Yardım Stabil Kalıcı AOSPRom/MiuiRom ve Kernel önerisi (Detaylı)

AAliii

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
POCO X3 PRO
Konular
5
crdroid kullanıyorum çokta memnunum redmi note 8
Poco x3 pro için bir öneriniz var mı? Ve kamera olarak ne kullanıyorsunuz? Miui stock kamera mı var yoksa gcam mı? Bir de arama kaydetme özelliği mevcut mu?

Paganmetal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Göktuğ
Cihazım
Mi6
Konular
13
Temmuz ayında Crdroid 12L kurdum. 6 aralıkta can sıkıntısı yüzünden Ricedroid Android 13 kurdum. Kendi kendine Sushi Launcher durduruldu hatası verdi. Yedek alıp Evolution X Android 13 kurdum, 20 dakika sonra hiç beğenmediğim için tekrar rom değiştirme kararı aldım. Vanilla Crdroid Android 13 kurdum. Hem görsel hem de sistemsel olarak Aosp romlar arasında en kaliteli olanı Crdroid gibi

Ekli dosyalar

• Screenshot_20221209-045300_crDroid Home.png
    Screenshot_20221209-045300_crDroid Home.png
    898,2 KB · Görüntüleme: 23
  • Screenshot_20221209-045254_crDroid Home.png
    Screenshot_20221209-045254_crDroid Home.png
    2,1 MB · Görüntüleme: 23

CanKuzen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
RN8
Konular
3
kusura bakma. Sayfada hata olduğu için yazdığım cevabı göremedim. Özür diliyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Açıkçası şu an ben de Pixel Experience Plus kullanıyorum. Ve olmayan bazı özelleştirmeleri de magisk modülleriyle çözdüm. Ses konusunda v4a yükledim. Reklam engelleme için adını hatırlamadığım bir modül yükledim ve gayet güzel. Bir de yazı fontu için font manager yükledim. Şu an için bir sorun yok. Batarya süresi de sanırım bayağı iyi. Oyun oynamayan biriyim, bu yğzden batarya süresi benim için bayağı önemli. Bir de modülleri yükledikten sonra cihaz bootloop olmaması için magisk bootloop saver diye bir modül yükledim. Açıkçası cihazın ayarlarına fazla müdahale etmek ve cihazı modüle boğup yormak da istemiyorum. Şimdilik bu işimi görüyor yani. Bu arada Android 13 kullanıyorum. Şimdilik memnunum. Bundan önce miuimix yüklemiştim ama şarj konusunda beni üzmeye başlamıştı. Uzun lafın kısası, bir süre PE+ olarak devam edeceğim. Bu da canımı sıkarsa ikinci seçenek CrDroid olacak diye düşünüyorum.
Kardeş tekrar özür dilerim. Hakkını helal et lütfen. Rom işiyle fazla uğraştığımdan kafam da yanmıştı, üstüne uykusuzluk da eklenince mesajıma yazdığın cevapları göremedim. Hakkını helal et lütfen.
yüklediğin Modülleri paylaşma imkanınız olursa memnun olurduk.

Config dosyası eklenmemiş şuraya yükledim belki denemek istersin:
Kardeşim bunlardan
  • (com.google.android.GoogleCameraEngR14)
  • (org.codeaurora.snapcam)
  • (com.samsung.android.ruler)
  • (com.google.android.GoogleCameraEng) hangisini en iyi olarak deneyimlediniz. Bir de cihaz farkı var mı?

deneme123456

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
adım
Cihazım
platina
Konular
4
yüklediğin Modülleri paylaşma imkanınız olursa memnun olurduk.

Kardeşim bunlardan
  • (com.google.android.GoogleCameraEngR14)
  • (org.codeaurora.snapcam)
  • (com.samsung.android.ruler)
  • (com.google.android.GoogleCameraEng) hangisini en iyi olarak deneyimlediniz. Bir de cihaz farkı var mı?
Aralarında bir fark yok en üsttekini kur. Kendi kullandığım config dosyasını da paylaştım mesajımda zaten. Başka da bir şey kullanmıyorum ekstra.
Ben genelde geliştiricinin sahip olduğu telefon modellerine bakıp gcam seçiyorum ama modelden modele çok da fark olmuyor. Zaten sorun olursa uygulama çöküyor anlıyorsun uyumsuz olduğunu. Deneme yanılma yani.

AAliii

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
POCO X3 PRO
Konular
5
Arkadaşlar CrDroid Rom'a hakim birisi varsa eğer bana yardım edebilir mi? Şöyle bir sorun var. BusyBox yükleyemiyorum. Ve bazı magisk modüllerini yüklemek isterken "Failed" hatası alıyorum. Ayrıca romla birlikte gelen DolbyAtmos programını kaldırabilir miyim? Ve kaldırırsam sorun olur mu? Yardımlarınızı bekliyorum. İyi akşamlar...

Üst Alt