Anket Stock Cam vs G-Cam

Stock Cam vs G-Cam

• Stock Cam

Oy: 12 19,7%
  • G-Cam

Oy: 49 80,3%

• Kullanılan toplam oy
    61

arch06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
Xiaomi Mi5s
Konular
2
Zaten BL kilitli iken Night Shift'in yavaş çalışacağı belirtilmiş konuda. Yapacak bir şey yok ne yazık ki.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

peki sizce bi sonraki gcam güncellemelerinde bu sorunu düzeltirler mi yoksa artık hep bu şekilde mi kullanmak durumundayız ?

smyrniankiwi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kıvanç
Cihazım
Pocophone F1
Konular
27
GokhanOfficial 'ın yardımıyla g-cam'i kurdum ancak stock'la arasında pek de bi fark göremedim. Bir de g-cam'de fark yaratan şey night sight iken kamerayı o moda aldığımızda kasması soğuttu açıkçası.

efiltem

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zek
Cihazım
MI 8
Konular
8
O kadar ayar denememe rağmen gcamin hala mi8'in stock kamerasından ne gibi farklılıkları var çözemedim. Tripod kullanarak hem stock mi8 hem de gcam'in gece modlarında çektiğim fotoyu buraya bırakıyorum. Tripoda rapmen gcam gece modunda yakın planlardaki titreme-blur-kontrast bozukluklarına hele diyecek laf bulamıyorum

8.12.20 beta mi 8 stock camera

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mi8 Port gcam

arch06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
Xiaomi Mi5s
Konular
2
O kadar ayar denememe rağmen gcamin hala mi8'in stock kamerasından ne gibi farklılıkları var çözemedim. Tripod kullanarak hem stock mi8 hem de gcam'in gece modlarında çektiğim fotoyu buraya bırakıyorum. Tripoda rapmen gcam gece modunda yakın planlardaki titreme-blur-kontrast bozukluklarına hele diyecek laf bulamıyorum

Mi8 Port gcam

hocam benim her iki kamera uygulamasıyla default ayarlarla yaptığım çekimlerin neredeyse hepsinde gcam daha net, daha detaylı fotoğraflar çekti. gcam'in normal kamera çekimi (gece modu olmadan), gece çekimlerinde ve yapay ışıkta stock cameranın gece modu dahil bütün modlarından daha iyi sonuç verdi.

musti2307

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa AKIN
Cihazım
Mi8
Meslek
Satın Alma
Konular
14
efiltem hocam vallahi aynı cihazı ve aynı romu kullanıyoruz ama anlamış değilim bir türlü çünkü stok kamera özellikle gece ve ışığın düşük olduğu ortamlarda bildiğin leş gibi çekiyor . g cam ise gece bence olağan üstü güzel çekiyor. şimdi sizin paylaştığınıza bakıyorum sanki farklı cihazları kullanıyormuşuz gibi . velhasıl ben gecede gündüzde g cam kullanıyorum hatta stok kamerayı klasör içine attım görmüyorum bile uzun zamandır.

arch06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
Xiaomi Mi5s
Konular
2
gündüz çekimleri için stock kamera ai ile fena olmuyor ancak gece çekiminde bir üstteki musti2307 arkadaşın dediğine katılıyorum. gcam çok daha iyi gece çekiminde.

efiltem

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zek
Cihazım
MI 8
Konular
8
Valla yukarıda örneği attım. Bende de gcam rezalet ötesi. Aynı açı, aynı dakika ve tripod var. Sizce yukarıdaki fotolarda hangisi daha iyi? Normalde körü körüne bağlanmam hiçbir cihaza ama cidden anlamış değilim. İster gündüz ister gece ya da gece modu veya ai normal çekim. Hepsinde istisnasız stock kamera çok memnun ediyor beni.

musti2307

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa AKIN
Cihazım
Mi8
Meslek
Satın Alma
Konular
14
efiltem elbette göz var nizam var abim stock kameran çok daha muazzam çekmiş ama gelgelelim bende aynı romu kullanıyorum kaldı ki sırf gece çekimleri yüzünden cihazı ritzy e göndermiş insanım yani örnek atıcam ama hepsini de sildim cihazdan atamıyorum ama karıncalar , renksizlik , siyah gölgeler vs.
önceki cihazım mix 2s di o çok iyi çekiyordu ama mi 8 de ya bir üretim farklılığı var ya da standart değil ne bileyim anlamadım gitti şu olayı . mecburum sanki g cami kullanmaya ki o da stabil değil çoğu zaman. elimizde mi 8 var gece resim çekmek için kasıyoz resmen :)

umutizgi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9T 128GB
Meslek
E-Ticaret Yönetimi
Konular
86

Mi8 Port gcam

Elinin titremesi gcam in suçu mu? Aynı sahneyi tekrardan çekmeniz öyle karşılaştırmamız gerekiyordu

smyrniankiwi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kıvanç
Cihazım
Pocophone F1
Konular
27

Mi8 Port gcam

bence de stock kamera daha iyi sonuc vermis

Üst Alt