 12
Konular
65
Mi5 için denediklerim arasında Miui için masik rom , aosp olarak viper ve şu an viper kullanıyorum. Denemenizi tavsiye ederim eğer denemediyseniz.

Hepsini denedim 1-2 gün boyunca deneyimledim. En son Epic Rom'da park ettim telefonu. MIUI 10 çıkana bu sürümde durmayı düşünüyorum.

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Şahsi fikrim viper en iyisi. Pil olarak bahsetmiyorum tabiki.
Hepsini denedim 1-2 gün boyunca deneyimledim. En son Epic Rom'da park ettim telefonu. MIUI 10 çıkana bu sürümde durmayı düşünüyorum.

Caner06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner Güngör
Cihazım
Xiaomi 12
Konular
65
Şahsi fikrim viper en iyisi. Pil olarak bahsetmiyorum tabiki.

Pil süresi iyi olduğu için stabil sürümdeyim. Yüz tanıma vs. olduğu içinde Epic kullanıyorum fazlasına ihtiyacım yok zaten. Hızlı, kamerası iyi, pil süresi iyi olsun yeterli benim için.

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Ekran süresi olarak kaç saat alıyorsunuz ?
Pil süresi iyi olduğu için stabil sürümdeyim. Yüz tanıma vs. olduğu içinde Epic kullanıyorum fazlasına ihtiyacım yok zaten. Hızlı, kamerası iyi, pil süresi iyi olsun yeterli benim için.

Üst Alt